Šta je novo?

"Kula Beograd" - Beograd na vodi [Hotel i stambeni objekat | 65 000 m²]

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=910939#p910939:39m6d13b je napisao(la):
Uroš985 » Pet Dec 24, 2021 1:18 am[/url]":39m6d13b]Ajoj, treba napraviti snimak i iz svemira sad :D :D :D
Da pošaljemo vlogzillu da snimi :)
 
Koliko vidim samo fali "The great eye of mordor" na kuli da upotpuni ugodjaj.
 
Izmedju kule i reke je trebalo da bude dvostruki drvored, izgleda da su odustali od toga.
 
Pa postoji i ono portabl drveće u onim kacama što postavljaju gde ne može da se posadi u zemlju. Videćemo još...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=911263#p911263:13djpqi4 je napisao(la):
Sweet Dee » 24 Dec 2021 10:54 pm[/url]":13djpqi4]Izmedju kule i reke je trebalo da bude dvostruki drvored, izgleda da su odustali od toga.

Pa jedva su stabilizovali tlo na tom mestu... "sad ništa više ne diraj!" :D
 
Sad mi javio drug astronaut da su ovi laseri i kineski zid jedine dve stvari koje se vide iz svemira, a da ih je ljudska ruka napravila.
 
Ovo za kineski zid je mit, tako da se ipak samo vidi kula :D
 
Laseri jesu namenjeni samo za doček, ja se samo bojim da će da ih ostave i za posle, kad su se već mučili da ih montiraju, isto kao što su ranijih godina kačili novogodišnju rasvetu u septembru i ostavljali je da nam bude lepa sve do marta.
 
bf664a9a32f5ab571c6acf73eecbd6c6.jpg

b8c759e1653a021d249db0e1082d4155.jpg

e1f6aaf6700747c28133d51813d15d02.jpg

fad4fa5e9e759386b4627371a69e8c60.jpg

1a468c04b4a5ee55ced0d0797e9a4cca.jpg

7d37f818fd33703f65b717e3e3cb749b.jpg

eb37d68b912ca083f88a2c6e85d88bed.jpg

8dac999ea0a7a6be78abc47618cfb605.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Gde zuto plavo demokratske stranke,predsednik ce dobiti srcku..
 
Stanovi vise nisu od 408k eura nego od 592k eura, poskupelo ili nema vise malih?
 
Gledaj uvek cenu po m2 i sa ili bez parking mesta u garazi.
Zavisi od visine plus u koju vrstu upada stan koliko kapiram imaju 3 vrste gde su ovi najskuplji od nekog visokog sprata pa na gore.

Prelepa je zgrada. Za svaku pohvalu i pravo osvezenje u Beogradu.
 
Ласери севају са куле, а Србија нема струје. НапреДНО.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=912008#p912008:133v9tp4 je napisao(la):
vradovic » Pon Dec 27, 2021 6:00 am[/url]":133v9tp4]Gledaj uvek cenu po m2 i sa ili bez parking mesta u garazi.
Zavisi od visine plus u koju vrstu upada stan koliko kapiram imaju 3 vrste gde su ovi najskuplji od nekog visokog sprata pa na gore.

Prelepa je zgrada. Za svaku pohvalu i pravo osvezenje u Beogradu.

Prvobitni koncept sa konkursnog rešenja bio je jako dopadljiv i tu se završava svaka priča što se tiče lepote - gledano iz mog ugla.

Realizacija, odabir materijala, razrada detalja, tranzicija oblika zgrade itd. izizetno loše su izvedeni.

Elegancija i tranzicija forme koji su prvobitno predstavljeni apsolutno nisu postignuti. Sivi horizontalni paneli čine arhitekturu kule ružnijom. Zbog njih deluje da je fasada urađena u alukobondu iz '90 i '20 tih. Sivi okovi strukturalne fasade upotpunju taj utisak. Povrh toga, previše različitih fasadnih elemenata dodatno degradiraju arhitekturu, a tu mislim na visinu spratova koja varira, otvore na fasadi, terase koje imaju horizontalnu ekstenzoju čitavim obimom zgrade, horizontalne i vertikalne fosne na prozorima postavljene bez ikakvog smisla, itd... Na sve to, ovim osvetljenjem fasade lošoj arhotekturi dodaje se i nivo kiča.

Čekao sam da se postavi cela fasada kako bih izneo utisak. Bio sam blagi optimista u pogledu kule, međutim konačan utisak je loše, jako loše...
 
Najružnija zgrada u Beogradu... a nije da nema konkurenciju.
 
Polako, polako... razocaranje celokupnom izradom i meni je veoma veoma lose, za sada, da li je to sve opticka varka i moze li kozmetika i svetlo popraviti 50% utisak videcemo.

