Šta je novo?

"Kula Beograd" - Beograd na vodi [Hotel i stambeni objekat | 65 000 m²]

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=913727#p913727:3tldz4xg je napisao(la):
KrCan » Ned Jan 02, 2022 4:58 pm[/url]":3tldz4xg]Ovde u Sidneju svedocim godinama jednom od najlepsih vatrometa, ali sa ovim sta rade Kinezi, zaista se nista ne moze porediti nista.
https://youtu.be/KY5aa1xoc38
Ovo je ipak daleka buducnost na tom polju, mada je i ovaj vatromet u Beogradu skok od 7 milja za nase prilike, samo da nije na zalost sve zacinjeno politikom!

Kako mislis zacinjeno politikom? Verovatno mislis na ove sto im smeta vatromet? Ja drugi zacin sem tog ne vidim.
 
Mene raduje sto iako nije zavrsena kula, moze da se igra tetris na njoj.
 
laki72 » 02 Jan 2022 03:23 pm je napisao(la):
Ljudi, Nova godina je, zaboravite na trenutak probleme, opustite se i uživajte.

A kad bude trenut akcije, trenutak izbora, pamet u glavu, da ne bude opet sve crno i drugi kriv

Srećna Nova godina !

Ja imam problem upravo zbog toga što je Nova godina, i naglašavam da sa ovim komentarom ne želim ni da političarim ni da hejtujem.

Iza nas je godina u kojoj nam je Covid pandemija odnela na hiljade sugrađana, i još uvek ih odnosi. I 31. decembra i 1. januara je po 20-30 naših sugrađana otišlo sa ovog sveta dok su se gušili i uzalud borili za vazduh, a bez ikog svog u blizini. Koliko je primereno cepati mega vatromet i svetlosni spektakl dok se to dešava? Ja znam da reč "stvarnost" u Srbiji nema neku preteranu težinu, i da kao narod baš volimo da idemo u ekstreme, ali ovo mi je baš nekako tužno.

Ajde da preskočimo i ovu masovnu proslavu bez ikakvih restrikcija, čiji račun će da stigne na naplatu u narednim danima. Neka bude da smo i tu pametniji od celog sveta koji je to radio veoma restriktivno. Neka se krka i loče, radilo se tako i u ratnim godinama, takvi smo pa jbg. Ali super mega vatromet smo možda, samo možda, mogli da ostavimo za neku primereniju priliku. Ponavljam, ne zbog budžeta, ne zbog politike, ne zbog onih kojima će sve što se radi u Srbiji uvek biti seljanija i šabanija bez da ga uopšte pogledaju, već samo i isključivo iz pijeteta prema preminulima i onima koji će preminuti u narednim mesecima, a kojih će biti nepotrebno mnogo i previše. Eto, samo toliko.
 
I bez korone oko 100 hiljada ljudi umre svake godine. Jel zbog toga treba da bude svaki dan dan žalosti? I da, ljudi se žale srcem a ne tako što ne ispališ vatromet...
 
Nije dovoljno što već dve godine svet živi u konstantnoj Korona panici i histeriji, nego hajde da poukidamo i sve praznike, sve tradicije i sve ljudske male radosti koje čine život zato što virus sa smmrtnošću od 3% i dalje hara svetom. :kafa:
 
Odlaganje spektakularnog vatrometa za neku malo prikladniju priliku nije ukidanje praznika. Praznik je i dalje tu, sa svim svojim sadržajima.

Nama je do pre mesec dana zvanično umiralo 60 ljudi na dan, nezvanično ko zna koliko. To je jedan međugradski autobus pun putnika, koji svakog dana sleti u neko jezero ili provaliju, bez preživelih. Sada smo se spustili na 20 tj. jedan minibus dnevno, i očekujemo novi talas. Ali ako neko pomisli da situacija možda nije najprikladnija da se ispuca nikad veći vatromet, e taj propagira da se svi zamandale u podrume i liše osnovnih ljudskih radosti.

No dobro, nije da sam očekivao neki silan pijetet prema preminulim sugrađanima od kojih je barem polovina žrtvovana na oltar malih ljudskih radosti, tačnije kako ekipa koja drži ugostiteljstvo ne bi ostala bez planirane kešovine. Sve to ide u rok službe, sahraniš i teraš dalje.
 
