Šta je novo?

Kupovina nekretnine, stana, kuće (pitanja i saveti)

Е јес сад да сви ко ти размишљају вероватно би наредили да се 80% београда карантинира и претвори у робове вас елитне класе јел
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=631300#p631300:1zknj4s8 je napisao(la):
Dart » Uto Jun 18, 2019 5:48 pm[/url]":1zknj4s8]Ja mislim da nije rentabilno kupovati novogradnju za izdavanje, jer već posle prvog podstanar to više nije novo.
Наравно да није више ново али не само после коришћења подстанара већ и власника. А и не може вечно бити ново. Стан може бити нови и након комплетног реновирања староградње што је за мене боља опција.
 
Zna li neko nesto o Donjem gradu u Zemunu, kakva je lokacija, kako je za porodicni zivot i putovanje na Novi Beigrad zbog posla? Ima li nekih problema? Konkretno kod Karadjordjevog trga. Tu ima dve novogradnje, jedna u Starca Vujadina, druga sad pocinje da se zida u 22. Oktobra.
 
Немаш то да те избоду увече ниђе сем ако не налетиш на будалу ал то ти не зависи од локације.

Гледај на Хало огласи.

Што се тиче Миријева, није лоше мада је мало одсечено и ако улетиш у шпиц ако идеш преко Булевара награбусио си.

Што се тиче Калуђерице ту једино кућу да узмеш, јер све ове зграде по свакој логици сем инвеститорској не требају да постоје још једно 100 година. Минус је што нема канализацију (нема пола Београда, не само трећина), плус је што ће ускоро да је праве, али у томе ти је минус да ће апсолутно сваку уличицу да прекопавају ко зна колико дуго (исто важи и за леву обалу). Релативно брзо се стиже у град у нормалним околностима, којих је нажалост све мање. И улице су бивши приступни путеви за њиве тако да умеју да буду нелогичне и има пуно слепих, али генерално није уопште тако гадно како сви причају.

Можеш онда по Звездари типа Зелено Брдо ММЛ Медак Падина и Учитељско али то ти је само степен изнад Калуђерице по инфраструктурној опремљености а чак уме бити и ружније. Мада Учитељско следеће године добија неки ултра мега гига тржни центар па ће скочити цене квадрата.

Имаш онда опцију Вишњичка Бања, Роспи Ћуприја и Вишњица - Вишњичка Бања је фино насеље, а за станове у Вишњици нисам сигуран какви су. Имаш и Роспи Ћуприју али то ти је пола циганмала пола просечна периферија типа ових насеља изнад.

За остале делове већ немам појма, добро би ми дошло да имаш неки буџет
 
Pozdrav svima, nadam se da nije problem sto ostavljam svoj prvi upis na ovoj temi.

Dugo pratim forum (ovu temu i razne projekte), jer sam planirao kupovinu stana, pa sam polako prikupljao informacije. Poslednjih nedelja sam aktivno krenuo u potragu za pravim, medjutim nisam imao nekog preteranog uspeha do sada. Pregledao sam sve moguce oglase i agencije, ima nekoliko interesantnih, ali naravno nijedan koji me je nesto odusevio... na kraju sam se malo i izgubio u svemu poslednjih dana, pa sam zeleo da vas pitam za savet i predloge sta bih trebao da trazim i na sta da se fokusiram, jer ovako nikada necu pronaci nista. Znam da su ukusi razliciti, kao i potrebe, ali eto pokusajte sa se stavite u moju poziciju.

Budzet je oko 75.000€+ troskovi, trazim stan strukture 1.5 ili 2, kvadrature od priblizno recimo 43m2 do 55m2. Mogu i stara i nova gradnja, samo da nije prizemlje i poslednji sprat. Sto se delova grada tice preferiram stari grad, ali da nisu samo Karaburma (od Bogoslovije na dalje), Mirijevo i deo posle Banovog brda. Recimo Vozdovac sam gledao, ulica tipa Vitanovacka, Zaplanjska itd, Vojvode Stepe otprilike tu do naselja najvise, Banjica je ok... ta neka klasa, jasno mi je da nemam budzet za nesto mnogo blizu centru.

