Šta je novo?

Kupovina nekretnine, stana, kuće (pitanja i saveti)

Imaj u vidu i da za staru gradnju koju ti toplo preporučuju Halo oglasi agenti (isto sam imao iskustvo sa njima, sastanak, izložio šta tražim i dobio par puta linkove sa oglasa) moraš izdvojiti sumu za neku adaptaciju, ako ne i totalnu. Za tu kvadraturu sumnjam da možeš proći ispod 10k.

Sa druge strane ako uzimaš novu gradnju, mlad si i pretpostavljam nisi imao na svoje ime nekretninu, imaš pravo na povrat pdv-a, što bi na nekih 35kv i cenu od oko 2.000 za kv izašlo oko 7.000 Eur. Znam da su cene paprene za novogradnju, NBg nije izuzetak, ali nemoj to da isključuješ, možda nešto naleti. Vidi i Zemun kakve su opcije.Stavi sve na papir - i proviziju agenta, i renoviranje i kasniji eventualni povrat pdv-a. Nova gradnja se kasnije lakše i proda/izda ako dodje do toga u nekom trenutku.
 
Zdravo svima,
Imam jednu dilemu oko kupovine stana(starogradnja),pa mi je potrebno jos necije misljenje.
Sta mislite o ceni jednosobnog staba(34m2+ 2,5m2 terase).
U pitanju je Gornji Dorcol,u blizini studentskog trga.
6/6 sprat.Lift ide do 5.,ali nije potkrovlje.
Da li vredi dati 82 000 za takvu investiciju.Zgrada je stara 60 godina,ali u ok stanju.
Hvala
 
ja ne bih, ali to sam ja.

Ok lokacija ali opet, poslednji sprat starogradnje sa upitnim kvalitetom krova i izolacijom, lift ne ide do sprata dok znaju i da se pokvare pa je muka jos teza, starogradnja. Ako se uzima za airbnb(koji je sada utihnuo) ili izdavanje mozda moze sa renoviranjem da bude zanimljivo ali opet po meni preskupo. Za otprilike te pare ili malo vise izadje k-distrikt sa odbitkom pdv-a.
 
Није поткровље? Дакле има и неки таван изнад

Знаш како, уживај у чангрљању и лупању лифта пошто си одмах изнад машинерије
 
Tu lokaciju nemozes jeftinije. Jabih to kupio, ako ti se ne svidi mozesh stalno da ga prodas po toj ceni
 
Zaboravljas da bi onda morao da plati porez na kapitalnu dobit pri prodaji, bolje je da se to doobro odmeri za i protiv. Sama lokacija je odlicna pogotovu ako gleda na park sa te spratnosti. Sve ostalo je dostupno peske
 
Zdravo, da li neko zna da li vazi pravo na povrat pdv pri kupovini prvog stana ako imam na sebe neku zemlju(njiva, suma) i plac?

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Ja mislim da imas pravo na povrat jer posedovanjem njive ili sume ne resavas svoje stambeno pitanje, ali mozda je bolje malo potraziti na netu (paragraf.rs) ili pitati nekog iz struke
 
Veliki pozdrav Svima,
kao i mnogi pratim ovaj forum i sajt mesecima, možda i godinama i stvarno gomila korisnih stvari i informacija se mogu pronaći na ovoj i drugim temama. Ono što me je opredelilo da se konačno registrujem je razmišljanje o kupovini stana u narednom periodu, pa bi mi značio pokoji savet, mišljenje, informacija.
Ciljam stan manjih dimenzija (38-45 kvm), sa posebnom spavaćom sobom (jednosoban, manji dvosobni), a što se tiče samog stana veoma mi je važno da je dobra izolacija (zvučna, toplotna), papirologija se podrazumeva. Preferencija mi je na prvom mestu Zemun i nova gradnja, računajući i na povrat PDV-a. Što se tiče neke mikrolokacije, ciljao bih deo između Krajiške, Kalvarije i Dušanove +Galenika, a izbegao veći deo Novog grada, Altinu i Plave Horizonte. Što se tiče cene, obratio sam se lično nekim investitorima (ASTUTA, GOOD, MC) i video sam da je i u ovom delu grada otišlo na gore (1600-1800 sa PDV), što mi je puno, ali mogu razmotriti i naravno niže ako ima. Što se stare gradnje tiče, gledajući oglase, mesecima vidim iste stanove koji se vrte, tako da mogu pretpostaviti da se iz nekog razloga ne mogu prodati.
Ima li neko predlog vezano za lokaciju i investitora(izvođača) gde treba tražiti, odnosno šta i koga izbegavati i na šta obratiti naročitu pažnju?
Takođe otvoren sam za savete oko stare gradnje, kao i nekih drugih delova grada ako postoji nešto što dosada nisam spazio?
Unapred hvala :) :) :)
 
Nije mi jasna relativno niska cena karaburme. Naselje je blizu centra, zvezdarska suma I dunav blizu, infrastruktura solidna. Jeste stara gradnja ali prof kolinija je josh starija a cene su visoke.
 
Na Karburburmi su sve zgrade nadograđene i dobar deo njih nema lift, pa nije ni čudo što su takve cene. Dunav je otežavajuća okolnost, jer se na tom delu izliva Bg kanalizacija i zna dobro da zasmrdi kada je niži vodostaj i toplo vreme.
 
