Šta je novo?

"Kula Beograd" - Beograd na vodi [Hotel i stambeni objekat | 65 000 m²]

Ja i dalje ne razumem zašto bi neko pravio zgradu sa fasadnom zid zavesom da bi onda namerno, bez ikakvog reda i logike, pravio nasumične panele neprozirnim. Poenta stana u ovakvoj zgradi je neprekinut, kontinuiran pogled od zida do zida, od poda do plafona. Čemu služe ovi "zidovi" između prozora u zgradi koja je cela u staklu? Koja je poenta stana na 35. spratu na ovakvom mestu ako nema dobar pogled? Jedino što mi pada na pamet je da su shvatili koliko klaustrofobično neke sobice deluju naspram zida koji je ceo u prozorima, pa su brže-bolje podelili na manje prozore da bude manje strašno.
Profili su, s obzirom na širinu, svakako dovoljno tragični sami po sebi, ali ovi neprozirni delovi između prozora su ispala veka za ovu zgradu.
 
10k €/m2 za pogled ispresecan ovako nepotrebno glomaznim profilima? Po meni je ovo obmana, jer ni na jednom renderu ovo ne izgleda ovako.
Nije obmana jer osnova stana koji neko kupuje verovatno sadrzi informaciju gde je zid, a gde staklo, i kupac je verovatno bio uppznat sa tim. To sto su oni na renderima prikazali stan bez tih pregrada prikazuje neki stan koji nema pregrade.
 
Tako je i u St Regis u San Franciscu. Nista posebno razlicito nije uradjeno.


 
Osim što zgrada St Regisa u San Francisku za razliku od naše Kule ima pravilan raspored pregrada između prozora i u opšte nema zid-zavesu za fasadu. Babe i žabe
Usput, ovaj stan koji si okačio ima i bolju osnovu nego bilo koji stan u kuli Beograd, ali nije kao da smo iznenađeni.
STR SF.png

1664108378291.png
 
Dobra animacija sa Pupinom.

Šta se trenutačno radi na onom mostu ispred kule? Nije me bilo u BG par mjeseci pa ne vidim neki veći napredak. (Šta ne znači da ga nije bilo?)

Poslano sa mog M2007J3SG koristeći Tapatalk
 
Gde je zapelo sa tim terasama koje nikako da završe? I onaj lobi...mrcvare ga mesecima. Mostić između kule i Galerije takođe.
Mislim da je zbog manjka radnika a i zbog kašnjenja materijala inače do nove godine bi trebalo to da se zatvori stavi u funkciju taj prelaz iz galerije i vidikovac na vrhu a ostalo ko zna
 
Vrh