Eto, bio bih zahvalan ako neko moze da se stavi u moju poziciju i ako ima ikakvu ideju koja bi bila od pomoci. Hvala unapred
 
A sta očekujete da Vas "oduševi"? Nadam se da znate da za te pare i te lokacije nešto savršeno i extra luksuzno, na odličnoj lokaciji i povoljno ne postoji pogotovo sad kada su cene otišle gore.
 
Da li neko zna kada su izgradjene zgrade crvena fasada od crvene fasadne cigle na Marijane Gregoran preko puta Maxija? Deluju solidno, da li neko ima isksutva stanovanja u njima?
 
За разлику од Миријева, градитељи нису баш лепо умирили сва клизишта ту. Зграде саме по себи нису угрожене али то је један од разлога зашто Маријане Грегоран изгледа као минско поље
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=635597#p635597:1v923j4d je napisao(la):
Nikoma » 02 Jul 2019 02:14 pm[/url]":1v923j4d]Pozdrav svima, nadam se da nije problem sto ostavljam svoj prvi upis na ovoj temi.

Dugo pratim forum (ovu temu i razne projekte), jer sam planirao kupovinu stana, pa sam polako prikupljao informacije. Poslednjih nedelja sam aktivno krenuo u potragu za pravim, medjutim nisam imao nekog preteranog uspeha do sada. Pregledao sam sve moguce oglase i agencije, ima nekoliko interesantnih, ali naravno nijedan koji me je nesto odusevio... na kraju sam se malo i izgubio u svemu poslednjih dana, pa sam zeleo da vas pitam za savet i predloge sta bih trebao da trazim i na sta da se fokusiram, jer ovako nikada necu pronaci nista. Znam da su ukusi razliciti, kao i potrebe, ali eto pokusajte sa se stavite u moju poziciju.

Budzet je oko 75.000€+ troskovi, trazim stan strukture 1.5 ili 2, kvadrature od priblizno recimo 43m2 do 55m2. Mogu i stara i nova gradnja, samo da nije prizemlje i poslednji sprat. Sto se delova grada tice preferiram stari grad, ali da nisu samo Karaburma (od Bogoslovije na dalje), Mirijevo i deo posle Banovog brda. Recimo Vozdovac sam gledao, ulica tipa Vitanovacka, Zaplanjska itd, Vojvode Stepe otprilike tu do naselja najvise, Banjica je ok... ta neka klasa, jasno mi je da nemam budzet za nesto mnogo blizu centru.

Eto, bio bih zahvalan ako neko moze da se stavi u moju poziciju i ako ima ikakvu ideju koja bi bila od pomoci. Hvala unapred
Nezgodno je davati savet jer nedostaje još informacija (namena stana, sastav porodice, auto da/ne, itd), ali ipak da pokušam - na vašem mestu bih se sa pomenutim budžetom što se novogradnje tiče fokusirao na Zvezdaru (potez SC Olimp - Mite Ružića - Milana Rakića, plus eventualno gornji tj zvezdarski deo Vitezova Karadjordjeve Zvezde). Prijatna mikroklima zbog blizine šume, saobraćajno dobro povezano sa gradom (BKA), dosta zelenila i sporstkih sadržaja u blizini, razvojno zanimljiv zbog metroa kroz BKA (kad tad, treća linija ili kako već), komercijalno u razvoju (novi MPC tržni centar relativno blizu). Mislim da je deo Voždovca koji pominjete cenovno takodje u rangu, ali bliže Trošarini i sa strane Vojvode Stepe ka Jerkoviću. Ta strana pogotovo male strme ulice su zimi malo nezgodne zbog snega, ali bi trebalo da je koliko toliko reflektovano u ceni. Što se starogradnje tiče Banovo Brdo ili gornji deo Ustaničke (od Šumica ka BKA). Sve pomenuto je daleko od idealnog, ali odgovarajuće za pomenuti budžet. Naravno komentar uzmite uz ogradjivanje da je ovo samo moje vidjenje i nikako investicioni predlog, morate pre kupovine proceniti i sve aspekte sagledati sami.
 
mariks":259y6g3b je napisao(la):
A sta očekujete da Vas "oduševi"? Nadam se da znate da za te pare i te lokacije nešto savršeno i extra luksuzno, na odličnoj lokaciji i povoljno ne postoji pogotovo sad kada su cene otišle gore.

