Šta je novo?

"Kula Beograd" - Beograd na vodi [Hotel i stambeni objekat | 65 000 m²]

1645114904052-jpg.128782


"Novi simbol Beograda" :rolleyes:
Vidi milosnog Lex Specijalisa. Bilo bi dobro da oko nje izgrade jos nekoliko visih kula, da je sakriju ovako nikakvu i nakaznu.
 
Te zgrade koje bi ti i tebi slični "Lex Specijalisom" rušili, na ovoj fotografiji odaju mnogo lepši i romantičniji utisak od onoga čemu je "Lex Specijalis" bio potreban da se izgradi.
Свака жива архитектура осликава менталитет и културу својих житеља; чак би се и хаос лакше прогутао да само илуструје квалитетне вредности становника. Људима овакви квартови боду очи јер се види прљавштина, aнтисоцијалност и немар, чак и више од самих надоградњи.

Мени је лично естетика хаоса јако драга када приказује локалну заједницу и дружење и неред живота али да би то изгледало лепо мора да показује одређен труд да животни простор локалне заједнице изгледа чисто, да има зеленила итд. Тада се хаотичност много лакше гута и изгледа романтично

85d16ee8332141cbbf721a537de9e749.jpg


Ko3OzsW.jpg


Није ни сређено ни стерилно али опет делује романтично и може да послужи као инспирација за неку причу или филм или бајку / пустоловину

Овакви квартови у Београду нажалост немају никакву романтику управо зато што не показују никакву заједницу, живео сам у зградама у центру и ту су по правилу најсаможивији, некултурнији и антисоцијални смрадови (част изузецима). Нема никакве локалне заједнице или покушаја да се нешто организује, то се и огледа у фасадама и општој прљавштини и беди. Људи комуницирају са комшијама само кад треба да се свађају око паркирања аутомобила у дворишту зграде. Типична зграда из оваквог кварта има једно

10% фирми које раде у становима салонцима и могу да приуште високе порезе,

40% пензионера који су ту живели од кад им га је партија дала и нит имају пара нит воље да нешто сређују јер ионако не знају никога од станара и закључавају се са 17 брава,

30% (ако и толико) младих који ту привремено изнајмљују стан и ни најмање их није брига да ишта одржавају или улепшавају

и остатак су евентуално породице са децом који немају ни воље ни времена да се боре против ветрењача да би нешто средили.
 
Свака жива архитектура осликава менталитет и културу својих житеља; чак би се и хаос лакше прогутао да само илуструје квалитетне вредности становника. Људима овакви квартови боду очи јер се види прљавштина, aнтисоцијалност и немар, чак и више од самих надоградњи.

Мени је лично естетика хаоса јако драга када приказује локалну заједницу и дружење и неред живота али да би то изгледало лепо мора да показује одређен труд да животни простор локалне заједнице изгледа чисто, да има зеленила итд. Тада се хаотичност много лакше гута и изгледа романтично

85d16ee8332141cbbf721a537de9e749.jpg


Ko3OzsW.jpg


Није ни сређено ни стерилно али опет делује романтично и може да послужи као инспирација за неку причу или филм или бајку / пустоловину

Овакви квартови у Београду нажалост немају никакву романтику управо зато што не показују никакву заједницу, живео сам у зградама у центру и ту су по правилу најсаможивији, некултурнији и антисоцијални смрадови (част изузецима). Нема никакве локалне заједнице или покушаја да се нешто организује, то се и огледа у фасадама и општој прљавштини и беди. Људи комуницирају са комшијама само кад треба да се свађају око паркирања аутомобила у дворишту зграде. Типична зграда из оваквог кварта има једно

10% фирми које раде у становима салонцима и могу да приуште високе порезе,

40% пензионера који су ту живели од кад им га је партија дала и нит имају пара нит воље да нешто сређују јер ионако не знају никога од станара и закључавају се са 17 брава,

30% (ако и толико) младих који ту привремено изнајмљују стан и ни најмање их није брига да ишта одржавају или улепшавају

и остатак су евентуално породице са децом који немају ни воље ни времена да се боре против ветрењача да би нешто средили.

