Šta je novo?

"Kula Beograd" - Beograd na vodi [Hotel i stambeni objekat | 65 000 m²]

Kad će otvorit?

I još važnije kad će kej biti prohodan



Poslano sa mog M2007J3SG koristeći Tapatalk
 
mozda do kraja godine
koliko puta je ovo već rečeno? Ovo nije prozivka, iskreno pitam jer ne mogu više da ispratim koliko puta je useljenje u kulu odlagano. Ovo je druga nova godina koju smo dočekali sa polu-završenom fasadom na kojoj fale terase i ničim unutra. Da ne pominjemo sve godine pre toga koje se čekalo da radovi u opšte počnu, al ajde, neka brojimo otkad je počela da se betonira konstrukcija - to je i dalje jako dugačak period
 
Evo ima "informaciju" da hotel otvara do Juna. Nije rekao koje godine :D

Poslano sa mog M2007J3SG koristeći Tapatalk
 
E7D16F96-54E6-4B35-A237-0CC6F3793C19.jpeg
51D15242-3733-432C-AE2D-9D9939DD94B6.jpeg
62D5A172-453E-477C-97C4-5099B14AF0E2.jpeg
8DBE3B08-ADBD-403F-A70D-A47AA39463D7.jpeg
B2AFBD90-4410-43CF-AF02-62AF59B09B66.jpeg
B370DEC0-0C6D-464C-8169-038453B4A077.jpeg

Ko ne vidi, lepo je da se podsetimo..:)

Skoro 1.5 kašnjenja:

F880A79E-EFD7-4403-98AA-E22DFAE458FF.jpeg
 
Ako su cene u oglasima tačne, kula je jedini objekat koji je pri kraju a da se cena kvadrata nije povećala u odnosu na početak prodaje. I dalje je cena kvadrata blizu 9000 eura, toliko je bila i pre par godina...

Nije bila tolika cena pre par godina, ali je tacno da je cena stanova u Kuli najmanje porasla od pocetka prodaje u odnosu na ostale zgrade.
Poslednje povecanje cena je bilo krajem aprila/pocetkom maja 2022god, i od tada su iste cene.
 
Da. Mislim da kupce najvise odbija odrzavanje koje je vazno za takvu zgradu i standard u industriji. Najverovatnije da ljudima koji zive u Srbiji to mozda predstavlja znacajnu cifru a na sve to nesto na sta nisu navikli. Na primer 144 m2 treba odrzavanje da placas 1500e. Skoro kao da rentiras neki stan ;-) Mislim da ce najverovatnije da se kupci vecinom biti jaca dijaspora/stranci ili recimo domaci 5M+ networth za te vece stanove u Kuli Beograd a eventualno neke manje mozda i nesto manji networth. Jer ti u sustini moras od negde da imas siguran mesecni priliv da placas odrzavanje a verovatno i porez na imovinu nece biti bas mali. Realno 2000-2300e mesecno ti treba da zivis u tom stanu samo za stan :)
(pod uslovom da si gotovinski kupac).
 
Poslednja izmena:
Dobro, znam ja sta je moralo, i diskutovalo se ovde o vise tipova setalista, da li je sportsko rekreativno ili je sa sadrzajima, kako god, ovako je kako je i nije bas pametno da bici staza ide uz reku.

Mogu da kažem samo za moj bicikl. Da on će i dalje ići pored reke, kao i do sada. 🤘😎🚴

Edit: Čak će doći i na protest, ako bude nekih problema.
 
Da. Mislim da kupce najvise odbija odrzavanje koje je vazno za takvu zgradu i standard u industriji. Najverovatnije da ljudima koji zive u Srbiji to mozda predstavlja znacajnu cifru a na sve to nesto na sta nisu navikli. Na primer 144 m2 treba odrzavanje da placas 1500e. Skoro kao da rentiras neki stan ;-) Mislim da ce najverovatnije da se kupci vecinom biti jaca dijaspora/stranci ili recimo domaci 5M+ networth za te vece stanove u Kuli Beograd a eventualno neke manje mozda i nesto manji networth. Jer ti u sustini moras od negde da imas siguran mesecni priliv da placas odrzavanje a verovatno i porez na imovinu nece biti bas mali. Realno 2000-2300e mesecno ti treba da zivis u tom stanu samo za stan :)
(pod uslovom da si gotovinski kupac).
Ma aj sve to ali da ne možeš sa ga izdaješ kaostan na dan HAHA,ali dobro ne manje od 90 daja x4 puta godišnje faktički dali su ti da možeš na godinu da iznajmis ,i drugo ako su usluge besplatne zasto svi plaćaju to održavanje bas njihovog spa centra i ostalih stavri,iako treba da se placa previše je u zgradi gde je baka prase kaže 300€ bazen i teretana i održavanje puta kolko stanova nemojte mi reci da održavanje jedne zgrade kosta 30.000€ mesecno koji stanari plate pa Imas za te pare da ti iskopaju šta e italijansku keramiku i još odes na letovanje ,o kuli da ne pricamo nije realno održavanje nego uzimanje para
 
