Šta je novo?

"Kula Beograd" - Beograd na vodi [Hotel i stambeni objekat | 65 000 m²]

Nije mi bas jasna poenta ove rasprave oko brzine gradnje same kule. Kako to utice na nas da li se gradi brze ili sporije? Privatna stambena zgrada.. da su mogli brze izgradili bi je, barem je zavrsavaju, nije ostao kostur kao zgrada Beobanke decenijama.
Privatna zgrada jeste, ali ne zaboravi takodje da ona sada spada i u novi (simbol) i orjentir Beograda i kao takav trebao je biti predstavljen u najboljem svetlu i uradjen sto kvalitetnije je moguce. Meni se cini kako je mnogo toga moglo biti uradjeno bolje.
 
Privatna zgrada jeste, ali ne zaboravi takodje da ona sada spada i u novi (simbol) i orjentir Beograda i kao takav trebao je biti predstavljen u najboljem svetlu i uradjen sto kvalitetnije je moguce. Meni se cini kako je mnogo toga moglo biti uradjeno bolje.
Kakvo nam je stanje u drzavi i drustvu i za koga je gradjeno kula je gradjevinski i vizuelno odlicna gradjevina i vise nego sto zasluzujemo
 
Takoe, zato sam ja i zahvalan, hvala Vucicu pre svega, sta god da je napravio, bolje nego kostur da stoji.

Alternativa kuli je da imamo kostur na takvoj lokaciji i nekim ljudima je to bolje nego kula...
 
IMG_2004.JPEG

Slikano danas iz "Galerije", kod izlaza za novi most prema "Kuli". Očito će biti mali hotelski antre za St. Regis u okviru samog mola.
 
Takoe, zato sam ja i zahvalan, hvala Vucicu pre svega, sta god da je napravio, bolje nego kostur da stoji.

Alternativa kuli je da imamo kostur na takvoj lokaciji i nekim ljudima je to bolje nego kula...
Da se nadovežem u istom tonu, tj. da ti "popravim". 😁 Alternativa kuli je da imamo Đilasov kostur na takvoj lokaciji i nekim ljudima je to bolje nego kula...
 
Reklamiraju neki brend odece trenutno na kuli🤣 Bar mislim da je to, neko italijansko ime i neki logo.
 
Reklamiraju u poslednje vreme često. Lepo je ovde ranije napisano da će biti mega bilbord.

Ja sam video do sada reklamu za Večernje novosti i za Air Serbia-u.
 
Reklamiraju neki brend odece trenutno na kuli🤣 Bar mislim da je to, neko italijansko ime i neki logo.
Da neka italijanska kreatorka bila u Beogradu pa joj organizovali maksimalan docek, Elisabeta Franchi. Sta bi bilo da je dosao Giorgio, vatromet verovatno.

Ne deluje da ce ovi da otvaraju u januaru ali dobro. Zanima me kako napreduja unutra, prosli mesec slike bukv isto.
 
Mostić ispred kule me podseća na mostić ispred Gugenhajm muzeja u Bilbau. Mada ceo ovaj koncept BNV je slično i tamo urađen. Jedan soliter i dosta novih zgrada samo značajno nižih od BNV. Veliki park uz reku i oko muzeja. Kod nas je umesto muzeja tržni centar.😂
možda nije za poređenje, ali meni je nekako to baš slično.
7A9960D2-EFB0-41ED-AA9C-68C90B351F6F.jpeg
4DA350A7-771D-44C3-90D2-97E09C9DB995.jpeg
 
Ako stave ovog pauka, bit će isto.

Kej ispod Kule je i dalje zatvoren ?



Poslano sa mog M2007J3SG koristeći Tapatalk
 
Mostić ispred kule me podseća na mostić ispred Gugenhajm muzeja u Bilbau. Mada ceo ovaj koncept BNV je slično i tamo urađen. Jedan soliter i dosta novih zgrada samo značajno nižih od BNV. Veliki park uz reku i oko muzeja. Kod nas je umesto muzeja tržni centar.😂
možda nije za poređenje, ali meni je nekako to baš slično.Pogledajte prilog 179578Pogledajte prilog 179579
Ni malo slicnosti nema. Bilbao u skorije vreme tek treba da gradi zgrade na ostrvu Zorrotzaurre koje je slicno ratnom ostrvu. Evo par slika kako bi trebalo da izgleda.
bilbao_figure1.jpg
Zorrotzaurre.jpg
 
Jbg mene je ovaj deo oko muzeja podsetio na to!
Moj lični utisak, ništa više!
 
Vrh