Šta je novo?

"Kula Beograd" - Beograd na vodi [Hotel i stambeni objekat | 65 000 m²]

Dobro je sto su promenili render, izgledala je sa ovim krivudavim terasama kao nadrogirana meduza.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=471469#p471469:pqq1ra9h je napisao(la):
Mr.Awesome » Tue Aug 15, 2017 11:27 am[/url]":pqq1ra9h]Oni do oktobra imaju dovoljno vremena da izađu iz zemlje, tj. ta dva nivoa da se završe. Sve zavisi od te dinamike i organizacije na terenu.
Iskreno se nadam da će završiti.

Da li će uspeti? Ostalo je 4-5 dana. Hoće li izaći iz zemlje? Da li će pronaći takvu organizaciju i dinamiku?
 
Da li su ove poslednje kiše i posledični porast podzemnih (a u slučaju rupe) i nadzemnih voda sahranile svaku nadu da će se da radovima na kuli ove godine i nastaviti?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=471422#p471422:1l2qkmvt je napisao(la):
Mr.Awesome » Uto Avg 15, 2017 12:44 pm[/url]":1l2qkmvt]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=471415#p471415:1l2qkmvt je napisao(la):
lukarts » Uto Avg 15, 2017 7:42 am[/url]":1l2qkmvt]Kad vidim 4 sprate kule iznad zemlje, pocecu da verujem u isti :(, ada ne bude zabune, jako bi voleo da se ta kula izgradi

Ako sve teče po planu, do nove godine bi trebalo biti čak i više od 4 sprata.
Šipovi su završeni, sada ide vezivanje toga, i izgradnja 2 podzemna nivoa za garaže, parking i tehničke prostorije.
Tada se uliva ploča u nivou šetališa i kreće sa izgradnjom spratova nad zemljom.
Ako je poredimo sa BW Residences, površina jednog sprata je malo manja na kuli St.Regis od površine jednog od većih spratova na BW Residences.
Tako da je za jedan sprat potrebno u proseku oko 10 dana da se uradi ceo.
Kažu da u oktobru kreću radovi, novembar i decembar imaju ukupno 61 dan, tako da bi za tih 2 meseca, od oktobra do nove godine trebalo sigurno da se izgradi bar 4 sprata, a možda i više.
To smo juče kolega i ja preračunavali, što bi trebalo da znači, ako se dobrom dinamikom odvijaju poslovi, da bi sledeće godine u ovo vreme kula imala oko 20 spratova. Pošto je kula takvih proporcija, lakše se doprema materijal na pratovima nego što je to bilo na BW Residences, tako da bi trebalo ti radovi ići poprilično brže na novoj kuli.

Moracu da se pozovem na ovaj post.
 
Ovaj novi render je estetski svakako bolji i lepsi od onog talasastog egzibicionizma.
 
Trebali su da nazovu Savska Kula tj Sava Tower, vise ima smisla. I umesto BW Galerija, River Mall ili Sava Mall.
 
Требало је да је назову "Кула Шљивовица" јер мени личи на флашу пободену грлићем у земљу. Тако бисмо имали оправдање пред гостима за тај облик, а уосталом тако би постала симбол целог Балкана где се то пиће својата.

Најновији прикази:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=487243#p487243:1vppqi0y je napisao(la):
Hyung » Čet Okt 26, 2017 3:06 pm[/url]":1vppqi0y]Mene podseća na dršku noža zabodenog u zemlju :mrgreen:

Jos para slika

Pogledajte prilog 1Pogledajte prilog 3


Mogu zamisliti kakvih problema će imati ovi naši stručnjaci što grade obaloutrvdu :mrgreen:
file.php

file.php

file.php

file.php
Bas mi se svidja plato ispred kule i ova polukruzna terasa ispre kule, e sad pitanje je kako ce to izgledadi u stvarnosti, verovatno ce da promene jos 10 rendera!Generalno svi renderi su manje vise slicni.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=487220#p487220:2mfvigky je napisao(la):
Max15 » Čet Okt 26, 2017 7:17 am[/url]":2mfvigky]Trebali su da nazovu Savska Kula tj Sava Tower, vise ima smisla. I umesto BW Galerija, River Mall ili Sava Mall.
Ma mogli su da nazovu i Sava Mali, po gradonačelniku. :lol:
 
Na gradilištu Kule, stanje nepromenjeno, sva mehanizacija je davno sklonjena iz rupe, čeka se izbor izvođača radova:

 
pa da danas dovedu 10'000 hiljada radnika iz Baglandesa da im rade ovaj grad na renderu, ne bi ga za 10 god. uradili
 
Prvi Novembar je za 20 minuta. Jesmo li izasli iz zemlje sa kulom, kako je neko ovde naveo.
 
Ne vidi se sad po mraku, možda je izdžigljalo, znaćemo tačno sutra, kad nam svane :)
 
Ta neizveznost me ubija...... ko ce jutro docekati!
 
Danas je 1. novembar, ali 2017. godine. Šta ako je čovek mislio na 2018. godinu?
 
Rade nešto sigurno na ovom projektu, bar sudeći po APR-u, u oktobru su odobrene izmene lokacijskih uslova (nisam bio dokon da pregledam šta je tačno različito), a i sudeći po zvaničnom web sajtu. Nema sumnje da će ovo početi uskoro. Samo mi se ne sviđa ovde ranije pominjana mogućnost da neće prodavati baš nijedan apartman jer su jedini rokovi koje je BnV d.o.o. javno objavio na sajtu oni na izgradnji stambenih objekata (i oni su praktično poštovani, uz minimalna kašnjenja na po nekoj fazi). Ako nemaju nameru da prodaju apartmane u Kuli onda realno nemaju obavezu da javno objave rok izgradnje :(
 
Neka moja procena je da cak ni dodela ugovora ne pocinje ove godine. O izvodjenju ne treba pricati.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=488504#p488504:zlczqe35 je napisao(la):
nikolas27 » Sre Nov 01, 2017 6:53 am[/url]":zlczqe35]Danas je 1. novembar, ali 2017. godine. Šta ako je čovek mislio na 2018. godinu?
Gradonačelnik je letos rekao da se očekuje uvođenje izvođača u posao sredinom novembra. Ne znam odakle vam datum 1.novembar.
 
Ma jedan drugi član foruma je pre par meseci izašao sa insajd informacijama da očekuje da Kula izađe iz zemlje do novembra. Ovde su bile informacije i da se izbor izvođača očekuje u toku septembra... Zbog toga male packe. Niko ne voli neispunjene rokove i napuštena gradilišta.
 
Sam Presvetli Premijer je jos u Maju najavio izbor izvodjaca a za oktobar pocetak pravih radova na ovom objektu. Sada je vec Novembar, sa radovima se stalo polovinom avgusta. Tesko je opravdati gubitak dva cela meseca gradjevinske sezone i onda pricati o pocetku radova krajem Novembra, znajuci kakvi radovi predstoje i kakva je dinamika bila sa Residence objektima, tokom zimskih meseci. Da li iko moze da objasni kako nije bilo moguce paralelno raditi na shipovima i izabrati izvodjacha ostatka radova sto je dovelo do ovolikog zastoja? Da li nema para? Da li nema konachnog izvodjackog projekta (malo malo da izadje promenjeni render, mada se radi o detaljima poput terasi)? Da li nesto nije u redu sa terenom (tesko, valjda nisu toliki balvani)?
 
Vrh