Šta je novo?

"Kula Beograd" - Beograd na vodi [Hotel i stambeni objekat | 65 000 m²]

Uskoro 7 godina od početka gradnje. I ovi bi da prave neki metro…


Пуних 8 година:

“Камен темељац за кулу, основни симбол целог подухвата, је постављен 15. априла 2016. године током предизборне кампање, Председник Владе Александар Вучић, градоначелник Београда Синиша Мали и власник Игл Хилс-а Мухамед Алабар. “
 
Mostic izgleda odlicno, lep dodatak na ceo projekat. Svidja mi se sto su odustali od stubova u vodi (shatili su da ce smece da se talozi) i sto su ubacili staklene delove na podu.
Stakleni pod ce samo da stvara problem, vec vidim kako ce biti klizavo kada bude mokro. Isto tako su Bilbao napravili stakleni pod, ljudi lomili noge I sada je preko mosta kao neki gumeni tepih.
 
U Kijevu isto, Kličko napravio most sa staklenim podom, prvo se sav zamutio da ne može ništa da se vidi kroz njega, posle je staklo puklo... Sa srpskim održavanjem, to staklo će ubrzo biti neupotrebljivo
 
Otvaranje je ponovo odloženo za avgust 2024

IMG_3294.jpeg
 
Da, ali ovaj u Londonu je natkriven/zatvoren. Tako da ne moze biti klizavo nakon kise.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: 10k
Pozdrav od mene opet.

Mozda se secate da sam pre nekog vremena pisao i nasao neku paralelu u izgradnji Kule BG sa nekim projektom u Dubaiju.
Samo sam hteo da se dopunim za one koji su se zainteresovali.

Iako je u pocetku delovalo dosta slicno/isto, neko rece kopi pejst BG kula, ipak... nisu.
Ja sam mozda i previse brzo i naivno uporedio, bez prethodnih provera ove dve gradjevine.

Slicne jesu, ali iste nisu, iako su iste godine zapocete, a i lice nije da nije, ipak... ne bih voleo da se tumaci kao neko podsmevanje Kuli, jer sam joj kao pandan prikazao jedno od vecih projekatra u Dubaiju, Wasl Tower. Planiraju da ga zavrse ove godine. Dakle, ni njima ne grade vanzemaljci zgrade :)

1709484815341.png


Dobro render ga malo preuvelica i prolepsa, ali podseca na nasu Kulu, realno, samo sa stilom i tim wow efektom koji sam zeleo i kod nas da vidim.
 
Pozdrav od mene opet.

Mozda se secate da sam pre nekog vremena pisao i nasao neku paralelu u izgradnji Kule BG sa nekim projektom u Dubaiju.
Samo sam hteo da se dopunim za one koji su se zainteresovali.

Iako je u pocetku delovalo dosta slicno/isto, neko rece kopi pejst BG kula, ipak... nisu.
Ja sam mozda i previse brzo i naivno uporedio, bez prethodnih provera ove dve gradjevine.

Slicne jesu, ali iste nisu, iako su iste godine zapocete, a i lice nije da nije, ipak... ne bih voleo da se tumaci kao neko podsmevanje Kuli, jer sam joj kao pandan prikazao jedno od vecih projekatra u Dubaiju, Wasl Tower. Planiraju da ga zavrse ove godine. Dakle, ni njima ne grade vanzemaljci zgrade :)

Pogledajte prilog 191363

Dobro render ga malo preuvelica i prolepsa, ali podseca na nasu Kulu, realno, samo sa stilom i tim wow efektom koji sam zeleo i kod nas da vidim.
Mozemo da kazemo da podseca jer je u pitanju zgrada. Kula Beograd je isto zgrada, tako da podseca na gradjevinu.
 
Čitam neke nedavne komentare u vezi sa staklenom podlogom na polukružnom mostiću i prosto ne mogu da verujem kako pojedini ljudi razmišljaju, naročito kada se pozivaju na loše bezbednosne aspekte na samom mostiću. Prvo, širina mostića popločana granitnim pločama/kockama, čime već, je dovoljno velika. Ma koliko ljudi da se nađe na njemu za sve ima dovoljno mesta za mimoilazenje bez da se kroči na stakleni deo kada je vlažno. Ako je klizavo taj neko nema šta ni da traži na staklenom delu. Ima prostor kojim može da se neometano kreće. Odgovornost za svaku eventualnu povredu nastalu prilikom klizanja na staklenom delu mostića je jedino na pojedincu.
 
Pozdrav od mene opet.

Mozda se secate da sam pre nekog vremena pisao i nasao neku paralelu u izgradnji Kule BG sa nekim projektom u Dubaiju.
Samo sam hteo da se dopunim za one koji su se zainteresovali.

Iako je u pocetku delovalo dosta slicno/isto, neko rece kopi pejst BG kula, ipak... nisu.
Ja sam mozda i previse brzo i naivno uporedio, bez prethodnih provera ove dve gradjevine.

Slicne jesu, ali iste nisu, iako su iste godine zapocete, a i lice nije da nije, ipak... ne bih voleo da se tumaci kao neko podsmevanje Kuli, jer sam joj kao pandan prikazao jedno od vecih projekatra u Dubaiju, Wasl Tower. Planiraju da ga zavrse ove godine. Dakle, ni njima ne grade vanzemaljci zgrade :)

Pogledajte prilog 191363

Dobro render ga malo preuvelica i prolepsa, ali podseca na nasu Kulu, realno, samo sa stilom i tim wow efektom koji sam zeleo i kod nas da vidim.
Ovaj tower ima neku formu. Skladan je. Za razliku od našeg towera.... Znam da se o ukusima ne raspravlja ali za Wasl mi ne pada na pamet nijedan pežorativan nadimak, za razliku od Kule.
 
Ovaj tower ima neku formu. Skladan je. Za razliku od našeg towera.... Znam da se o ukusima ne raspravlja ali za Wasl mi ne pada na pamet nijedan pežorativan nadimak, za razliku od Kule.
To se negde i moglo, nadam se, naslutiti u mom komentaru... To je bilo nesto sto sam ocekivao od Kule.
 
Vlogzilla kaže useljenje Maj. Ja mislim da će sve skupa sa stregisom bit Oktobar

Poslano sa mog M2007J3SG koristeći Tapatalk
 
Ovaj tower ima neku formu. Skladan je. Za razliku od našeg towera.... Znam da se o ukusima ne raspravlja ali za Wasl mi ne pada na pamet nijedan pežorativan nadimak, za razliku od Kule.
I kula bi imala neku formu da je nisu skratili za glavu... Steta...
 
Vrh