Šta je novo?

"Kula Beograd" - Beograd na vodi [Hotel i stambeni objekat | 65 000 m²]

Nek ubedi sebe u to što priča pre nego što proba da ubedi bilo koga drugog
Edit: odgledao sam video, i zaista ne vidim čime je Vradović fasciniran? Ovaj nivo organizacije i koordinacije je sasvim normalan za ovakve projekte, nisu uradili ništa revolucionarno. Pritom, ovde sve zasluge idu prvenstveno Slovacima koji su producirali događaj, BW tim bukvalno nema veze sa ovim osim što ih je platio da to urade - verovatno od naših para.
 
Poslednja izmena:
Igore odličan video. Odlična produkcija!

Ajde ajde ... koštalo je kolko je koštalo ..bolje i to nego milioni za rasvetu i jelka od 80000e.

Da je bilo svetski bilo je...malo je magla zeznuka stvar al ja iskreno kao jedan od većih protivnika ove vlasti vidim ovo kao dobru stvar koja bi trebalo da se ponovi sledeće godine, tj ove. Sve dok se ne zloupotrebljava za svaku priliku od Krstovdana do Bogojavljanja.
 
Umerena magla je saveznik u svetlosnim efektima pogotovo kod jakog usmerenog svetla i lasera.
 
Nek ubedi sebe u to što priča pre nego što proba da ubedi bilo koga drugog
Edit: odgledao sam video, i zaista ne vidim čime je Vradović fasciniran? Ovaj nivo organizacije i koordinacije je sasvim normalan za ovakve projekte, nisu uradili ništa revolucionarno. Pritom, ovde sve zasluge idu prvenstveno Slovacima koji su producirali događaj, BW tim bukvalno nema veze sa ovim osim što ih je platio da to urade - verovatno od naših para.
Ти и Врадовић сте исти, двоје екстремиста само на супротним странама, код њега је све бело, а код тебе све црно.
 
Kod mene u opšte nije sve crno, ne znam odakle ti ta ideja. Ja sam pri sredini i umeren u svemu, pa ekstremnim stranama uvek deluje kao da pripadam onoj drugoj.
Ja nisam rekao da je vatromet bio njesra, rekao sam da organizacija oko istog nije nikakav spektakularan organizacioni poduhvat kakav svet do sada nije video, niti to mora da bude da bi sam događaj bio dobar. Samo ističem prekomerno ushićenje oko banalnih stvari od strane Vradovića. Isto tako, to što je šou za novu godinu bio dobar ne znači da je novogodišnji kič dobrodošao i za svaki drugi praznik u kalendarskoj godini.
Kada su počeli da postavljaju fasadu, branio sam zgradu i govorio da mislim da izgleda odlično. Onda su počeli da postavljaju profile koji se otvaraju, pa sam se pobunio i rekao da mi je taj deo užasan. I tako redom.

Moji stavovi povodom ovog projekta jesu generalno negativni, jer mislim da je promašaj upotrebe prostora, i nisam sam u tome. To ne znači da ne mogu da imam pozitivne stavove o arhitekturi pojedinačnih objekata (Na primer, Terase su super, izuzev ulaza pored strujnih ormara, Residences spolja takođe). Za razliku od Vradovića, koji, svesno ili ne, želi da ubedi sebe da je ovo najbolje mesto u univerzumu ne bi li opravdao sebi količinu novca koji je potrošio, ja nemam konja u ovoj trci i ovo sagledavam sa jedne vrlo neostrašćene tačke. Da mislim da je Kula fenomenalna, ja bih to i rekao. Nažalost, mislim da je samo projekat dobar, i 1/3 izvedbe.

Tako da žao mi je, ali ako želite da me ubedite da su ova zgrada, i Beograd na vodi u opšte, u rangu sa drugim svetskim projektima, mora da izdrži poređenje sa istima, poput HafenCity-a ili Hudson Yards-a, a trenutno većinski ne može - ni po kvalitetu arhitekture i gradnje, ni po ekskluzivnosti dostupnih sadržaja u odnosu na okolinu, ni po kvalitetu javnih, kulturnih sadržaja, ni po kvalitetu i veličini javnih zelenih prostora. O aktivnoj participaciji javnosti u procesu planiranja da ne govorim, a bogami čak nije ni prvi ni po kontroverzama. Beograd na vodi je, vrlo jednostavno rečeno, prosečan u svakom smislu, zbog čega se i bunim kad neko pokušava da me ubedi kako nije. A kad neko želi da veruje da ovo jeste nešto najspektakularnije ikada, naravno da mu onda moj stav deluje kao eksplicitno negativan.
 
Poslednja izmena:
Melburn, 2019. Ove pcele su oko 1.5 m

50879310_10210993815436247_6252167863969251328_n.jpg
51102501_10210993816316269_5003531531407327232_n.jpg
 
:) jeste zabavni to se priznaje.
Mislim da je vecina mnogo ostrascena (vidi se po temi izbori) a ja sam jedini neutralan ovde!