Ma aj sve to ali da ne možeš sa ga izdaješ kaostan na dan HAHA,ali dobro ne manje od 90 daja x4 puta godišnje faktički dali su ti da možeš na godinu da iznajmis ,i drugo ako su usluge besplatne zasto svi plaćaju to održavanje bas njihovog spa centra i ostalih stavri,iako treba da se placa previše je u zgradi gde je baka prase kaže 300€ bazen i teretana i održavanje puta kolko stanova nemojte mi reci da održavanje jedne zgrade kosta 30.000€ mesecno koji stanari plate pa Imas za te pare da ti iskopaju šta e italijansku keramiku i još odes na letovanje ,o kuli da ne pricamo nije realno održavanje nego uzimanje para
Izvinjavam se na pravopisnim greškama,hteo sam da kazem da te pare koje stanari daju jedne zgrade 300x koliko ima stanova je cista zarada ovih firmi za održavanje, htedoh da napisem 300x pa za te pare možeš bazen sagraditi sa italijanskom keramikom i još da odes na letovanje 😏 to održavanje zgrada je uredu ali mi se čini precenjeno,odnosno to jeste ispumpavanje para od vlasnika čak ne stanara nego vlasnika stanova koji stanuju tu.Uredu da postoje troškovi imamo ih i mi obicni ljudi preko infostana ali ovi karikaju samo sebi zaradu po meni,da li se slažete
 
Da. Mislim da kupce najvise odbija odrzavanje koje je vazno za takvu zgradu i standard u industriji. Najverovatnije da ljudima koji zive u Srbiji to mozda predstavlja znacajnu cifru a na sve to nesto na sta nisu navikli. Na primer 144 m2 treba odrzavanje da placas 1500e. Skoro kao da rentiras neki stan ;-) Mislim da ce najverovatnije da se kupci vecinom biti jaca dijaspora/stranci ili recimo domaci 5M+ networth za te vece stanove u Kuli Beograd a eventualno neke manje mozda i nesto manji networth. Jer ti u sustini moras od negde da imas siguran mesecni priliv da placas odrzavanje a verovatno i porez na imovinu nece biti bas mali. Realno 2000-2300e mesecno ti treba da zivis u tom stanu samo za stan :)
(pod uslovom da si gotovinski kupac).
Pa go ti kazem da platiš najskuplji m2 u Beogradu ,odnosno Srbiji, u “najeltinijem delu” ili novogradnji sa nekim “najeletnijim hotelom “u sklopu i to kosta pola miliona eura i na to jos 2000€ troškova,bazen spa i portir? Pa nemojte me zezate ? Jedino ako se placa to sto imam vidikovac pa mi enka firma uzme pare na račun održavanja da bih ja u kad pricam mogao da kazem e Al moja zgrada ima vidikovac i to mi je uračunato u 15€ po m2 troškovi održavanja ? Razumem ja narod,vas sad ćete da kazete taj sto to kupi njemu nije problem da daje 2000€ za održavanje,ali cega bre brate
 
Ma aj sve to ali da ne možeš sa ga izdaješ kaostan na dan HAHA,ali dobro ne manje od 90 daja x4 puta godišnje faktički dali su ti da možeš na godinu da iznajmis ,i drugo ako su usluge besplatne zasto svi plaćaju to održavanje bas njihovog spa centra i ostalih stavri,iako treba da se placa previše je u zgradi gde je baka prase kaže 300€ bazen i teretana i održavanje puta kolko stanova nemojte mi reci da održavanje jedne zgrade kosta 30.000€ mesecno koji stanari plate pa Imas za te pare da ti iskopaju šta e italijansku keramiku i još odes na letovanje ,o kuli da ne pricamo nije realno održavanje nego uzimanje para
Nisam slusao baku sepra previse ali ono sto sam cuo u par recenica mogu da ti kazem da se frlja sa netacnim informacijama. Te kupio sam te nisam te ovo te ono. Na kraju sve sto je uradio je rentirao stan u zgradi BW Residence u kuli B.

Iznenadio bi se za mnoge stvari kako funkcionisu na zapadu po pitanju odrzavanja zgrada. Veruj mi kad pogledas budzet, troskove i sta se sve desava ispada da odrzavanje mora da kosta dosta a naravno jedan deo od toga ide u rezervu.

U svakom slucaju Kula Beograd jeste izuzetak od pravila u Beogradu i odrzavanje kosta koliko kosta. Ko voli neka izvoli.

U sustini najveca prednost:
- velika efikasnost zivota/poslovanja zbog spustanja u TC Galerija u roku od 2 minuta
- vrlo visok kvalitet stanova/zgrade (za Beograd) TBD?? nadamo se :)
- nadamo se da ce i radnici koji rade na odrzavanju/recepciji da budu placeni znacajnije kako bi mogla da se nadje kvalitetnija radna snaga
- dosta liftova
- velika paznja se poklanja ovoj zgradi da bi sve ispalo kako treba
- stanari/komsije ce vec imati nekog internacionalnog iskustva

nedostatak:
- kasnjenje na projektu
- visoka cena
- neobicna/cudna struktura stanova
- male terase
- turisti?
 
