Šta je novo?

"Kula Beograd" - Beograd na vodi [Hotel i stambeni objekat | 65 000 m²]

Povodom stopiranja radova na dovršavanju kule na polednjim etažama, a čini mi se da je sve stalo kada je počeo da se radi aneks dole, čini mi se da su sve radnike prebacili na završetak konstrukcije dole, da bi kasnije radnike vratili gore na poslednje etaže koje će takođe biti izvedene u čeliku, dakle nema više betoniranja (valjda je i demontirana pumpa za beton).

Možda grešim, videćemo...
 
Ružna ova stakla na ,,gornjem'' delu,kao što je već neko rekao,što si im bliži,to su ružnija !
 
1bb8aea23e524939c9266756cd0f10d8.jpg

94d145316fa79f2ea7ed397aa5b10e51.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=848193#p848193:3afvux9v je napisao(la):
Bulbulderac17 » Sub Maj 08, 2021 10:09 pm[/url]":3afvux9v]
1bb8aea23e524939c9266756cd0f10d8.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk
Kapetane, kapetane okrenite kormilo -20° :)
 
Da li ima smisla pretpostaviti da je zastoj na gornjim etažama uzrokovan problemom sa kranovima - pa im trebaju ti kranovi za aneks dole, a inače ne bi bili upotrebljivi ako bi se završila konstrukcija dole?
 
evo vidite ovde sam izgradio kanal za vasu savu, ovde nas dunav...bezi mali smetas....
super cjena za super visinu...bracvo jedinstvo ludilo pahor bohor lahor i drugari tatatatirci :bubanj:
 
Jeste ima taj cudan neki momenat ponasanja. Svi primecujemo no dobro. Ne moze sve da bude idealno. Ja sam im zvakako zahvalan sto obilaze radove na nasem najboljem i najvecem objektu u Srbiji.
 
A što me tek nervira ova zakrpa na sred staklene površine dole..
Šta je tu problem da se postavi taj jedan jedini obični segment stakla????
Gužva u saobraćaju, šta li?

Praćenje ovog gradilišta postaje pravo mučenje... :(
 
Мислим да се разлика у квалитету стакла доњег и горњег дела неће примећивати када се све повеже
 
Jel oni uopste zastakljuju kulu poslednjih nedelja? Ne mogu da provalim da li se nesto desava ili stoji u mestu.
 
Hronologija bukvalno svake teme o izgradnji nekog većeg objekta u Beogradu:

FAZA 1 - RENDERI - "joj opet bajke", "neće od ovog biti ništa", "na kraju će graditi krmaču/demitaru" "šta će im ovi zmajevi i baloni"...

FAZA 2 - KOPANJE TEMELJNE JAME I POBIJANJE ŠIPOVA - "ovi kao nešto rade", "tempo puževog koraka", "neće nikada izaći iz ove rupe", "samo rovare malo po zemlji da ispadne da nešto rade"...

FAZA 3 - IZGRADNJA KONSTRUKCIJE - "opa, ovo ozbiljno krenulo", "ovo je najbrže gradilište u gradu", "ma, ovo će ovim tempom za tri meseca biti gotovo", "spavate li mirno, Bugari?", "biće Beograd uskoro kao Njujork", "wow, ovo izgleda vrhunski", "što bi ovde fino legao jedan klaster visokih objekata", "Srbija, Srbija, Srbija!!!"

FAZA 4 - ZAVRŠETAK GRUBIH RADOVA I POSTAVLJANJE FASADE - "joj, baš su usporili ovih dana", "izgleda da su ostali bez para", "verovatno ne mogu da prodaju stanove/izdaju kvadrate", "od mog kuma sestrića snaja radi u firmi koja im je dostavljala sijalice za podrum, čuo sam da su odustali", "eto, sada će ovako napušteno da ostane da stoji", "joooj, Srbijo, među šljivama"

FAZA 5a - ZGRADA ZAVRŠENA - "svetski", "vrhunski", "najlepša zgrada u Evropi", "hajdemo sad i prekoputa još jednu", "Sofija/Zagreb/Bukurešt ne veruju"...

FAZA 5b - ZGRADA ZAVRŠENA - "polagao sam velike nade u ovu zgradu, ali sam baš razočaran", "iskreno, deluje kao predgrađe kineske provincije", "pogledajte samo koliko su bolje zgrade u Sofiji/Bukureštu/Zagrebu, plače mi se", "gde je sad moj Beograd?"...

:D
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=851401#p851401:21tbx33v je napisao(la):
dr strangelove » Sre Maj 19, 2021 5:39 pm[/url]":21tbx33v]
PXL-20210519-153606743.jpg

Што би рекао један јутјубер стенд ап комичар Ултра коп градитељи, црвено бели кранови.
 
Zna li ko da kaže koliko sportova im je ostalo još do krova?
 
Vrh