Šta je novo?

"Kula Beograd" - Beograd na vodi [Hotel i stambeni objekat | 65 000 m²]

Pa zar prozori na kuli i Galeriji nisu potpuno isti, osim u dimenzijama naravno? Cini mi se da je i nijansa okvira ista, sto je i za ocekivati da imaju iste fasadne elemente. Ipak su povezani objekti.

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=789286#p789286:evildxmf je napisao(la):
zicboban » 01 Nov 2020 02:32 am[/url]":evildxmf]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=789163#p789163:evildxmf je napisao(la):
Alen RS » 31 Oct 2020 02:05 pm[/url]":evildxmf]Ova Stakla su Katastrofa i treba odmah zaustaviti cijeli projekat. Mogli su nesto tamnije kao na Renderu. Kula je ionako bila Ruzna ali sa ovakvim staklom i panelima je jos veca Blamaza

Fasada je brutalno dobra,moderna i uzivo izgleda fenomenalno. Ovi paneli izmedju spratova dace zgradi smek samo takav.Prelepo i velika steta sto nema bar 200m visine

Slazem se sa tobom. Nisam do sada komentarisao mislio sam daj da vidim barem neki deo. Za sada ovo deluje fantasticno!
Takodje mislim da je steta sto nisu isli na onu prvu visinu kule :(
 
Izvinjavam se što upadam kao padobranac, ali bih želela pojašnjenje za nešto što ne razumem...
Zašto je onoliko velika ona "kutija" u sred kule? Isto pitanje je i za onih nekoliko u zgradi koja se sada zida najbliža starom savskom mostu. Kapiram da je to za liftove, možda protivpožarne stepenice, možda neke servisne odaje, otkud znam... ali meni je ono baš preveliko u odnosu na same zgrade.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=789288#p789288:21sd6m6a je napisao(la):
louderick » 01 Nov 2020, 02:46[/url]":21sd6m6a]random prozori su sasvim ok... fasada dobija svoj graficki ritam...
slazem se. Mislim da ce fasada da bude dobra. Daaaleko bolja od toliko hvaljenog westa. Kao i u slucaju westa, tek kada se vecina zastakli, dobice se pravi utisak.
 
Meni je west po svemu bolji. Fasada isto na westu bolja
 
Боја стакла је одлична и прати "последњу моду" што се тога тиче у свету. Једино су ови сиви венци/хоризонтале измеђ етажа велики пропуст јер су сувишни и мало ће неирати ту трансформисану форму која је главна карактеристика куле. Тачно нису знали како другачије да интегришу терасе по отуда те хоризонтале свуда. Да су и оне стаклене било би доста боље.
 
Inace nikako da napisem, onaj prodajni stan koji smo pljuvali kako izgleda probna fasada nije konacno resenje koje vidimo na samoj kuli. Paneli od aluminijuma su drugaciji na kuli u odnosu na ono pored igralista za odbojku.
 
To što je prikazano na showroomu je zapravo random prikaz mogućih panela i ne predstavlja jednu celinu, sprat ili slično, zato izgleda tako nezgrapno.
 
Neko gore rece da mu je West po svemu bolji.. Lokacija Westa i Kule Beograd ne moze da se poredi, Bwf je bez premca. Cene stanova su pokazatelj, najvecu tezinu uvek daje lokacija. Za fasadu cemo tek videti, ali sam prijatno iznenadjen ovom, za sada...
 
значи, ако сам добро разумео, ти сматраш да је архитектонска вредност ове куле већа у односу на Вест због локације на којој се налази?
 
Meni se West vise dopada jer je sav u staklu. Ovo na kuli deluje malo socijalno, al ajde da sacekamo krajnji rezultat.
 
Bukvalno slepo crevo uz reku, losa saobracajna povezanost, kako sa nekim biznis delovima beograda(ko misli da ce ovde neka firma preseliti sediste zivi u zabludi), tako i sa istorijskim centrom beograda. Kobajagi pesacka udaljenost do centra a u realnosti je to daleko od toga + javni prevoz dodatno ocajan u poredjenju sa bilo kojom boljom lokacijom u bg. Cak ako zanemarimo gradiliste narednih 10 godina, kada se sve bude izgradilo i neke hiljade i hiljade ljudi tu budu gravitirale, taj problem povezanosti ce tek da dodje do izrazaja, jedino metro da ih spase.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=789932#p789932:27aovovu je napisao(la):
ftj » 03 Nov 2020 06:27 pm[/url]":27aovovu]Bukvalno slepo crevo uz reku, losa saobracajna povezanost, kako sa nekim biznis delovima beograda(ko misli da ce ovde neka firma preseliti sediste zivi u zabludi), tako i sa istorijskim centrom beograda. Kobajagi pesacka udaljenost do centra a u realnosti je to daleko od toga + javni prevoz dodatno ocajan u poredjenju sa bilo kojom boljom lokacijom u bg. Cak ako zanemarimo gradiliste narednih 10 godina, kada se sve bude izgradilo i neke hiljade i hiljade ljudi tu budu gravitirale, taj problem povezanosti ce tek da dodje do izrazaja, jedino metro da ih spase.

Lokacija je epicentar grada, ako gledaš u google earthu videćeš da je kula kao šestar zaboden u centar kruga koji predstavlja izgradjeno područje Beograda. Otud i cene od 9000 evra po kvadratu.
 
Dzaba kad je ceo plac bnv lokacija za sebe sa svim manama koje sam naveo.
 
Mesec dana proslo od mojih fotki pa je red da opet okacim nesto. Od sinoc nesto na brzinu... Nisu mi nesto ispale dobro al reko da se ne baci :lol:




ZyjVdnT.jpg


Jedna malo zumBirana
p8OYAGa.jpg



Zajednicka sa Skajlajnom :)

l08G5Ih.jpg



I prozori, vide se malkice mada boja nije prava.

DOs2qIS.jpg







Jedna sa Galerijom

5qQpuRW.jpg




Pozdrav od mene :sesir:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=789934#p789934:1pef4cam je napisao(la):
spatiotecte » 03 Nov 2020 06:33 pm[/url]":1pef4cam]

Lokacija je epicentar grada, ako gledaš u google earthu videćeš da je kula kao šestar zaboden u centar kruga koji predstavlja izgradjeno područje Beograda. Otud i cene od 9000 evra po kvadratu.


pojasni nama sa poteskocama u razvoju sto sestarom cackamo krmelje.. kula na vodi epicentar izgradjenog beograda a 500 metara udaljeni prokop teska rupetina?
 
Реци платиш стан 9000 евра по метру квадратном да би добио фасаду која изгледа као да је прилепљена охо лепком
 
Mislim da je bilo bolje da je umesto ovih sivih alu elemenata neki raflektujući materijal kao na ovoj zgradi u NYC.
 

Prilozi

  • 123789527_2719581111615565_4308235053625702317_o.jpg
    123789527_2719581111615565_4308235053625702317_o.jpg
    158,9 KB · Pregleda: 1.143
Vrh