U pravu ste, nisam se najbolje izrazio- nema odusevljavanja, vec se moj komentar vise odnosi na to, da sve sto pronalazim je ili u prizemlju ili nelegalizovano, i tako sa slicnim krupnim 'nedostacima' na koje bas ne bih da zazmurim. .. daleko od toga da trazim neki luksuz, cak su mi sasvim prihvatljivi i stanovi kojima je potrebno ozbiljno renoviranje, kako bih ga polako vremenom uredio skroz po svom ukusu.

srdjan":259y6g3b je napisao(la):
Nezgodno je davati savet jer nedostaje još informacija (namena stana, sastav porodice, auto da/ne, itd), ali ipak da pokušam - na vašem mestu bih se sa pomenutim budžetom što se novogradnje tiče fokusirao na Zvezdaru (potez SC Olimp - Mite Ružića - Milana Rakića, plus eventualno gornji tj zvezdarski deo Vitezova Karadjordjeve Zvezde). Prijatna mikroklima zbog blizine šume, saobraćajno dobro povezano sa gradom (BKA), dosta zelenila i sporstkih sadržaja u blizini, razvojno zanimljiv zbog metroa kroz BKA (kad tad, treća linija ili kako već), komercijalno u razvoju (novi MPC tržni centar relativno blizu). Mislim da je deo Voždovca koji pominjete cenovno takodje u rangu, ali bliže Trošarini i sa strane Vojvode Stepe ka Jerkoviću. Ta strana pogotovo male strme ulice su zimi malo nezgodne zbog snega, ali bi trebalo da je koliko toliko reflektovano u ceni. Što se starogradnje tiče Banovo Brdo ili gornji deo Ustaničke (od Šumica ka BKA). Sve pomenuto je daleko od idealnog, ali odgovarajuće za pomenuti budžet. Naravno komentar uzmite uz ogradjivanje da je ovo samo moje vidjenje i nikako investicioni predlog, morate pre kupovine proceniti i sve aspekte sagledati sami.

Hvala najlepse na odgovoru. Stan je vise neka srednjerocna investicija (ne u finansijskom smislu), planirao bih da ga sredim po svom ukusu u nekom periodu od 15ak narednih meseci od kupovine, pa da se onda uselim u njega. Prvi neki izbor u idealnom scenariju bi mi bio kraj oko Vitanovacke tj. Kumodraske tu blizu nje... sto je pitanje koliko je realno naci, uz malo srece mozda. A poslednjih dana sam bas razmisljao o Olimpu, onaj deo levo od Bulevara koji ste upravo pomenuli, to je svakako dobra ideja i nesto sto bih mogao dalje da istrazim. Malo sam se iskreno uplasio novogradnje nakon citanja komentara ovde.. shvatio sam kako se otprilike to gradi, koliko se moze pogresiti sa njome, i koliko bolje moze da se vise potrude oni ciji je to posao. Hvala opet na odgovoru opet, nadam se da ce iskociti ista korektne strukture sto mi je dostupno.
 
Nije to naivan budzet, bacite vi pogled i na zvezdaru tj bulbuder i ceo taj deo ispod zvezdarske sume ka dimitrijali ima tu ozbiljnih zgrada u novogradnji za 1500-1600e po kvadratu i srecno :)
 
sutra treba da overim predugovor pa ne mogu da spavam :cry:

kupujem stan u predratnoj zgradu u kojoj ima dosta dvorisnih stanova (koje ja u stvari nisam ni primetila). palo mi je na pamet da kontaktiram upravnika zgrade (nemam njegov broj ali možda mogu da ga nabodem kroz bazu upravnika) i da pitam da li sa zgradom postoji neki problem. zgrada je u ok stanju, na listi za sredjivanje fasade i ima dobar lift. da li će se prodavac naljutiti ako kontaktiram upravnika?
 
