Šta je novo?

"Kula Beograd" - Beograd na vodi [Hotel i stambeni objekat | 65 000 m²]

Da li je moguće, zbog ove kule sam i počeo da pratim ovaj forum(mnogo lurkovao), ako zaobiđemo sve te kontroverze oko projekta, kula je jako zanimljiva i lepa.
 
Najbolje da se taj prostor iskoristi za park ili sličnu zelenu površinu...

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=556344#p556344:bly1zqyp je napisao(la):
dejjan » 01 Aug 2018 09:29 pm[/url]":bly1zqyp]Najbolje da se taj prostor iskoristi za park ili sličnu zelenu površinu...

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Poceo si vec da trolujes...
 
Zakoroviće samo, svakako, ako nema radova...

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
Pesak koji se rečnim putem dostavlja blizu temelja Kule Beograd je po rečima radnika za izgradnju saobraćajnica . Kula se za sada psihički sprema za početak izgradnje ♂️

8046bfdeab27ec3777322bd9a701c491.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=556682#p556682:2smakb3u je napisao(la):
Hiperborejac » 03 Aug 2018 09:15 am[/url]":2smakb3u]Pesak koji se rečnim putem dostavlja blizu temelja Kule Beograd je po rečima radnika za izgradnju saobraćajnica . Kula se za sada psihički sprema za početak izgradnje ♂️


То већ има логике. Значи као што смо мислили, ништа се са Кулом не дешава.
 
Video sam juce da se dosta peska istovaruje sa broda blizu mesta gde su sipovi za kulu, ali evo sada procitah na forumu da je to za saobracajnice sto i ima logike.

Nikakvih drugih aktivnosti nazalost nije bilo na tom mestu koji bi upucivali da ce kula poceti da se uskoro gradi.
 
Imao sam danas uvid u PGD Kule Beograd....interesantno je da kula nece imati 13 sprat. I one talasaste terase su zive i zdrave i prisutne u trenutnom resenju.
 
Pa nece malerozni broj a koliko ce ukupno biti spratova ...
 
Красота. Диван показатељ како ми од свих купимо оно најглупље што имају да понуде. И кад све покупимо, нећемо бити ни по чему бољи од њих, а остаћемо гори по много параметара. И онда смо друга лига на многаја љета.

Када сам летео нпр. Луфтханзом, увек бих између 12. и 14. реда рекао себи: "Сероње средњовековне, ЈАТ има 13. ред". Као што и солитер поред мог има 13. спрат.

Тако је то кад би лажни пророк, такорећи психо, у 21. веку да православце претвара у протестанте својим лудачким конференцијама за штампу.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=557725#p557725:ks548o0l je napisao(la):
mradulovic » 07 Aug 2018 15:13[/url]":ks548o0l]Imao sam danas uvid u PGD Kule Beograd....interesantno je da kula nece imati 13 sprat. I one talasaste terase su zive i zdrave i prisutne u trenutnom resenju.

Jel to nesto novo ima u projketu, ipak su poceli sa prodajom stanova u kuli u decembru 2016godine, valjda bi trebalo da je konacan taj projekt onda?
 
projekat je u PTC fazi ( post tender clarification). Ne zna se izvodjach, ne znaju rokovi za pocetak gradnje (najverovatnije ne pre novembra ako i to) ali strani studiji rade na dizajnu enterijera (eksterijer je gotov osim sto neckaju da li ce da stave talasaste terase ili samo 4 na uglu, a konstrukcija je gotova godinama posto smo dobili odbaceni projekat S.O.M.-a) a energoprojekt sluzi za koordinaciju . Nema nikakvih rokova za izgradnju iako ce se raditi predaja enterijera krajem septembra opet. Stambenih jedinica ima oko 150 (kazem oko 150 jer od potraznje zavisi da li ce raditi duplekse) i nece pocinjati sa konstrukcijom dok se ne proda barem 60-70.
 
Meni je lepsa verzija sa dodanim talasastim terasama i to mi nekako ima vise smisla iz ugla kupca.
Zamisli das 500.000e za stan pored reke a nemas terasu? Treba svaki stan da ima bar jednu terasu.

bgbgbg.png
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=558049#p558049:25unpfex je napisao(la):
mradulovic » 08 Aug 2018 16:10[/url]":25unpfex]projekat je u PTC fazi ( post tender clarification). Ne zna se izvodjach, ne znaju rokovi za pocetak gradnje (najverovatnije ne pre novembra ako i to) ali strani studiji rade na dizajnu enterijera (eksterijer je gotov osim sto neckaju da li ce da stave talasaste terase ili samo 4 na uglu, a konstrukcija je gotova godinama posto smo dobili odbaceni projekat S.O.M.-a) a energoprojekt sluzi za koordinaciju . Nema nikakvih rokova za izgradnju iako ce se raditi predaja enterijera krajem septembra opet. Stambenih jedinica ima oko 150 (kazem oko 150 jer od potraznje zavisi da li ce raditi duplekse) i nece pocinjati sa konstrukcijom dok se ne proda barem 60-70.

Nisam iz struke pa deo posta nisam razumeo :(, ali mislim da ce u kuli kad(ako) se izgradi biti sigurno vise od 150stanova - jer je 10stanova po spratu u oglasima sto sam usput bacio pogled, a za stanovanje tj apartmane koliko se secam je predvidjeno nesto preko 20spratova.

kolega forumas Nikolas27 je sa neta izvadio bio podatak da je potpisan ugovor za 12-15 apartmana u kuli ako se secam dobro.