Čekaj, pa svaki dan umre bar isto toliko ljudi prirodnom smrću, u nesreći, od raznih bolesti i zdravstvenih stanja, itd. Šta sad, treba da svaki dan žalimo, da ukinemo muziku u lokalima i tržnim centrima, naredimo da svi nose crninu i ništa drugo. Uozbiljite se malo...
 
b316f58bec73b9f241b28516bfccf65e.jpg

ad36f8686f77aa95084423a7ac130792.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
@beowl
razumem tvoj stav i on jeste sasvim legitiman i razuman.
No sa druge strane medalje, zar ne misliš da je ljudima neophodno da imaju neki ventil, odušak nakon nepune 2 godine restriktivnih mera?
Simbolika Nobe godine je upravi slavljenje života, slavljenje novog početka, ponovnog rađanja, samim tim i nade u bolje sutra, bolju narednu godinu, u bolje sutra. I nije baš da smo najluđi. Zapravo, ako pogledam koliko se ljudi već nedeljama, mesecima okuplja na protestima širom sveta zbog (ako ćemo da budemo iskreni i realni) totalno neadekvatnih i prestrogih restriktivnih mera, rekao bih da novogodišnja noć ne bi promenila ni tu epidemiološku sliku.
Da se razumemo, ja ne spadam u kategoriju ljudi koja ne veruje u medicinu i u nauku. Ako je to važno, vakcinisan sam, i od onih sam koji kad idu u samuposlugu ako zaborave masku, vrate se kući po nju, bez obzira što znam da me neće vratiti, jer me radnici i privatno znaju.
Ali isto tako znam da se širenje i prenošenje virusa na otvorenom prostoru meri promilima, osim i samo osim neposrednog bliskog kontakta.
Dakle, nikakvog rezona nema da nam noćni klubovi regularno rade (ne samo u novogodišnjoj noći), da se u zatvorenim prostorima održavaju svadbe, punoletstva i druga veselja sa masom zvanica, da se organizuje rodjendan partije u Areni, a da se zbog epidemioloških razloga zabrani okupljanje na otvorenom u svrhu proslave nove godine.
To što će bilo koja vlast da spinuje informacijama i da u drugima traži krivce za svoje propuste i pogrešne odluke, pa je za prošlogodišnji letnji talas okrivila proteste ispred skupštine, je već neka druga priča.
No ako uporedimo podatke zarženih u tom talasu u BG i na primer u Kraljevu ili Arilju u odnosu na ukupan broj stanovnika, dolazimo do paradoksa da je više zaraženih bilo po tim mestima nego u bg gde su protesti bili najmasovniji.
Dakle rekao bih da smo prošlo leto eksperimentalnom metodom dokazali da je na otvorenom prenošenje-širenje virusa MINIMALNO.

Po pitanju gubitka ljudskih života i slavlja sa druge strane...
Onako kako si ti to postavio, ispada da smo bez trukne empatije za tuđe gubitke.
Ali hajde da posmatramo stvari još malo šire. Neko pomenu gladnu decu po Africi? Šta da kažemo o višedecenijskom sukobu jevreja i Palestinaca, o razorenom Libanu, Siriji, Libiji, Iraku, Avganistanu (...)?
Mislim, prvo budimo iskreni, dal ne proslavimo rodjenje deteta, ili rodjendan, zato što je komšiji 3 sprata iznad nas umrla majka?
Opet, sa druge strane nismo samo mi ti koji smo i za vreme ratova imali proslave i veselja.
Tu ne mislim na pokušaje jeftine propagande "branimo mostove" tokom NATO bombardovanja Srbije 1999.
pogledaj dokumentarne filmove ili spise pa vidi kako se i u SSSR-u, ali i u Nemačkoj i u Londonu održavali koncerti, opere, igrale predstave za vreme vazdušnih kampanja bombardovanja, koje je naravno donosilo stradanje stanovništva...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=913969#p913969:3eeibz2b je napisao(la):
marrecar » Pon Jan 03, 2022 2:15 pm[/url]":3eeibz2b]Čekaj, pa svaki dan umre bar isto toliko ljudi prirodnom smrću, u nesreći, od raznih bolesti i zdravstvenih stanja, itd. Šta sad, treba da svaki dan žalimo, da ukinemo muziku u lokalima i tržnim centrima, naredimo da svi nose crninu i ništa drugo. Uozbiljite se malo...
Bukvalno sam uzeo da napisem nesto ovako ali evo, Mare je ovde sve lepo objasnio.

Ne vidim kako obelezavanje Nove godine i odmor od svega sto nas je sve odreda morilo do 30/31 decembra i sto ce nastavi da nas mori vec sutra, 4. januara ...predstavlja neko nepostovanje prema zrtvama Korone ili ozbiljnosti same epidemije. Ne vidim sta bi to bilo dobijeno da se ova NG nije proslavila (mislim na doceke na otvorenom, o kojima ovde pricamo). A znam kako bi izgledalo da nije. I to smo videli prosle NG, kad je cela zemlja bila u kolektivnoj depresiji.