Zamislite zalazak sunca sa 42. sprata.

clipboard_image_d771fa563d0d668.jpg
 
Klasičan primer racionalizacije "kiselo grožđe, slatki limun". Za nešto što bi ti pri kupovini stana u gotovoj zgradi možda bilo dovoljno odbojno da se predomisliš sada moraš da ubediš sebe da je samo sitnica, i da je totalno nebitna naspram svega ostalog što je ultra mega giga.
 
Realno svaki kupac stana u ovoj zgradi može stan da preuredi u poslovni prostoršto bih ja uradio da sam jedan. Živeti baš u ovoj zgradi je onako... Ili da bude kao neki stan za iznajmljivanje imućnijim turistima i slicno..
 
Realno svaki kupac stana u ovoj zgradi može stan da preuredi u poslovni prostoršto bih ja uradio da sam jedan. Živeti baš u ovoj zgradi je onako... Ili da bude kao neki stan za iznajmljivanje imućnijim turistima i slicno..
Zar nije bila ona legenda što je u BW Reisdences otvorila salon lepote u svom stanu, pa klijentima nudila usluge bazena i teretane koji su namenjeni za privatnu upotrebu stanara? Znam da je bila tako neka priča. Ne bi me čudilo da su posle nje ugovorom zabranili takve stvari
 
Kula Beograd ima limit ne sme da se iznajmljuje na krace od 90 dana. :)
tako da se uglavnom kupuje za zivot.

Na primer dobro dodje ljudima kojima treba "efikasnost" ili brzina da im je sve tu blizu i odmah ili mozda starijima zbog usluge hotela i posluge.
 
malo je magla zeznuka stvar al ja iskreno kao jedan od većih protivnika ove vlasti vidim ovo kao dobru stvar koja bi trebalo da se ponovi sledeće godine, tj ove. Sve dok se ne zloupotrebljava za svaku priliku od Krstovdana do Bogojavljanja.

Kakva magla?!

Nije bilo reč o magli, već o neviđeno otrovnom vazduhu tih dana u Beogradu:

Blic - Srećna Nova Godina.jpg


Kada smo kod toga, da li stanovi u kuli imaju centralne prečišćivače vazduha sa HEPA filterima?
 
Lepo je gledati zalaske sunca ali ja se pitam kakav pakao će biti leti u stanu.:unsure:
Jedan deo sadašnjeg stana mi je okrenut jugozapadno i leti 2 klime jedva ohlade prostoriju koja ima duplo manju površinu u staklu od stanova u kuli (dodje mi da stavim naočare za sunce u stanu). 😓Predpostavljam da će zalasci sunca biti očaravajući ali sa toliko staklenih površina leti kada upeče zvezda 🥵
Da li neko ima iskustva po tom pitanju (orjentacije stana u odnosu na kretanje sunca)?
 
Ovaj video pokazuje da je Srbija novi dominantni centar u Evropi. Ovo pokazuje sta su sve uradili i kako je organizovan BNV i svaka im cast na tome!

Beograd je svet! Ova krilatica postaje sve vise upecatljiva. Postajemo najprofesionalniji grad u Evropi.
Ovaj video pokazuje kako ozbiljna firma koristi aftermovie da se izreklamira nakon dobro urađenog posla koji su mogle bar dve domaće firme da izvedu (ovako iz glave, možda ih ima još) ali verovatno nisu imali konkretne reference. Dobro da je makar jedna naša firma učestvovala u projektu, što je po meni veći pokazatelj situacije od svog šarenila.
 
Lepo je gledati zalaske sunca ali ja se pitam kakav pakao će biti leti u stanu.:unsure:
Jedan deo sadašnjeg stana mi je okrenut jugozapadno i leti 2 klime jedva ohlade prostoriju koja ima duplo manju površinu u staklu od stanova u kuli (dodje mi da stavim naočare za sunce u stanu). 😓Predpostavljam da će zalasci sunca biti očaravajući ali sa toliko staklenih površina leti kada upeče zvezda 🥵
Da li neko ima iskustva po tom pitanju (orjentacije stana u odnosu na kretanje sunca)?
To je najmanji problem, ima šošta toga kritikovati kuli Bg ali ovo ne, inače se nigde ne bi gradile takve kule tamo gde ima puno sunca.

Klima uređaji koji se koriste u takvim zgradama su neuporedivi sa standardnim uređajima.
 
Klima mi ohladi prostoriju ali od 15h mi sunce "ulazi" direktno u prostoriju i nije baš prijatno :cool: jedini spas mi je da spustim roletne, tolikoje sunce jako.

Pozicija sunca u odosu na kulu 👀 kada se kupuje stan i o tome treba razmišljati.
1650150606384.jpeg
 
Ja sam kupio u Kuli Beograd bas na toj strani da ima sto vise sunca :) Rusi kad zavrnu gas da se sto manje grejem na struju :D
Salim se neko voli vise sunca neko manje pa shodno tome i bira.
 
Vrh