Svestan sam svega toga s obzirom da tu živim. Situacija nije toliko loša, barem što se tiče volje i želje da se nešto promeni na bolje. Znam da problema ima i konkretno znam koji su problemi, ali isto tako znam da je apsurdno, bezobrazno i sramotno staviti "rušenje" i "stari Beograd" u istu rečenicu.
 
Odlicna fotografija.

Treba imati u vidu da je lokacija Kule znacajno bolja. Doduse ovaj stan sa tvoje fotografije mi deluje bas lepo. Jel ima terasu?

Inace mislim da cene u BNV ne prate srazmerno sveopste povecanje cena materijala. Tako da to sto su sad povecali neki % nista ne znaci kad je sveopsta inflacija. Prakticno cene su prilicno povoljne. Pogotovo sad kad je USD nikad jaci :)
 
Što se tiče lokacije reka je zakon.Nego mi je neverovatno kako su bili brzi da postave led osvetljenje a ovoliko kilave sa fasadom.Mogu da se kladim da će AFI pre da pusti njihovu kulu nego ovi iz BW.
 
Može da se priča šta god oko ovoga, ali Kula izgleda fenomenalno i ceo taj WF, posebno kada se gleda sa Gazele. Grad počinje da liči na pravi grad, a to će videti hiljade putnika koji prolaze Koridorom 10 i to je takođe i odličan marketing za Srbiju i Beograd.

Nekako ne mogu da ne primetim napredak... Pre 10-15 godina ta Gazela je svakog časa mogla da se sruči u Savu, a sada imamo dva nova mosta, rekonstrisanu Gazelu, BG WF, ovu kulu na mestu Saveznig MUP-a; West 65 kulu; Ušće 2... Puno se Beograd izgradio i puno modernije izgleda.
 
Može da se priča šta god oko ovoga, ali Kula izgleda fenomenalno i ceo taj WF, posebno kada se gleda sa Gazele. Grad počinje da liči na pravi grad, a to će videti hiljade putnika koji prolaze Koridorom 10 i to je takođe i odličan marketing za Srbiju i Beograd.

Nekako ne mogu da ne primetim napredak... Pre 10-15 godina ta Gazela je svakog časa mogla da se sruči u Savu, a sada imamo dva nova mosta, rekonstrisanu Gazelu, BG WF, ovu kulu na mestu Saveznig MUP-a; West 65 kulu; Ušće 2... Puno se Beograd izgradio i puno modernije izgleda.
Dajte, manite nas barem ovde te predizborne retorike. Ili barem budite tacni i ne prisvajajte tudje rezultate. Za vreme cije vlasti je rekonstruisana gazela i izgradjeni mostovi? A sto se tice nabrojanih kula i WF, pa ko od njih ima koristi? Oni koji su ulozili, najvise, i oni koji su kupili. Mi sirotinja ama bas nikakve, cak naprotiv. Jedna kula donosi stotine stanova i hiljade stanovnika i kola. Komsijama nikakav plus. Za narod korist donosi samo efikasan prevoz, efikasan saobracaj, parkovi, kanalizacija, vodovod, autobuska stanica, zeleznicka stanica...Gde smo tu danas u odnosu na ranije?
 
Može da se priča šta god oko ovoga, ali Kula izgleda fenomenalno i ceo taj WF, posebno kada se gleda sa Gazele. Grad počinje da liči na pravi grad, a to će videti hiljade putnika koji prolaze Koridorom 10 i to je takođe i odličan marketing za Srbiju i Beograd.

Nekako ne mogu da ne primetim napredak... Pre 10-15 godina ta Gazela je svakog časa mogla da se sruči u Savu, a sada imamo dva nova mosta, rekonstrisanu Gazelu, BG WF, ovu kulu na mestu Saveznig MUP-a; West 65 kulu; Ušće 2... Puno se Beograd izgradio i puno modernije izgleda.
Ne znam kakve to sad veze imaju dole navedeni projekti sa BnV? BnV je i dalje kriminal, bez obzira što je neki drugi projekat dobar. A da je taj deo uvek mogao da se sredi, mogao je, i to na milion različitih boljih načina. Nije to bio nikada nerešiv problem.
 