Kako se tebi realno cini posle uvida u projekat kao i ovih detaljnih informacija, hoce li se i kada izgraditi Kula?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=558053#p558053:1j1nkyiz je napisao(la):
Max15 » 08 Aug 2018 03:34 pm[/url]":1j1nkyiz]Meni je lepsa verzija sa dodanim talasastim terasama i to mi nekako ima vise smisla iz ugla kupca.
Zamisli das 500.000e za stan pored reke a nemas terasu? Treba svaki stan da ima bar jednu terasu.

bgbgbg.png
Meni je absolutno bolja verzija sa terasama na uglovima jer se stambeni deo mnogo bolje integrise sa hotelskim i prelaz je daleko bolje odradjen. Takodje mnogo manje tj skoro uopste nedeluje da je u pitanju stambena zgrada sto je kod talasaste verzije to nepogresivo uocljivo odmah.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=558246#p558246:2vhx7gs9 je napisao(la):
Pegasus » 09 Aug 2018 01:03 pm[/url]":2vhx7gs9]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=558049#p558049:2vhx7gs9 je napisao(la):
mradulovic » 08 Aug 2018 16:10[/url]":2vhx7gs9]projekat je u PTC fazi ( post tender clarification). Ne zna se izvodjach, ne znaju rokovi za pocetak gradnje (najverovatnije ne pre novembra ako i to) ali strani studiji rade na dizajnu enterijera (eksterijer je gotov osim sto neckaju da li ce da stave talasaste terase ili samo 4 na uglu, a konstrukcija je gotova godinama posto smo dobili odbaceni projekat S.O.M.-a) a energoprojekt sluzi za koordinaciju . Nema nikakvih rokova za izgradnju iako ce se raditi predaja enterijera krajem septembra opet. Stambenih jedinica ima oko 150 (kazem oko 150 jer od potraznje zavisi da li ce raditi duplekse) i nece pocinjati sa konstrukcijom dok se ne proda barem 60-70.

Nisam iz struke pa deo posta nisam razumeo :(, ali mislim da ce u kuli kad(ako) se izgradi biti sigurno vise od 150stanova - jer je 10stanova po spratu u oglasima sto sam usput bacio pogled, a za stanovanje tj apartmane koliko se secam je predvidjeno nesto preko 20spratova.

kolega forumas Nikolas27 je sa neta izvadio bio podatak da je potpisan ugovor za 12-15 apartmana u kuli ako se secam dobro.

Kako se tebi realno cini posle uvida u projekat kao i ovih detaljnih informacija, hoce li se i kada izgraditi Kula?

spratovi za stanovanje su od 14tog (praktichno 13ti ali ne nazivaju ga tako, 12ti nivo je tehnicka etaza) do 38tog i nema vishe od 8 stanova po nivou, po aktuelnom planu. to bi bilo praktichno 200 ali se na nekim, tipskim spratovima, pojavljuju dupleksi ciji broj ce zavisiti od potraznje i samim tim broj stanova moze da varira od oko 150 do 200. Mozda ce pokusati da na nekim stanovima rasparcaju na 10, ali ona matrica nije ekstra zahvalna za deljenje.

koliko je meni realna ta kula? interesantno je sto objekat, a radi se o drzavnom projektu pa za njega nema pitanja i cekanja, josh uvek ceka gradjevinsku dozvolu iako je to moglo da bude uradjeno josh proslog leta. Verovatno se ceka da se proda kritichan broj stanova a i da budu 100% sigurni za hotel. tesko je prodati ideju o ultra luksuznom hotelu dok je na 100m od kule godinama gradiliste. Moja lichna pretpostavka je da ce ovaj objekat, odnosno start njegove izgradnje biti cuvan za predizbornu aktivnost oko referenduma i izbora ili se ceka da se uza okolina kule malo privede, nekakvom kraju, sto bi povecalo kvalitet funkcionisanja hotela tamo kao i atraktivnost stanova. oni nece kretati sa gradnjom za 12-15 a ni za 30 apartmana.
 
Hvala na odgovoru.

Kula i da krene da se gradi sada na jesen, svakako ne moze biti zavrsena ni useljena pre zavrsetka BW Galerije, a po meni ni pre Acradie i onih ruznih M i W dugackih zgrada, do tada bi trebao da bude gotov i bulevar i park i Savski Trg - mislim da je to dovoljno infrastrukture da hotel moze da pocne da radi tj da se razradjuje.

Koje su sanse po tebi da se kula uopste ne izgradi?
 
to je pitanje politike i ko je na vlasti u Beogradu, a ne arhitekture i urbanizma, pa cak ni trzista jer ce isforsirati izgradnju cak i sa nekim minimalnim gubitkom jer ih niko nece rusiti ako zapocnu nesto. Ovaj ceo, BNV, projekat je chedo, zlatna koka i dzak za dna tekuce korumpirane garniture i dok god mogu da nadju i poslednjeg kontraverznog kupca za stanove, izgradnja ce ici
 
Meni je potpuno nelogično da se ide prvo sa izgradnjom saobraćajnice pored kule,a ne sa obaloutvrdom pogotovu sada kada je vodostaj Save najniži.
 
Vrh