Ima i lepih zgrada, nisu sve nadohradnje, za lift OK, do 4 sprata moe i bez njega. A Dunav i Sava svuda smrde, živeo sam na NBGD ništa nije bilo bolje što se toga tiče
 
Ne bih bas rekao da dunav i sava na nbg bilo kad zasmrde na kanalizaciju.
 
Problem je što se izliva u rukavac Ade Huje koji je bukvalno stajaća voda .
 
Ne znam, možda smrdi blizu Višnjičke, Uralske, mirjevskog bulevara, ali gore na Pere Četkovića mislim da ne dopire. Ne znam bš nesalje, nisam 100% siguran, zako mi se bar čini
 
Јефтино је јер је једно од првих плански рађених делова, а план и није тако ваљао...

Зграде немају лифтове а све надограђене итд, слаб паркинг

Већ им и истиче рок трајања, то је за једно темељно рушење па испочетка, цео крај
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=756022#p756022:3lm02z86 je napisao(la):
Loshombres » Sat Jul 11, 2020 3:20 pm[/url]":3lm02z86]Veliki pozdrav Svima,
kao i mnogi pratim ovaj forum i sajt mesecima, možda i godinama i stvarno gomila korisnih stvari i informacija se mogu pronaći na ovoj i drugim temama. Ono što me je opredelilo da se konačno registrujem je razmišljanje o kupovini stana u narednom periodu, pa bi mi značio pokoji savet, mišljenje, informacija.
Ciljam stan manjih dimenzija (38-45 kvm), sa posebnom spavaćom sobom (jednosoban, manji dvosobni), a što se tiče samog stana veoma mi je važno da je dobra izolacija (zvučna, toplotna), papirologija se podrazumeva. Preferencija mi je na prvom mestu Zemun i nova gradnja, računajući i na povrat PDV-a. Što se tiče neke mikrolokacije, ciljao bih deo između Krajiške, Kalvarije i Dušanove +Galenika, a izbegao veći deo Novog grada, Altinu i Plave Horizonte. Što se tiče cene, obratio sam se lično nekim investitorima (ASTUTA, GOOD, MC) i video sam da je i u ovom delu grada otišlo na gore (1600-1800 sa PDV), što mi je puno, ali mogu razmotriti i naravno niže ako ima. Što se stare gradnje tiče, gledajući oglase, mesecima vidim iste stanove koji se vrte, tako da mogu pretpostaviti da se iz nekog razloga ne mogu prodati.
Ima li neko predlog vezano za lokaciju i investitora(izvođača) gde treba tražiti, odnosno šta i koga izbegavati i na šta obratiti naročitu pažnju?
Takođe otvoren sam za savete oko stare gradnje, kao i nekih drugih delova grada ako postoji nešto što dosada nisam spazio?
Unapred hvala :) :) :)
I mene boli glava zbog sličnog problema.
Imam nešto malo para i uložio bi u stančić, ali je sve preskupo. Već sam u kreditima do guše i ne bi se dodatno zaduživao.

Tako je to kada je saobraćaj užas pa ljudi beže i od naselja koja su samo 5km daleko od Terazija. Time su cene u centru i na NBG nerealne, a opet sve što izađe na tržište ode ekspresno.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=756180#p756180:2novk72x je napisao(la):
nensav » 12 Jul 2020 10:54 am[/url]":2novk72x]Nije mi jasna relativno niska cena karaburme. Naselje je blizu centra, zvezdarska suma I dunav blizu, infrastruktura solidna. Jeste stara gradnja ali prof kolinija je josh starija a cene su visoke.
Profesorska kolonija ima zaštitu i nema gradnje, mir i tišina...jedan od najboljih delova grada u centru
 
Profesorska kolonija ima zaštitu i nema gradnje, mir i tišina...jedan od najboljih delova grada u centru

Potpuno se slažem. Jedino što nemam dovoljno para da tamo živim
 
U kontaktu sa par većih projekata (imaju svoje zasebne teme u forumu ispod), dobar dio gotovine potrebno je dati dok su radovi još u zemlji. Npr. uglavnom to izgleda cca 80% da se da kad se završi konstrukcija. Slično nešto kao što BW ima.
Jesam li ja naišao na takve projekte, ili jednostavno je takvo tržište?

npr. na "zapadu" zna biti da daješ 10%, a 90% po završetku objekta. Govorim o opciji cash kupca.
 
Размишљам се да узмем неки плац у близини града, па касније да зидам. Нашао сам један занимљив, е сад не знам да ли се исплати: https://www.halooglasi.com/nekretnine/p ... 5945979464

Јако је близу (мада има и ближе у Реснику, али је узано и скупље), а пошто не бих ионако зидао одмах, таман ће чекати да се вода уведе, а и можда асфалтира/среди прилаз.

Планове сам проверио ту је планирано становање тако да у том погледу нема проблема
 
Koja je adresa onog sajta gde se mogu videti cene za koliko su stanovi otišli?
Da li je to na katastru?

Sent from my Redmi 8 using Tapatalk
 
Vrh