Šta je novo?

"Kula Beograd" - Beograd na vodi [Hotel i stambeni objekat | 65 000 m²]

Sta je ovde botova,za.ebali ste i B92 i Blic,a vala i Tviter,kada su vec poceli sa ovim sumanutim projektom,pre svega mislm na ovoliku kolicinu stambenih zgrada na ovom prostoru gde apsolutno ne pripadaju bar ne u ovoj kolicini,onda neka urade vec jednom i tu kulu koja je centralni i najvazniji deo ovog projekta i bez koje bi ovo sve zajedno licilo na ruzniju i nehumaniju varijantu bloka 45.
 
Dzigi Bau":irjaqumr je napisao(la):
Sta je ovde botova,za.ebali ste i B92 i Blic,a vala i Tviter,kada su vec poceli sa ovim sumanutim projektom,pre svega mislm na ovoliku kolicinu stambenih zgrada na ovom prostoru gde apsolutno ne pripadaju bar ne u ovoj kolicini,onda neka urade vec jednom i tu kulu koja je centralni i najvazniji deo ovog projekta i bez koje bi ovo sve zajedno licilo na ruzniju i nehumaniju varijantu bloka 45.
za Beograd na vodi sam uvek govorio da je katastrofalno projektovan i da mu nije mesto u savskom amfiteatru. Za besix ako nisi čuo ili barem nisi u fazonu da pogledas, onda ne znam šta ćeš na forumu koji se bavi gradjevinom osim da optuzujes bezrazlozno.

Послато са Lenovo K53a48 уз помоћ Тапатока
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=552428#p552428:35wu9hli je napisao(la):
CASTELBIANCO » 17 Јул 2018 08:54 pm[/url]":35wu9hli]
Dzigi Bau":35wu9hli je napisao(la):
Sta je ovde botova,za.ebali ste i B92 i Blic,a vala i Tviter,kada su vec poceli sa ovim sumanutim projektom,pre svega mislm na ovoliku kolicinu stambenih zgrada na ovom prostoru gde apsolutno ne pripadaju bar ne u ovoj kolicini,onda neka urade vec jednom i tu kulu koja je centralni i najvazniji deo ovog projekta i bez koje bi ovo sve zajedno licilo na ruzniju i nehumaniju varijantu bloka 45.
za Beograd na vodi sam uvek govorio da je katastrofalno projektovan i da mu nije mesto u savskom amfiteatru. Za besix ako nisi čuo ili barem nisi u fazonu da pogledas, onda ne znam šta ćeš na forumu koji se bavi gradjevinom osim da optuzujes bezrazlozno.

Samo je dokazao da je kontrabot.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=552479#p552479:2kgmao14 je napisao(la):
stf » Sre Jul 18, 2018 8:22 am[/url]":2kgmao14]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=552428#p552428:2kgmao14 je napisao(la):
CASTELBIANCO » 17 Јул 2018 08:54 pm[/url]":2kgmao14]
Dzigi Bau":2kgmao14 je napisao(la):
Sta je ovde botova,za.ebali ste i B92 i Blic,a vala i Tviter,kada su vec poceli sa ovim sumanutim projektom,pre svega mislm na ovoliku kolicinu stambenih zgrada na ovom prostoru gde apsolutno ne pripadaju bar ne u ovoj kolicini,onda neka urade vec jednom i tu kulu koja je centralni i najvazniji deo ovog projekta i bez koje bi ovo sve zajedno licilo na ruzniju i nehumaniju varijantu bloka 45.
za Beograd na vodi sam uvek govorio da je katastrofalno projektovan i da mu nije mesto u savskom amfiteatru. Za besix ako nisi čuo ili barem nisi u fazonu da pogledas, onda ne znam šta ćeš na forumu koji se bavi gradjevinom osim da optuzujes bezrazlozno.

Samo je dokazao da je kontrabot.

Pa sta sad treba da hvalim BNV da ne bi bio bot,u sustini zabole me za BNV,meni ni u dzep,niti iz dzepa,samo mislim da je ta lokacija mogla mnogo pametnije da se iskoristi,nego da prave najobicnije blokovsko naselje,sa zgradama koje su estetski i ispod proseka,cak i da su samo poravnali ceo taj teren i napravili jedan ogromni park i siroko setaliste bi bilo bolje nego sve ovo zajedno.
 
Apsolutno je trebao biti park uz Savu, sa šetalištem i tih nekoliko očuvanih istorijskih zgrada.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
zar zaista iko veruje da je zastoj od godinu dana zato sto je potrebno 12 meseci da se izabere izvodjac radova ili dobije gradjevinska dozvola na projektu koji je cedo vodja drzave i grada u sistemu bez autonomnih institucija?!?
 
print screen kraj juna
7ef40639114dc63f14e7b76f132bb0be.jpg


Послато са Lenovo K53a48 уз помоћ Тапатока
 
Sviđa mi se što je zakorovilo. Ipak su se odlučili za park...

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
Park je resenje po default-u kad ne znas nesto pametno da uradis i shvakako predstavlja odraz nase nesposobnosti da uradimo nesto bolje.
Nije parku tu mesto, tu treba da budu zgrade ali da budu estetski prihvatljive i iole funkcionalne.
 
Zašto parku i šetalištu nije mesto uz reku?

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
Nisam rekao da setalistu nije mestu uz reku. Naravno da treba da postoji setaliste. Rekao dam da Park kao resenje je u najmanju ruku odraz nase nesposobnosti da uredimo obalu jer u nedostatku inventivnosti najlakse resenje je napraviti park.
Grad treba da se spusti na reke, naravno moze tu i tamo neki parkic ali ako si mislio na jedan ogroman park onda mislim da to nije dobra stvar.
 
