Šta je novo?

Kupovina nekretnine, stana, kuće (pitanja i saveti)

Zavisi kako gledaš na to. Ako ti je tu porodica, posao i sve ostalo onda tebi lično možda i nije. Generalno bih pre išao na mirijevo za te pare. U odnosu na moju Krnjaču mnogo se sporije ide ka centru, ali ako ti to nije bitno...
što se tiče nekog opšteg stava, ako se ti stanovi prodaju po toj ceni tnači da nije mnogo :D
 
east side je koliko se secam po toj ceni na zvezdari
 
Nama lokacijski odgovara taj deo grada zbog posla, ali licno mislim da je ta cena za taj deo Vodovodske (ugao sa Milorada Jovanovica) malo visoka. Slucajno smo saznali da ce se tu graditi zgrade. Trenutno ima aktivnih gradilista u tom kraju i cena je oko 1200evra, ali oko tih parcela je totalni haos u svakom smislu (saobracaj, parking, trotoari...)
 
Tja, Žarkovo po toj ceni... U stvari to su već Bele vode. Malo prevelika cena, žioveo sam nekada davno tamo. Infrastruktura slaba, gradski prevoz loš, stalno su pucale neke cevi pa je nestajala voda ili grejanje... Ali što reče Gorštak ukoliko neko plaća po toj ceni onda je ona u redu. Ja više od 1000 po kvadratu ne bih dao.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=603467#p603467:jruxcq0y je napisao(la):
nensav » 20 Feb 2019 13:15[/url]":jruxcq0y]Tja, Žarkovo po toj ceni... U stvari to su već Bele vode. Malo prevelika cena, žioveo sam nekada davno tamo. Infrastruktura slaba, gradski prevoz loš, stalno su pucale neke cevi pa je nestajala voda ili grejanje... Ali što reče Gorštak ukoliko neko plaća po toj ceni onda je ona u redu. Ja više od 1000 po kvadratu ne bih dao.

Пф, па сад ти је сома квадрат у новоградњи у Калуђерици
 
Koliko pratimo taj kraj i sve sto se gradi, nisam bas sigurna da se moze kupiti novogradnja za 1000evra.
 
Ma naravno da ne može, cene su podivljale, ali da je stanje realno ko što nije, to je ta cena. Taj kraj je loš, bar po mojim iskustvima
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=603413#p603413:2896q09b je napisao(la):
mariks » Sre Feb 20, 2019 9:18 am[/url]":2896q09b]east side je koliko se secam po toj ceni na zvezdari
East Side mislim da gura između 1450 i 1600 i kusur u zavisnosti od spratnosti i orijentacije.
 
Bolje u Grčkoj da kupim stan...

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
Ako ti je cilj izdavanje, kupi u zemlji sa brzo rastucom ekonomijom. Rumunija, Crna Gora, Slovacka...
 
Zna li neko tačan odgovor na sledeću glavolomku?

Koliko sam shvatio, stan se ne može uknjižiti bez upotrebne dozvole.
I takođe, što mi je malo čudno, navodno se upotrebna dozvola ne može dobiti ako je zgrada useljena?

Tako da, da bi se stan ispravno uknjižio, NE SME se useljavati nakon tehničkog prijema već se mora čekati upotrebna dozvola???
 
Не знам зашто употребна не би могла да се добије ако је усељено. Па да је тако вероватно би по закону пола града требало да иде под багер (као да већ не треба ЉоЉ)
 
Dedinje!
300m2 kuca na 8 ari
2.000.000e top sve!



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Postovanje, molim vas za jedan savjet. Koji investitor je po vama najbolji. Planiram kupnju stana u Beogradu, ali nisam iz Srbije pa ne bih htjela da se zaletim u nekvalitetnu gradnju. Hvala
 
Uglavnom su najbolji u Beogradu oni medju najskupljim, kako lokacijski tako i kvalitetom...Uglavnom su to novogradnje na Novom Beogradu, pojedine Vracaru i Starom gradu. Dosta bi pomoglo ako bi ste nam rekli koja lokacija, opstina vas zanima, jer se jako dosta gradi po Beogradu i ima puno investitora.
 
I narano koliko para i koliko kvadrata isto bitan faktor...
 
Za "undefined".

Poštovani,

Pišete:
"Koliko sam shvatio, stan se ne može uknjižiti bez upotrebne dozvole.
I takođe, što mi je malo čudno, navodno se upotrebna dozvola ne može dobiti ako je zgrada useljena?
Tako da, da bi se stan ispravno uknjižio, NE SME se useljavati nakon tehničkog prijema već se mora čekati upotrebna dozvola???"

