Šta je novo?

"Kula Beograd" - Beograd na vodi [Hotel i stambeni objekat | 65 000 m²]

Lep prilog, stakleni paneli izgledaju mnogo bolje na suncu nego što je to bio utisak sa prethodnih fotografija... imam utisak da će to na kraju biti veoma lepo...

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=MG9qVHKF2ew[/youtube]
 
Na kraju cemo umreti od silne lepote.
 
Pre od cinizma...
Toga se treba čuvati, loše je za zdravlje...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=788548#p788548:7bu4sc92 je napisao(la):
Pegasus » Чет Окт 29, 2020 5:48 pm[/url]":7bu4sc92]Jel moze neko ko zna bolje da potvrdi da li dobro razumem ovu sliku i spratove.

11-12 sprat je kao spojen i tu bese su tehnicke prostorije?
Posle se zakljucno sa 18tim spratom nastavlja uvijanje kule i onda od 19.sprata do 38.sprata idu iste strukture spratova?
Osenceni deo Kule sa slike je zakljucno za 23.spratom koji je ove nedelje izbetoniran?

Hvala unapred.

Искрено, немам појма како су их нумерисали, по квадратури станова које нуде по спратовима не могу да похватам, надам се да ће се јавити неко ко има план.
Ја резонујем овако нешто
pLGeAUL.jpg

(извор слике @Bulbulderac17)

Прилично сам сигуран да је црвена сигурносна мрежа у равни пода 10тог спрата, тако да по мени има 24 готова спрата, па сад пошто се то не слаже са оним што су влогери објављивали мора да сам се негде прешао на том потезу од 11тог до 18тог спрата :)
 
Јесу, то и дискутујемо

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
У панорами...
 

Prilozi

  • 02_AГ_Кула БГ_2020.jpg
    02_AГ_Кула БГ_2020.jpg
    211,4 KB · Pregleda: 4.168
Nisam nešto oduševljen ovim panelima valjda će to drugačije da izgleda kada se bar pola kule zastakli
 
Вала су могли и та два метра додати да се заокружи на 170м.
 
Ova Stakla su Katastrofa i treba odmah zaustaviti cijeli projekat. Mogli su nesto tamnije kao na Renderu. Kula je ionako bila Ruzna ali sa ovakvim staklom i panelima je jos veca Blamaza
 
Po današnjem izveštaju se izvode radovi na 23. spratu (etaža 25) 93,45m, dok je središnja konstrukcija dostigla 26. sprat (etažu 28) ~103m.
Sledeće nedelje očekujemo izdizanje oplate i nastavak izlivanja središnje konstrukcije, a zatim i izgradnju 24. sprata.
 
Awesome hvala na izvestavanju u vezi Kule, nazalost napredak radova ot tvog izvestaja 13.Oktobra je bas jako mali, dosta sporiji od prognoziranih
3 do 4 sprata mesecno.
Nije mi jasno da sada kada je svaki spratu vec uveliko isti, ne mogu da postignu vecu brzinu gradnje, West 65 Kula se mnogo mnogo brze gradila, a koliko sam razumeo tu je i domaci vlasnik/investitor i izvodjac radova domaca gradjevinska firma bila.

[/quote] Mr.Awesome » 13 Oct 2020 17:46

Nakon završetka kosog dela, radovi napreduju brzinom od 3 do 4 sprata mesečno.

Po izveštaju iz 10. septembra - započeta je gradnja 19-tog sprata.
Izveštaj 12. oktobra - započeta izgradnja ploče 22-og sprata.

Trenutno je u fazi izgradnje 22. sprat (24-ta etaža), što je nekih 90m visine.
Visina središnjeg dela konstrukcije se približila 26. spratu. tj. oko 100m.
[/quote]
 
Prošao sam danas uživo i mislim da mnogi po običaju drame po pitanju staklenih panela. Ali svakako mislim da bi trebalo da sačekamo da zastakle više od dva ipo sprata, umesto što se ljudi izjašnjavaju na osnovu lošeg fotošopa. (Da se razumemo nemam ništa protiv fotošopa, ali jedno je kad taj fotošop služi da dočara kako će da bude, a drugo je kad ga tretiramo kao fotografiju izvedenih radova).
Inače meni se i West 65 sviđa i ne vidim šta je toliko loše sa tim panelima, tako da je možda do mene. A pritom i W65 paneli izgledaju 20x bolje uživo nego na fotkama.
 
naravno da ljudi drame i donose zakljucke po osnovu nepune 3 etaze...sve ce ovo dobiti formu kada se postavi barem ovih prvih 18 do "zakrivljenja"..meni su panelinskroz ok i cak daju formu brutalizma...izgleda kao da se beton svake etaze vidi...nesto sto smo hteli da vidimo na west kuli.

ono sto brine je kako ce izgledati ove terasice...

595017f8a3287aae53cdcefb01d85d64.jpg

23c8d226ad804e07547f318a622fac84.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ne kapiram zašto linije nisu iste. Npr. na ovom krivom delu na jednom spratu je prozor ceo pravougaonik, na sledećem je taj pravougaonik podeljen na dva dela, a onda na narednom spratu opet je jedan pravougaonik. Izgleda kao da je nasumično stavljeno. Malo bezveze.
 
Хтео сам да се нашалим да је ово духовни претеча ове наше "елитне" куле

https://www.google.rs/maps/@44.8146937, ... 312!8i6656

а онда схватио да можда чак има и квалитетнију фасаду узимајући у обзир када је грађена, са колико новца и колико је времена прошло
 
Po meni je ta disharmonija mnogo zanimljivija i bolja od pravilnih repeticija formi kao na primer kod Ušća 2.
 
Vec sad se naslucuje da ce fasada biti bas fensi, za mnogo nivoa modernija od west65 na primer.
 
Demantujem sta sam napisao ovo ce brutalno da izgleda pogotovo sto se presijava jedino mi po malo neobicni ovi prozori pravougaonici i oni koji su podeljeni na dva dela :shock:
 
Hm West je sjajan projekat, ali je ipak Kula na višem nivou po svemu, teško ih je porediti.
Meni deluje da će se na vrhu Westa prilično ljuljati, barem 50cm, zgrada mi jednostavno tako deluje,
postoje li zvanične procene za obe kule ?
 
West se hvalio da je zgrada prosla neki aerodinamicki test i da je zadovoljila sve najstrozije kriterijume.

Svakako mislim da je 50cm pomeranja zgrade na vru deluje prosto nemoguce i da je lose aerodinamike, ipak je to zgrada ispod prosecne visine kula kakve se grade po svetu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=789163#p789163:3y242aw4 je napisao(la):
Alen RS » 31 Oct 2020 02:05 pm[/url]":3y242aw4]Ova Stakla su Katastrofa i treba odmah zaustaviti cijeli projekat. Mogli su nesto tamnije kao na Renderu. Kula je ionako bila Ruzna ali sa ovakvim staklom i panelima je jos veca Blamaza

Fasada je brutalno dobra,moderna i uzivo izgleda fenomenalno. Ovi paneli izmedju spratova dace zgradi smek samo takav.Prelepo i velika steta sto nema bar 200m visine
 
Vrh