Šta je novo?

Kupovina nekretnine, stana, kuće (pitanja i saveti)

Ja sam živeo kao podstanar baš u Crnotravskoj, zgrada 1b.
Stan je bio veličine 55m², loše održavan (pre toga nisu imali podstanare), živela je neka bakica tu koja je bila skoro nepokretna poslednjih par godina.
Da pređem na suštinu, infosfan jeste jak (8000 leti, znao da ide i do 10000 zimi), ali grejanje je stvarno uvek super. Svakako, razlog zbog koga je infostan jači je protočna topla voda. Dakle, stan nema bojler (kao ni ceo taj kraj), već se topla voda dobija iz toplane. To stvarno jeste odlična stvar, i za godinu dana koliko sam živeo tamo samo sam 2 puta ostao bez tople vode i to na ne duže od 8h.
Mojima se jako svideo stan i komentarisali su kako bi oni možda nekad i kupili i ulagali u njega, ali po meni je tamo bilo previše ulaganja.
Šta je NAJVEĆI PROBLEM, o kome samo mogu da svedoče ljudi koji su živeli tamo?
Cela vertikala ima problem s fekalijama koje se vraćaju u kuhinji, ne znam kako i ne znam zašto. Verovatno cevi nisu čišćenje ko zna od kada, a da bi se to sredilo, koliko sam ja razumeo, stanari zgrade bi morali da ostanu bez vode 3 dana a i koštalo bi dosta, tako da bi morali svi da se dogovore? Šta je dalje problem? Pa zgrada je poluprazna, i to malo ljudi što žive tu su živi leševi (nisam video čoveka ispod 50 godina u toj zgradi).
Stan sam plaćao 200e i računi su izlazili još 100e. Da napomenem i da smo imali problema sa vodokotlićem i pritiskom, par puta kad su popravljali nešto dolazio je naglo jak pritisak i onda je napravilo problem i tu i sa baterijom u kadi pa su gazde morale to da menjaju i iz nekog razloga, cela zgrada mora da ostane bez vode kad se negde radi popravka (da, i ja sam u šoku). Lokacija mi je stvarno prelepa, sve je relativno blizu (škole,fakulteti, tržni centri, centar grada), prevoz je odličan (autobusi, trole, tramvaji), tu je prelepa Banjička šuma, SC Banjica, VMA, ali i tu je velika gužva kod trošarine i generalno u Crnotravskoj. Nisam video da je parking toliki problem, nisam imao auto, ali ko god mi je dolazio je mogao da se snađe i uparkira komotno.
To bi bilo to od mene, ako neko ima još nekih pitanja, slobodno.
I pored svega da napomenem da sam se jako vezao za taj kraj i da bih se rado vratio, pa čak i živeo u budućnosti tu.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Gledam neke placeve na Altini, gotovo za svaki pise nesto tipa "plac na 99 godina koriscenja (PIK Zemun)". O cemu se radi tu? Da li moze za to da se dobije gradjevinska dozvola (legalno)?
 
Ne kupuj nista da advokat ne pogleda papire nista sto nije 1/1 na prodavca i sto ima bilo kakav teret u listu G
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=772513#p772513:1cjb4uut je napisao(la):
Agent001 » 07 Sep 2020 10:24[/url]":1cjb4uut]Gledam neke placeve na Altini, gotovo za svaki pise nesto tipa "plac na 99 godina koriscenja (PIK Zemun)". O cemu se radi tu? Da li moze za to da se dobije gradjevinska dozvola (legalno)?

Може ал плац није твој
 
Hvala puno za odgovor za Banjicu. I meni se jako svidja kraj jer sam ziveo tamo jedno vreme i prosto mi je najlepsi u kom bih ziveo. Da li neko zna da li postoje isto tako neke kvalitetne zgrade kao te, kakve su zgrade na vidikovcu, ceraku (vinogradi), nbg (koje su te vojne zgrade osim 6 kaplara) itd.
i da li su rudo kvalitetne? mislim da mi na celom tom potezu do ruda sve zgrade izgledaju jako slabo...
 
direktor":3kjelfk9 je napisao(la):
imas u banjskoj takodje poceli su da kopaju temelj mozes da prosetas pigledas pitas za cijenu i jos 2 lokacije ce biti za gradnju ako virus ne uspori ....
Na ovog lokaciji kod Vuka (Zahumska, Vojvode Brane i okolne ul.), koliko je okvirno moguće dobiti najniži iznos po kvadratu, ako se sklopi dogovor kad krene raščišćavanje pred gradnju (ili rana faza gradnje)?

