Šta je novo?

Kultura i umetnost

Niko ne želi da bude nastavnik fizike, a astrofiziku svako voli da sluša. I onaj Neil De Grasse Tyson, jes da nije baš oduuuševljen Teslom, nešto mu je zamerao kako to može električna energija da se prenosi kroz vazduh, može informacija ili radio talasi, mada je Tesla sigurno dobro razradio svoju zamisao ali je Tajson nije razumeo... Anyway, zabavan fizičar... Danas su fizičari šoumeni i stendup komičari... Barem ovi viđeniji... Na neki način su i motivacioni govornici i sveštenici novog doba. Za nas koji ne slušamo one u mantijama...

Tako da pozdravljam dolazak Briana Coxa..!
 
Галерија САНУ

1000015217.jpg
1000015214.jpg
1000015215.jpg
1000015216.jpg
 
 
Pozdravljam ideju, ali mi je onda nejasna poenta ovakvog unutrašnjeg uređenja.
 
Poenta! :oops: :ROFLMAO:
Otelotvara se mecenski odnos gospođe Madlene... ulazimo u ekskluzivan prostor... sa sofisticirano uobličenim enterijerskim rešenjima...👉 izrazito unikatan muzej! 👈
 
 
Мислим да је ова критика ИМС неоснована. Био сам на више различитих изложби и све су ме импресионирале. Нисам био на тој последњој. Са друге стране, нахваљени Музеј Југославије је у суштини прави маузолеј са набацаном Титовом личном колекцијом и некаквим колажом историје Југославије, искрено на нивоу локалних музеја.
 
Да је прочитао поднаслов изложбе не би ни морао пискарати идеолошки памфлет..

ЧЕКАЈУЋИ СТАЛНУ ПОСТАВКУ


У години обележавања пуних шест деценија од оснивања, Историјски музеј Србије изложбом „Чекајући сталну поставку” пред посетиоце износи највредније предмете из заоставштине две нововековне српске династије – Карађорђевић и Обреновић, који се чувају у збиркама Музеја.


Иначе слажем се да би Историјски музеј Србије морао имати нову наменску зграду, формиран фузијом неколико постојећих музеја, или делова њихових збирки.
 
 
Vrh