Šta ima da se ljuti?
Pitaj slobodno i stanare, možda se neko "otvori"

Послато са SM-G800F уз помоћ Тапатока
 
I šta se desilo,jel ste pronašli nekog insajdera?
 
Otvorio sam i posebnu temu, ali mislim da sam omasio.
Tako da cu preneti poruku u celosti i ovde:
Postovani clanovi foruma BeoBuild, saljem vam lep pozdrav!
Trebale bi mi informacije o Bircaninovoj ulici, konkretno delu izmedju Resavske i Kneza Milosa.

Planiram da kupim stan u njoj pa me zanimaju sledece informacije:
- generalno misljenje o toj ulici, i konkretno tom delu
- prednosti i mane o kojima bih trebao da znam
- trenutno tu ne ide nikakav gradski prevoz, ali da li je neki predvidjen za ubuduce
- da li je po urbanistickom planu tu predvidjena neka promena o kojoj bih trebao da vodim racuna

Hvala vam na odgovorima u napred.
 
Prilicno je prometna ulica u radno vreme i ogromna je razlika da li ces gledati ka ulici ili ka dvoristu. Nije predvidjen javni prevoz ali imas stanice na 50ak metara u nemanjinoj i kneza milosa. Ako vozis kola mučićeš muku sa parkingom.

Po meni ok lokacija ako si 'mladić' al ako si sa porodicom onda je mozda malo diskutabilno, cisto zbog tog saobracajnog haosa, skola, vrtica i parkova ima u blizini.
 
Hvala na odgovoru.
Spratnost je visoka, tako da verujem da sa bukom nece biti prevelikih problema.
Da li si mozda upoznat sa tim koje su cene sada, kakve su bile 2012-2013?
Da li je ovo generalno deo grada gde se stanovi lako prodaju(velika traznja)?
 
Saveti pri kupovinuinekretnina

Kupujte u popularnim naseljima
Ukoliko vam budžet to dozvoljava, jasno je da treba da se opredelite da investiciju obavite u popularnom, rastućem naselju u kome je prisutna visoka tražnja za rentiranjem i kupovinom nekretnina.

Ovo znači da deo grada u kome se nekretnina nalazi treba da bude dobro povezan sa glavnim putevima, da se nalazi u blizini stanica gradskog saobraćaja, a da su u neposrednoj blizini nekretnine i: škole, univerziteti i slični objekti.


Budite realistični u vezi sa ciljem investiranja
U potrazi ste za brzim uvećanjem kapitala ili želite da napravite dugoročnu investiciju?

Tokom perioda ekonomskog rasta, dosta je lakše uložiti u nekretninu, renovirati je, prodati i tako ostvariti profit. U vremenima sporije ekonomije, uglavnom je potrebno mnogo više vremena za ostvarivanje istog rasta kapitala.

Budite potpuno realistični u vezi sa ciljem investiranja. Bilo da ste u potrazi za nekretninom koju želite da renovirate, pa prodate, ili za onom koju želite da izdajete, oglasite kao “stan na dan”, ili se opredelite za neki drugu svrhu investicije - znajte šta da očekujete!


Investirajte glavom, ne srcem
Kada ste u lovu za savršenom investicijom, teško je biti hladne glave i bez emocija. Zaljubićete se u fascinantan pogled sa prozora, detalj u kupatilu koji podseća na dom u kome ste odrasli, ili način na koji je stan uređen, a koji je baš po vašem ukusu.

Ovo ne treba da bude faktor prilikom investiranja!

Pravila investiranja su jednostavna i prilično jasno ekonomski determinisana. Ona ne uključuju vaša osećanja u vezi sa pločicama u kupatilu, već kvalitet i starost ugradnje pločica (na primer).