Prosetao sam centrom, knez, zeleni venac, do autobuske posle duze vremena... Pa ono je sve uzas, Beograd deluje prljavo, haoticno, nesredjemo i nadasve sve skuplji i skuplji. Ulice su pune rupa i ispucalih trotoara nogu da polomis. Fasade unakazene, isarane, mnogo toga je zatvoreno ili se izdaje.

Nakon toga sam prosao malo BGW i bar osetio nadu da ce nesto u ovom sivom gradu biti bar na oko prijatno.

Mozda nije direktno za temu vezano, ali to je moje zapazanje.

Inace je opsti utisak da je Beogradu potrebno mnogo, mnogo paznje, vremena i novca da se dovede u red.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=912151#p912151:1mqanki6 je napisao(la):
Nik_B » Pon Dec 27, 2021 2:27 pm[/url]":1mqanki6]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=912008#p912008:1mqanki6 je napisao(la):
vradovic » Pon Dec 27, 2021 6:00 am[/url]":1mqanki6]Gledaj uvek cenu po m2 i sa ili bez parking mesta u garazi.
Zavisi od visine plus u koju vrstu upada stan koliko kapiram imaju 3 vrste gde su ovi najskuplji od nekog visokog sprata pa na gore.

Prelepa je zgrada. Za svaku pohvalu i pravo osvezenje u Beogradu.

Prvobitni koncept sa konkursnog rešenja bio je jako dopadljiv i tu se završava svaka priča što se tiče lepote - gledano iz mog ugla.

Realizacija, odabir materijala, razrada detalja, tranzicija oblika zgrade itd. izizetno loše su izvedeni.

Elegancija i tranzicija forme koji su prvobitno predstavljeni apsolutno nisu postignuti. Sivi horizontalni paneli čine arhitekturu kule ružnijom. Zbog njih deluje da je fasada urađena u alukobondu iz '90 i '20 tih. Sivi okovi strukturalne fasade upotpunju taj utisak. Povrh toga, previše različitih fasadnih elemenata dodatno degradiraju arhitekturu, a tu mislim na visinu spratova koja varira, otvore na fasadi, terase koje imaju horizontalnu ekstenzoju čitavim obimom zgrade, horizontalne i vertikalne fosne na prozorima postavljene bez ikakvog smisla, itd... Na sve to, ovim osvetljenjem fasade lošoj arhotekturi dodaje se i nivo kiča.

Čekao sam da se postavi cela fasada kako bih izneo utisak. Bio sam blagi optimista u pogledu kule, međutim konačan utisak je loše, jako loše...

dobro-je.gif
 
Ne bih se složio sa Reljom da je kula baš najružniji objekat u gradu ali sve i da je korektna ne menja utisak da je ona vizuelni reper ovog kontroverznog i pretencioznog projekta. A kinđurenje kule sa laserima i led trakama je samo pokazatelj nemanja mere.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=912175#p912175:1ntvw6m2 je napisao(la):
Milan77 » 27 Dec 2021 04:11 pm[/url]":1ntvw6m2]...
Prosetao sam centrom, knez, zeleni venac, do autobuske posle duze vremena... Pa ono je sve uzas, Beograd deluje prljavo, haoticno, nesredjemo i nadasve sve skuplji i skuplji. Ulice su pune rupa i ispucalih trotoara nogu da polomis. Fasade unakazene, isarane, mnogo toga je zatvoreno ili se izdaje.

Nakon toga sam prosao malo BGW i bar osetio nadu da ce nesto u ovom sivom gradu biti bar na oko prijatno.
...

Pa naravno da je tako kada je sve podređeno BnV-u...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=912195#p912195:2qapx0sw je napisao(la):
relja » Pon Dec 27, 2021 3:59 pm[/url]":2qapx0sw]Ne bi bio prvi put, Igore...
Pa dešava se to tako jednom u 15 godina da se ne složimo oko važnih tema :bubanj: :sesir:
 
Meni ma fasadi manje smetaju horizontalni sivi paneli, a mnogo više ovde vertikalne linije, koje su nasumično stavljene i ne daju nikakvu estetsku značajnost. Dalje, nijanse stakla su drugačije, ne samo između nivoa, nego su drugačije na istom nivou. S jedne strane je to jer su providna pa se vide beli zidovi unutra, ali s druge strane ima drugačije nijanse i tamo gde nema belih zidova iza stakla. Nije mi jasno, mislim da je arhitektura dostigla taj nivo da stakla mogu da budu iste nijanse svuda i da ne zavise od unutrašnjosti. Sam oblik kule mi je veoma interesantan i ima potencijal. Međutim ova fasada je skroz poništila taj potencijal i sada mi je, celokupno gledano, potpuni promašaj. Ovo je moglo daleko bolje da se uradi - najgore od svega je što su to sve sitni detalji, koji su svi pogrešno urađeni i na kraju je sve propalo.
 
Vrh