Sem toga, kakav je "uobičajeni deal" za rate sada (keš kupovina)? Pretpostavljam što daš više na početku (tipa 90%), kvadrat jeftiniji?

Koliko je to realno kocka, pa i sa investitorima koji imaju gradnju iza sebe (kocka u smislu nezavršenog posla, izmena projekta, probijanja rokova, manje ili više fuš rada, ali i birokratska koska u kojoj ne bih mogao da postanem vlasnik svog stana)?

Svojevremeno mi je neko nudio 30+30+30+10% po fazama (što je najkorektnije).

* * *

I čuveno grejanje koje će biti sve skuplje i skuplje. Većina nudi EG ($$$), dopala mi se ideja toplotne pumpe ali to je moguće samo tamo gde postoje uslovi i mora biti jako dobro izvedena i nema garancije koliko će trajati, podzemna voda može da se presuši, pomeri se 5m. Navodno, čuo sam da malo ljudi to zna dobro i kvalitetno da izvede.

* * *

Nevezano direktno za ovu temu, čini mi se da sam pročitao da je proradio sajt za online aukciju i nekretnina koje uglavnom prodaju banke. Ima li neko iskustva sa time, i kakve su tu cene?
pričao mi je poznanik koji je radio kao sudski izvršitelj dok je još postojalo javno nadmetanje, objasnio mi je da je tu dogovor sa mafijom, jer jedni isti ljudi cirkulišu na svim dobrim ponudama, ali ne kupuju već samo podižu cenu i traže da im se plati provizija da prestanu da je podižu.
To je navodno onemogućeno sada sa online aukcija o čemu ništa ne znam.

Hvala svima! :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=762325#p762325:hig6z8dk je napisao(la):
direktor » Sun Aug 02, 2020 10:27 am[/url]":hig6z8dk]imas u banjskoj takodje poceli su da kopaju temelj mozes da prosetas pigledas pitas za cijenu i jos 2 lokacije ce biti za gradnju
Za Banjsku sam našao ovo:
YxofOoP.png
 
To je to samo sa desne strane jos kuca koja ce uskoro isto da leti ...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=772798#p772798:1bakthrl je napisao(la):
owim » 08 Sep 2020 01:34 am[/url]":1bakthrl]
direktor":1bakthrl je napisao(la):
imas u banjskoj takodje poceli su da kopaju temelj mozes da prosetas pigledas pitas za cijenu i jos 2 lokacije ce biti za gradnju ako virus ne uspori ....
Nevezano direktno za ovu temu, čini mi se da sam pročitao da je proradio sajt za online aukciju i nekretnina koje uglavnom prodaju banke. Ima li neko iskustva sa time, i kakve su tu cene?
pričao mi je poznanik koji je radio kao sudski izvršitelj dok je još postojalo javno nadmetanje, objasnio mi je da je tu dogovor sa mafijom, jer jedni isti ljudi cirkulišu na svim dobrim ponudama, ali ne kupuju već samo podižu cenu i traže da im se plati provizija da prestanu da je podižu.
To je navodno onemogućeno sada sa online aukcija o čemu ništa ne znam.

Hvala svima! :)

I mene ovo zanima :D
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=772580#p772580:3098cuqy je napisao(la):
banjica » 07 Sep 2020 15:02[/url]":3098cuqy]Hvala puno za odgovor za Banjicu. I meni se jako svidja kraj jer sam ziveo tamo jedno vreme i prosto mi je najlepsi u kom bih ziveo. Da li neko zna da li postoje isto tako neke kvalitetne zgrade kao te, kakve su zgrade na vidikovcu, ceraku (vinogradi), nbg (koje su te vojne zgrade osim 6 kaplara) itd.
i da li su rudo kvalitetne? mislim da mi na celom tom potezu do ruda sve zgrade izgledaju jako slabo...

Е пази сад. На Коњарнику су ти све оне ниже 6-спратнице ваљане. Оне од 11 спратова су крш, мада опет све зависи какав је колектив, ја имам стан у једној где је буквално оно ко по оним америчким социјалним солитерима. Нико ни не живи већ скоро сви издају па их боли уво.