Prilikom odabira investicije, jasno i racionalno odredite prednosti i mane nekretnine. Računajte na sva ulaganja koje je potrebno učiniti i ne mešajte svoja osećanja u proces investiranja.


Konsultujte se sa profesionalcima
Konsultujte se sa profesionalcima pre nego što se odlučite na investiranje. Inspekcija za gradnju, katastar nepokretnosti, advokat… Spisak ljudi koje potencijalno možete konsultovati je prilično dug.

Zavisno od slučaja do slučaja, biće vam potreban stručnjak iz druge oblasti (možda i iz više njih). Od nelegalnog objekta, pa sve do problema sa mravima ili sličnim neprijatnostima, problema sa nekretninom, a koje nisu vidljive na prvi pogled - može biti mnogo.

Temeljno ih razmotrite uz konsultacije sa strukom. Nakon toga, bićete sigurni u to da ulažete u prave nekretnine.


Uzmite u obzir česte greške investitora-početnika
Ima li boljih saveta od onih kojima ćemo reći šta je ono što ne bi trebalo da radite? Svako želi da bude investitor u nekretnine, ali ako nije dovoljno dobro informisan, teško da će biti uspešan u tome.
Evo ključnih grešaka početnika investitora:

Kupovanje prve nekretnine koja se učini atraktivnom bez konsultovanja sa strukom i dubljeg informisanja,
donošenje odluka na osnovu emocija, a ne činjenica,
uzimanje ogromnih pozajmica i ulaženje u dugove koji se posle ne mogu isplatiti,
nerazmišljanje o budućnosti tržišta nekretnina, već isključivo oslanjanje na sadašnji trenutak,
preuzimanje prevelikih rizika,
neračunanje na poreze i ostale dadžbine,
nerazmišljanje o dugoročnoj strategiji.

ceo tekst na blogu https://www.srbijaspace.com/blog/
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=659426#p659426:3bag80xj je napisao(la):
NeoC » Čet Sep 12, 2019 6:05 am[/url]":3bag80xj]Otvorio sam i posebnu temu, ali mislim da sam omasio.
Tako da cu preneti poruku u celosti i ovde:
Postovani clanovi foruma BeoBuild, saljem vam lep pozdrav!
Trebale bi mi informacije o Bircaninovoj ulici, konkretno delu izmedju Resavske i Kneza Milosa.

Planiram da kupim stan u njoj pa me zanimaju sledece informacije:
- generalno misljenje o toj ulici, i konkretno tom delu
- prednosti i mane o kojima bih trebao da znam
- trenutno tu ne ide nikakav gradski prevoz, ali da li je neki predvidjen za ubuduce
- da li je po urbanistickom planu tu predvidjena neka promena o kojoj bih trebao da vodim racuna

Hvala vam na odgovorima u napred.

ja kupujem stan (dala sam već kaparu) i gledala sam stan bas na toj lokaciji. bio je to veliki stan u nadogradnji u posleratnoj zgradi koji se prodavao za 180.

ja mislim da je ta lokacija odlična za sve generacije, ulica je lepa i blizu svega, naravno parking je problem kao i svuda u centru. sam taj stan koji sam ja gledala je meni bio loš pa zbog toga nisam dala ponudu.

edit - od infrastrukturnih projekata najavljivala se izgradnja velike podzemne garaže u tom kraju. takodje je u planu i rekonstrukcija ulice kneza miloša.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=644893#p644893:1svbnjpc je napisao(la):
Assad84 » Pet Avg 02, 2019 1:07 pm[/url]":1svbnjpc]I šta se desilo,jel ste pronašli nekog insajdera?

videla sam par insajdera ali bilo me blam da pitam pa ništa od toga. prodavac živi u tom stanu već mnogo decenija pa je valjda ok.
 
Мишљење о оним зградуринама на Булевару Деспота Стефана, код раскрснице с Поенкаеровом? Искочио ми неки стан на 19ом спрату...
 
previsoko. Dobar pogled, ali mogući problemi sa pritiskom vode, grejanjem, ukoliko krov prokišnjava, kvar kod lifotva i slično.
 
Vrh