Svi veliki gradovi imaju po barem jedan ogroman Park...

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
Pa Beograd vec ima te ogromne parkove u neposrednoj blizini, Park Prijateljstva, Usce, Kalemegdan, donji grad, mislim sta ce ti vise od toga?
Ne razumem tu opsesiju pojedinih forumasa da se guraju parkovi i zelene povrsine po svaku cenu a da se ne gleda na potrebe nekog prostora.

Nama fali uredjen javni prostor, trebaju nam trgovi, mi skoro pa ni nemamo zgrade pored obale i to je zaista velika sramota za grad koji upravo lezi na 2 reke.
Treba svega po malo u gradu, da postoji neka ravnoteza, ne mozes svuda gurati parkove kad ti fale neke druge komponente u urbanom tkivu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=553027#p553027:3tpfqixd je napisao(la):
dejjan » 20 Јул 2018 01:23 pm[/url]":3tpfqixd]Svi veliki gradovi imaju po barem jedan ogroman Park...
И Београд га има. Има више паркова и зелених обала. Београд нема урбанизовану обалу као сви остали велики градови. Београд бежи од воде.
 
Ušće će sada da izgrade sa operom ili čime već, drveće su već posekli. Kalemegdan je tvrđava, nije park, ali možete i tamo da gradite. Bolje bi izgledalo nego BNV.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
stf":2zf0te9t je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=553027#p553027 je napisao(la):
dejjan » 20 Јул 2018 01:23 pm[/url]":2zf0te9t]Svi veliki gradovi imaju po barem jedan ogroman Park...
И Београд га има. Има више паркова и зелених обала. Београд нема урбанизовану обалу као сви остали велики градови. Београд бежи од воде.

Kako beži? Jel bila glavna žel. st.? Jel imaš celu Karađorđevu? Ako beži od vode, to je onda zbog poplava. Pri svakom većem pljusku je poplava u Karađorđevoj...

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
@Dejjan
Pa nece ta opera da zauzme celo Usce dakle taj deo ostaje park, Kalemegdan je tvrdjava ali sa parkom unutra, tako da su sve to parkovi.
Ne razumem kad kazes da mozemo da gradimo na Kalisu?
Inace grad ne bezi od reke zbog poplava kao sto tvrdis, to nije argument.
 
park u BNV je mogao da bude strafta od 20 - 30mshirine, duz obale, kao u onom projektu u Bratislavi, i tako bi bio pravo setaliste za Beogradjane( a i da parirao drugoj obali).

Beograd ima TRENUTNO dosta zelenila u centru - park na uscu, Kalemegdanski park, VRO, banatska obala ali samo TRENUTNO. Skoro svaka od tih povrshina je pod pritiskom razlicitog intenziteta - ako zaista stave stalni most ka VRO, to ce se u roku od pet godina pretvoriti u Adu (ugostiteljski standovi ---> ugostiteljski objekti). Za donji grad Kalemegdana pominju onu lakrdiju od despotovog grada. Banatska obala se poklanja Kinezima za industrijske parkove i prigodne luke....
Sve sto imamo od parkova, urbanisti su projektovali pre pola veka za grad, koji je tada bio mnogo manji. Ok, mozemo reci da su sigurno planirali da ce grad rasti i prema tome pravili i parkove, ali sigurno nisu planirali za gustinu grada koja je sada nasha realnost. Niti jedan veci gradjevinski projekat na NBG ili Centru, koji je izgradjen u poslednjih 20 godina ( A Blok, West 65, Sava Ada, Central garden itd) nema zelene povrshine unutra, kao sto to imaju stari NBG blokovi. Ako postoje zelene povrshine to je nesto velichine cetvorosobnog stana, ako i toliko. O sportskim terenima, da ne govorimo - to je fantazija.

ali sve ovo ne znachi da bi ceo savski amfiteatar trebao biti Park. U gradu sa uzasnom saobracajnom infrastrukturom, bez metroa, sa olupinama od autobusa tu su mogle da budu smeshtene javne institucije sa sportsko/kulturnim sadrzajem za ceo grad....Ali na kraju cemo dobiti leglo kontraverznih biznismena i sokak promenadu zakrcenu koka kola i samsung standovima.
 
Upravo kao što si rekao - sve što sada imamo, urbanisti su projektovali pre pola veka za grad koji je bio mnogo manji. Na stranu što su svi novi "projekti" na nbgd zapravo izgrađeni na zelenoj površini.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=553091#p553091:vf7czd17 je napisao(la):
mradulovic » 20 Јул 2018 06:41 pm[/url]":vf7czd17]park u BNV je mogao da bude strafta od 20 - 30mshirine, duz obale, kao u onom projektu u Bratislavi, i tako bi bio pravo setaliste za Beogradjane( a i da parirao drugoj obali).
А Београд тако нешто већ има и мери се километрима. Обалу концепта као у Братислави, Београд има и више него довољно и има је деценијама. Нема никакве потребе, ни друштвене, па ни урбанистичке оправданости да се гради још истоветног јавног простора. У граду живе различити људи, са различитим афинитетима и потребама. Београд са две велике реке има сасвим довољно километара обала које могу бити уређено концептуално различито да би постојало за сваког по нешто.

Не видим ту константну потребу за наметањем једноумља и једних те истих вредности која прожима овај форум.
 
Forumi su poznati po jednoumlju :D
Govorimo o prostoru u centru grada, ne o obali u Grockoj...

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
Vrh