Dajte, manite nas barem ovde te predizborne retorike. Ili barem budite tacni i ne prisvajajte tudje rezultate. Za vreme cije vlasti je rekonstruisana gazela i izgradjeni mostovi? A sto se tice nabrojanih kula i WF, pa ko od njih ima koristi? Oni koji su ulozili, najvise, i oni koji su kupili. Mi sirotinja ama bas nikakve, cak naprotiv. Jedna kula donosi stotine stanova i hiljade stanovnika i kola. Komsijama nikakav plus. Za narod korist donosi samo efikasan prevoz, efikasan saobracaj, parkovi, kanalizacija, vodovod, autobuska stanica, zeleznicka stanica...Gde smo tu danas u odnosu na ranije?

Zapravo ne radi se ni o kakvoj predizbornoj retorici niti sam komentarisao ko je kada šta izgradio i rekonstruisao. Znamo dobro kada je šta bilo, a baš da bih izbegao političarenje na to nisam ni obraćao pažnju u postu niti mi je to palo napamet.

Problem je što smo se mnogo kao društvo polarizovali i u svemu vidimo politiku, a zbog toga smo i oboleli od opakog autošovinizma.
 
A da je taj deo uvek mogao da se sredi, mogao je, i to na milion različitih boljih načina.

Pa što nije? Decenijama tupe da Beograd "treba da siđe na reke", još je Milošević pričao predizborne bajke o nekakvom Europolisu (ako se sećate), pa ovo, pa ono... Od "silaska na reke" dobili smo samo divlje splavove i automobile na kejevima. A bilo je raznih izgovora da to ostane tako i da se dole ne gradi, počev od nebuloza tipa "zakolniće se vizure grada", pa do raznih drugih.

Ne zanima me politika, ali bilo je prilike da se to, kako kažeš, uredi. Sada je tako - kako je. Svakako je sada ovo najbolje rešenje i to je to. I da, izgleda dobro - definitvno bolje nego što je bilo.
 
Poslednja izmena:
Pa što nije? Decenijama tupe da Beograd "treba da siđe na reke", još je Milošević pričao predizborne bajke o nekakvom Europolisu (ako se sećate), pa ovo, pa ono... Od "silaska na reke" dobili smo samo divlje splavove i automobile na kejevima. A bilo je raznih izgovora da to ostane tako i da se dole ne gradi, počev od nebuloza tipa "zakolniće se vizure grada", pa do raznih drugih.

Ne zanima me politika, ali bilo je prilike da se to, kako kažeš, uredi. Sada je tako - kako je. Svakako je sada ovo najbolje rešenje i to je to. I da, izgleda dobro - definitvno bolje nego što je bilo.
И "машински мозак" је исто тако причао док је био, то што је био.
 
Po vecini je najveci greh gradnja 6 solitera identicne visine i izgleda, izgledaju sivo sumorno i kao iz nekog davnog i siromasnog vremena, skromni su i za Nbg a da ne spominjemo stari deo grada. Taj kompromis sa investitorom ili besramno pakovanje sto veceg broja kvadrata je zlocin sam po sebi. Dodao bih tome i giga trzni centar uz samu reku, sto nisam video nigde u svetu, mada mozda ne putujem dovoljno.
 
U svakom slucaju, da, tamo gde kultura postoji, vodi se racuna i o vizuri grada. Projekti poput ovog i onog na dorcolu su delimicno promenili izgled i pogled na grad Beograd kakav pamtimo. Slozicemo se da je bilo ruglo, ali i da je moglo da bude mnogo mnogo bolje. I na kraju da dodam da treba uloziti u funkcionalnost i logistiku pre svega ako se misli na stanovnistvo koje zivi i funkcionise u gradu, pocinjemo da se gusimo definitivno, uske ulice, saobracajni cepovi, nedostatak parkinga pa cak i trotoara...
 
Poslednja izmena od urednika:
Nešto sporo ide ovo zastakljivanje vrha, moguće je da imaju problema sa uvozom iz Rusije (neko je pre spominjao da se odatle uvozi staklo čini mi se)
 
Vrh