Nisam slusao baku sepra previse ali ono sto sam cuo u par recenica mogu da ti kazem da se frlja sa netacnim informacijama. Te kupio sam te nisam te ovo te ono. Na kraju sve sto je uradio je rentirao stan u zgradi BW Residence u kuli B.

Iznenadio bi se za mnoge stvari kako funkcionisu na zapadu po pitanju odrzavanja zgrada. Veruj mi kad pogledas budzet, troskove i sta se sve desava ispada da odrzavanje mora da kosta dosta a naravno jedan deo od toga ide u rezervu.

U svakom slucaju Kula Beograd jeste izuzetak od pravila u Beogradu i odrzavanje kosta koliko kosta. Ko voli neka izvoli.

U sustini najveca prednost:
- velika efikasnost zivota/poslovanja zbog spustanja u TC Galerija u roku od 2 minuta
- vrlo visok kvalitet stanova/zgrade (za Beograd) TBD?? nadamo se :)
- nadamo se da ce i radnici koji rade na odrzavanju/recepciji da budu placeni znacajnije kako bi mogla da se nadje kvalitetnija radna snaga
- dosta liftova
- velika paznja se poklanja ovoj zgradi da bi sve ispalo kako treba
- stanari/komsije ce vec imati nekog internacionalnog iskustva

nedostatak:
- kasnjenje na projektu
- visoka cena
- neobicna/cudna struktura stanova
- male terase
- turisti?
Ma on je rentirao stan,on z******,treba pitati nekog sa foruma posto je stvarno održavanje zgrade,on je rekao 300€,ali ne može kula da bude skupa zato sto ima ulaz u galeriju zbog poslovanja života,koji to kupac će da posluje u galeriji,ima lokal ili prodavnicu šta,to nije opravdanje 😃a covek koji da tolike pare,neće da ga zadovolji galerija za kupovinu ako mislis na šoping,a uzasan raspored i po dva kupatila u manjim stanovima u kuli je dokaz da ovi naši pojma nemaju,celu sobu su tu mogli staviti,to je dokaz da su hteli nesto moderno i cool a Srbi ko Srbi ne znaju glupi su da odrade nesto a hoće da dobiju priznanja.slažem ali ovo nije zapada,može da bude zapadna cena da bi neko zaradio ali ne dobijaš zapad time u Beogradu,ima i istok ne mora samo zapad da se gleda😝 na zapadu svaka zgrada ima bazen ako cemo i zapadu i to one stare zgrade ,kod nas samo bw
 
najvažnije pitanje,zasto stanari ne bi živeli od re
Kulu Beograd nisu projektovali srpske arhitekte.
a dobro slažem se,ali dva kupatila u 55m2 gde vam ostaje samo jedna soba spavaca -tee pešadija sa dnevnim boravkom( pa to se dobije u 35m2) i kolko vidim nezadovoljstvo forumaša da za raspored ispada sa su amateri projektovali a najskuplja zgrada u regionu
 
najvažnije pitanje,zasto stanari ne bi živeli od re

a dobro slažem se,ali dva kupatila u 55m2 gde vam ostaje samo jedna soba spavaca -tee pešadija sa dnevnim boravkom( pa to se dobije u 35m2) i kolko vidim nezadovoljstvo forumaša da za raspored ispada sa su amateri projektovali a najskuplja zgrada u regionu
Pa nije nego to je taj neki zapadni moderni fazon kad se proseru kao kad restoran u Srbiji umesto da prave domaca jela oni krenu sa
nekim kerefekama i vecini to moze da se ne svidi. ;-) Tako i ovde ali ja bi ipak sacekao da vidimo do kraja pa da ocenimo! Barem meni je nezgodno ovako sa crteza.
 
Jel ima nekog sa foruma ko ide cesto u Kulu, kao sto je bio Dr, Awesome dok je trajala izgradnja betonske kontrukcije, odlicne inofrmacije su bile tada na forumu,
bas bi bilo korisno da se javi neko ko je bio skoro u Kuli.
Mi smo poslednji put bili 25.11 kada je bio prodajni dan za penthouse i skyvila stanove, tj pre 3 meseca i tada je bio pokazni stan na mislim 27.spratu,
ali delovalo je da ima jos dosta posla na drugim spratovima, a i na tom spratu ostali stanovi nisu bili skroz gotovi.
 
Jel ima nekog sa foruma ko ide cesto u Kulu, kao sto je bio Dr, Awesome dok je trajala izgradnja betonske kontrukcije, odlicne inofrmacije su bile tada na forumu,
bas bi bilo korisno da se javi neko ko je bio skoro u Kuli.
Mi smo poslednji put bili 25.11 kada je bio prodajni dan za penthouse i skyvila stanove, tj pre 3 meseca i tada je bio pokazni stan na mislim 27.spratu,
ali delovalo je da ima jos dosta posla na drugim spratovima, a i na tom spratu ostali stanovi nisu bili skroz gotovi.
Kako se tebi cini taj pokazni stan ali realno. :)
 
Vrh