Ej bre, pa nedavno na temi o epidemiji napisah kako sam primetio da, usled brojnih okolnosti koje nemaju veze sa Koronom (nenormalno blage zime bez snega) ALI i dve godine pod Kovid histerijom i hipnozom, ljudi cak sve manje cestitaju praznike jedni drugima. Sve je manje praznicnog raspolozenja medju ljudima, svi samo razmisljaju kakav ce im biti sledeca nedelja u smislu troskova ili nadoknade rada i gubitaka zbog Kovid mera. Zato sto smo dve godine svi prisilno dresirani da zaspimo misleci o epidemiji ili o njenim socio-ekonomskim posledicama po sve pa i nas same... i da se budimo ujutru misleci o tome, odnosno da mislimo kako da nadoknadimo vreme, vrednost, rad i trud koje nam je ona pojela na razne nacine.

I sad, nakon 2 GODINE takve psihoze i depresije, dodje prilika da ljudi na par dana - samo par dana - stave te brige na stranu i malo odmore od svega... i sad je nekima i to problem. :roll:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=913967#p913967:1f813x67 je napisao(la):
beowl » Pon Jan 03, 2022 3:04 pm[/url]":1f813x67]Odlaganje spektakularnog vatrometa za neku malo prikladniju priliku nije ukidanje praznika. Praznik je i dalje tu, sa svim svojim sadržajima.

Nama je do pre mesec dana zvanično umiralo 60 ljudi na dan, nezvanično ko zna koliko. To je jedan međugradski autobus pun putnika, koji svakog dana sleti u neko jezero ili provaliju, bez preživelih. Sada smo se spustili na 20 tj. jedan minibus dnevno, i očekujemo novi talas. Ali ako neko pomisli da situacija možda nije najprikladnija da se ispuca nikad veći vatromet, e taj propagira da se svi zamandale u podrume i liše osnovnih ljudskih radosti.

No dobro, nije da sam očekivao neki silan pijetet prema preminulim sugrađanima od kojih je barem polovina žrtvovana na oltar malih ljudskih radosti, tačnije kako ekipa koja drži ugostiteljstvo ne bi ostala bez planirane kešovine. Sve to ide u rok službe, sahraniš i teraš dalje.


Глупост године, а тек је 3. јануар.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=913967#p913967:1r3oq9no je napisao(la):
beowl » Pon Jan 03, 2022 3:04 pm[/url]":1r3oq9no]Nama je do pre mesec dana zvanično umiralo 60 ljudi na dan, nezvanično ko zna koliko. To je jedan međugradski autobus pun putnika, koji svakog dana sleti u neko jezero ili provaliju, bez preživelih.

U oktobru i novembru smo imali po vise od 6000 preminulih vise od proseka prethodnih godina. Strasnije je od autobusa. To je kao da na svake dve nedelje imamo jedne Sumarice.
 
Možemo li nazad na Kulu?

Mene zanima promenada kad će bit spojena, i jel realno da otvore Kulu ove godine?



Poslano sa mog M2007J3SG koristeći Tapatalk
 
Igormartin":2t3umojw je napisao(la):
Možemo li nazad na Kulu?

Mene zanima promenada kad će bit spojena, i jel realno da otvore Kulu ove godine?



Poslano sa mog M2007J3SG koristeći Tapatalk
Gornji nivo promenade je spojen, popločan, ali je još zatvoren za prolaz, bio sam malopre biciklom.
 
Odlično. Vjerojatno će otvoriti za srpsku na kratko. Možda i duže

Poslano sa mog M2007J3SG koristeći Tapatalk
 
Nekoliko stvari mi nije jasno.
Prvo, zašto ova zgrada toliko liči na plekani oluk? (mnogo lima, brate)
Drugo, koliko je koštalo ovo drndavilo sa prskalicama i raketama? (ima već neko vreme da sam prestao da verujem u deda Mraza, i Mlađana Dinkića, pa ne bih sad u priču "to je privatna kompanija organizovala" itd)
Treće, kad budu napravili Kopernikus Enterprise Towers, pa StaroSajmišteDOO SkyIsTheLimit ltd, pa IMT doo UniverseIsOurHome GmbH .... pa svi oni kreću da imaju svoje vatromete ... jel i tada to neće biti o našem trošku?

U stvari idem da vidim da li je nešto ostalo od ruske salate.... šta ja znam ....
 
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=Bv11vYWSdcQ[/youtube]
 
Da vas pitam hoce li smetati ovi paneli i laseri i razna cuda ljudima koji budu kupili stanove tu, ili ima da izlude od lajt soua,zamisli platis pola miliona evra stan i zivis kao u disko klubu svaki dan...
 
Можда би некоме одговарало да издаје стан за приватне журке :D
 
Vlasnici fasade su vlasnici posebnih delova zgrade . Kada se uknjize ako budu slozni mogu imati stalne i velike prihode od reklamiranja na fasadi zgrade .
 
:lol: Haha, ma da kućni savet će da održavaju u hodniku zgrade... Ti će prihodi, ako ih bude, verovatno preći na property management. Zar to nije St. Regis?
 
Odrzavanje i zivot u takvoj zgradi je daleko skuplji neko reklama.
 
Vrh