За Рудо не знам. Пре су биле баш оно фуј, али колико видим сад су их баш утегли

Све у свему саме зграде нису лоше, али зависи од улаза до улаза

Иначе који сајт за те онлајн аукције?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=772909#p772909:25gezgxh je napisao(la):
owim » Uto Sep 08, 2020 12:00 pm[/url]":25gezgxh]
direktor":25gezgxh je napisao(la):
To je to samo sa desne strane jos kuca koja ce uskoro isto da leti ...
Hvala. Ima li nekog komentara za moju prethodnu poruku sa više pitanja? ;)

pa kad ne bi svakih mesec dva postavljao ista pitanja i napokon krenuo sam u istrazivanje onda bi imao neke informacije ;) Skoro sve sto si pitao mozes da dobijes od investitora na lokaciji gde te zanima.
 
^ Suštinski, ovo me najviše zanima za trenutno stanje: na lokaciji kod Vuka (Zahumska, Vojvode Brane i okolne ul.), koliko je okvirno moguće dobiti najniži iznos po kvadratu, ako se sklopi dogovor kad krene raščišćavanje pred gradnju (ili rana faza gradnje)?
 
banjica":18zuxrqb je napisao(la):
Hvala puno za odgovor za Banjicu. I meni se jako svidja kraj jer sam ziveo tamo jedno vreme i prosto mi je najlepsi u kom bih ziveo. Da li neko zna da li postoje isto tako neke kvalitetne zgrade kao te, kakve su zgrade na vidikovcu, ceraku (vinogradi), nbg (koje su te vojne zgrade osim 6 kaplara) itd.
i da li su rudo kvalitetne? mislim da mi na celom tom potezu do ruda sve zgrade izgledaju jako slabo...
Živim u zgradi na Ceraku vinogradi. Zgrada ko zgrada, ništa posebno kvalitetnija od ostalih iz tog vremena. Ne znam zašto se ogranicavas time da moraju biti "vojne"?

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
 
Najnize sto mozes dobit je 1800 i to samo ako investitor nije zaokruzijo finansisku konstrukciju ...
Ako ga prati banka onda se placa kako banka odredi a ako malo njih daje popust na kes nesto veci tipa 10 %
Sto se tice novih zgrada CG mora biti po utosku i moraju imato energetski pasos
Sto se tice onlajn aukcija to je trebalo da pocne sad neki dan u septembru a mislim da to nece biti dobos.rs
Npr u ulici luke vukajlovic kvadrat je 2500 e i nema nikakvog popusta sto je po meni puno za tu ulicu i kvalitet gradnje Ako je moguce uzeti i bez auto lifta to povecava cijenu odrzavanja zgrade za minimum 50 E
 
ttnt":19j76ere je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=773025#p773025 je napisao(la):
SRBO » Uto Sep 08, 2020 3:52 pm[/url]":19j76ere]
Иначе који сајт за те онлајн аукције?
https://www.dobos.rs/
Na dobosu ima samo desetak posto onoga što se prodaje.
https://www.javneprodaje.com/ su mnogo sveobuhvatnije , ali samo prvih 15 dana je besplatno, a posle toga bas deru sa cenom. Takođe sajt nije najbolje pregledan ali ima skoro 10 puta vise javnih prodaja.
Ko zeli vise i besplatno mora da posećuje oglasne table svih sudova + komora izvršitelja, a tek to nije pregledno.

Inače sve to su samo oglasi za fizičke javne prodaje. Pravih online licitacija jos uvek nema. Drzavni sajt koji sve to obuhvata je trebao da startuje početkom godine, a gde je zapelo ne znam...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=773212#p773212:wl8j9a2i je napisao(la):
Dart » Sre Sep 09, 2020 10:29 am[/url]":wl8j9a2i]Naravno ako možete tu da se snađete

Lako cemo za snalazenje, cik probaj da kupis nesto :laugh:
 
Probao sam pre par meseci, za neku mašinu :D
Davali smo pismene ponude na licitaciji, nije bilo nadmetanja niti sam znao koliko drugi nude do samog kraja. Sad da li je to zbog korone ili necega drugog ne znam.
Uglavnom pobedio je lik koji je dao daleko veću ponudu od mene, cak i iznad trzišne vrednosti.
Sto se tice nekretnina ipak ih ne bih kupovao na taj nacin. Moze da bude jako mučnih scena, deložacije itd. A kupac je uvek na stubu srama kao da je on kriv za situaciju u kojoj su se našli. Nismo mi kao društvo sazreli za tako nesto...
 
Inace valjda ce i oglasne table uskoro postati elektronske i da sve bude pregledno i na jednom mjestu ...
 
kakvog su kvaliteta one zgrade u naselju brace jerkovic (msm one zgrade sto su sve iste bukv one sive) i da li preporucujete to naselje za zivot?
 
Vrh