Ne znam skoro ništa o praksi u Beogradu, ali meni to da se stan, ili bilo šta drugo, ne sme useljavati bez upotrebne dozvole ne izgleda čudno, nego mi izgleda jedino logično. Upotrebna dozvola je dozvola za upotrebu. Ako stan uselite pre, znači upotrebljavate ga bez dozvole, što je protiv propisa. Kad bi se useljavalo bez dozvole, i bez posledica za one koji krše propise, onda izdavanje upotrebnih dozvola ne bi imalo nikakvog smisla.
Tehnički prijem je samo jedan od uslova, ali ne i dovoljan, za izdavanje upotrebne dozvole.

Nadam se da će ovo objašnjenje pomoći razumevanju postupka, kakav bi trebao biti, i postizanju vladavine prava i propisa.

Hvala na pažnji,
Dr
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=604196#p604196:1axo4e1j je napisao(la):
Ljiljana » 23 Feb 2019 22:55[/url]":1axo4e1j]Postovanje, molim vas za jedan savjet. Koji investitor je po vama najbolji. Planiram kupnju stana u Beogradu, ali nisam iz Srbije pa ne bih htjela da se zaletim u nekvalitetnu gradnju. Hvala

Гледај неке јаке/велике фирме
 
Trazim stan od 40-45 kvadrata do 2000e. Problem je sto na sajtovim investitora koje sam nasla ostali samo veci stanovi ili stanovi u prizemlju. Lokacija bi naravno odgovarala da je bliza centru.
 
Često su dobri stanovi rezervisani, iako realno nisu rezervisani, tj, čuvaju ih za neke svoje. Ipak se mora u "četiri oka" videti sa prodavcem i dati mu do znanja da si ozbiljan kupac, pa tada ponuda bude malo bolja.
 
Sve u svemu iz ličnog iskustva muka živa! nije idealno vreme za kupovinu. Sigurnost je isto nikad potpuna kod nas. Velika firma može u stečaj, mala tek može u stečaj i sve se rasproda jako brzo. najbolje bi bilo naći nekog pouzdanog i angažoivati ga da nađe stan i sredi sve, to rade agencije ali ja ne mogu ni jednu preporučiti. I ne treba očekivatii da će stan biti gotov za manje od 6 meseci od plaćanja, vrlo moguće nekih 9
 
Za tu cenu i lokaciju teško. Kvadratura je "standardna". Sve u krugu dvojke i neposrednoj blizini je preko 2000 evra.

Možda Đeram ili Lipov Lad ako to smatrate za centar. Južni Bulevar dalje od Hrama... opet još teže je smatrati to centrom.
Takođe bolji delovi Banovog Brda (sada je aktuelno za ljude koji rade u Novom Beogradu, samo se pređe Most na Adi).

Ne... za taj novac (80 do 90 hiljada) možda možete uzeti veću garsonjeru u centru od 30tak kvadrata. Van centra može 40-50 kvadrata ali morate izabrati neki deo Beograda koji Vam se dopada i tu dalje tražiti.
 
Svako ima neku svoju priču, na osnovu svojih želja, afiniteta i mogućnosti.
Lično, ja se divim ljudima koji pozamašnu sume novca daju za (većinom) sumnjive nekretnine, sve do jedne građene sa nepotpunom dokumentacijom, sa investitorima iz kriminalnog ili kriminalu bliskog miljea...
Pri tom, tek mi nije jasno to guranje "u centar" koji odavno centar nije.
Niti je ekonomski centar, ni poslovni, ni trgovinski... Jedino čega je centar je epicentar problema, od zagađenja, preko higijene, zagađenja i najviše saobraćajnog krkljanca.
Nek vam je svima Bog u pomoći ;)

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
 
Pozdrav ljudi nov sam ovde i voleo bih da se posavetujem sa ostalim clanovima oko kupovine stana u Beogradu.
Naime resio sam da kupim stan u Paviljonima na Novom Beogradu i svaki put kad mislim da je to zavrseno uvek cujem nesto sto me zaplasi i odbije.
Da li ima nekog ko zivi ili je ziveo u Paviljonima da mi iznese svoja iskustva, kakav je kvalitet zgrada, kakva je termicka i zvucna izolacija, kakve su elektricne instalacije? I ono sto me najvise brine je kara tavan, da li neko zna nesto vise o tome i koliko je to lose?
Odlucio sam se za Paviljone zato sto gledam taj deo oko Starog Merkatora, a oni su najpovoljniji.
Unapred se zahvaljujem na svim odgovorima!
 
Čim je najjeftinije ima neki razlog. ne može bez razloga. karatavan... ja ne poznajem situaiciju tamo ali ovako, postoji dobra šansa da je neka nadogradnja iz devedesetih? u tom slučaju verovatno nema upotrebnu dozvolu što bi objasnilo i nižu cenu. Treba obratiti pažnju na izolaciju, karatavan je praktično samo krov iznad bez betonske ploče. bilo bi dobro da ima 40 cm izolacije ali verovatno nema toliko čak i ako kažu da ima pa računaj muke za klimu i za grejanje. ali bi bilo lepo da čujemo nekog sa iskustvom odande
 
Vrh