Šta je novo?

Koridor 10

Do polovine snimka i nije loše. Ali ostatak snimka gotovo da nisu napredovali. Ako završe do početka letnje sezone biće odlično.
 
Takoj je. Nema aktivnosti. Ceka se sledeca gradjevinska sezona. Do leta ako bude bice super. Novembar 2017, bajka...
 
Daj da opet nečim iznerviram, isprovociram Caribroda, da nam da novi izeštaj ;) Bolje to nego ovako da ga nema, ne znamo šta se dešava ;)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=482215#p482215:cp7y77zn je napisao(la):
Golfer » Tue Oct 03, 2017 2:03 pm[/url]":cp7y77zn]... Do leta ako bude bice super. Novembar 2017, bajka...

... biće Novembra, ali sledeće godine!
 
Iz reportaze se moze zakljuciti da ima napretka na tom prvom delu ispred tunela ali treba i ti ljudi da odmore kad dodje zima !!! Tako da je ocigledan rok za godinu dana ! :bg4:
Jel zna neko kako napreduje onaj deo kod gradine i sta rade sa tim silnim kamenjem!!!
 
Ako misliš pod tim prvim delom deo pre tunela Bancarevo to je gotovo. Ne znam iz kog pravca posmatraš. Radi se deo posle tunela, tu su ti problemi sa geologijom i stabilizacijom terena.
 
Zemljani kreni sa provokacijom. :kk:
Dugo nije bilo slika, nismo mi krivi kad nas je Caribrod navikao na često detaljno izveštavanje. :D
 
Toliko o tome da ce do kraja godine biti gotovo....Kada pogledah ove slike,jasno mi je da Srpska kuca- Levosoje nikada nece biti zavrsen.
Slepci nevidjeni,bruka i sramota..... :bash: :oops: :bash: :oops:
 
Čekaj Jankauskas, da li si se stacionirao na ovoj deonici sada, pa da nas redovno izveštavaš kao iz Batajnice? Eh kako bi to bilo dobro.
 
Него, Гоје, прими изразе мог најдубљег саучешћа за недавно преминулог Чумака... Аватар је то.
Ако ти је неко већ изјавио на неком другом топику - не замери.
 
Hvala Pantografe - čudno je to, nije prošlo ni par nedelja kako sam ga inkarnirao ovde, a on.....

Nadam se da bar prenosi nešto pozitivne energije na sve koji gledate. Neke leptiriće u stomaku barem. :grand:

 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=484032#p484032:uupku52q je napisao(la):
Niko Kažanegra » 11 Oct 2017 06:48 am[/url]":uupku52q]Toliko o tome da ce do kraja godine biti gotovo....Kada pogledah ove slike,jasno mi je da Srpska kuca- Levosoje nikada nece biti zavrsen.
Slepci nevidjeni,bruka i sramota..... :bash: :oops: :bash: :oops:
Jesmo l' zagrabili sve do Grabovnice? Jesmo!
Jel' gr'dimo Grdeličku? Gradimo!
Savladasmo Vladičin Han? Vladamo!
Jesmo l' radili Donji Neradovac? Jesmo!
Jesmo l' sazidali do Srpske Kuće? Jesmo!
Doći ćemo i do tog Levosoja majku mu levačku!
Još da puste Preševo naplatnu rampu, bilo bi previše
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=484055#p484055:iaavc5mt je napisao(la):
GOJE » 11 Oct 2017, 09:08[/url]":iaavc5mt]Čekaj Jankauskas, da li si se stacionirao na ovoj deonici sada, pa da nas redovno izveštavaš kao iz Batajnice? Eh kako bi to bilo dobro.
Bilo bi baš dobro ali ipak nisam, u pitanju su slike mog druga koji je angažovan na toj deonici. (MBA)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=483641#p483641:qgbyrobx je napisao(la):
geovuk » Mon Oct 09, 2017 1:40 pm[/url]":qgbyrobx]Ako misliš pod tim prvim delom deo pre tunela Bancarevo to je gotovo. Ne znam iz kog pravca posmatraš. Radi se deo posle tunela, tu su ti problemi sa geologijom i stabilizacijom terena.

Nije baš tako.
U Aktorovom delu ugovora je deonica od (manje-više) sela Bancarevo, a ne tunela Bancarevo.
Od početka poddeonice do ulaznog portala tunela ima oko 1,2km i to su prvih 6 ogromnih kosina.
Od tih 6, prvih 5 je skoro gotovo, a C6 je pravi pakao, od nje se sa kraja Terninog dela nije uopšte video tunel.
Sada je skinuto sve ispred desne cevi, ostaje leva, rade, masivno je u rangu Gradinja, ali je ilovača i brzo ide. Neke moje fotke odatle pre 25 dana:



granica Terna-Aktor













ovo je kosina 6

















tunel Bancarevo sa ružnim betonskim kolovozom













Fotke od juče sa 5A i Gradinja malo kasnije...
 
Od juče, deonica 5A /Staničenje-tunel Sarlah/ najpre kosina iznad paralelnog puta kod Staničenja





pa deo koji se ne radi zbog odrona i dalje se čeka projekat







deo gde je earthmoving imao primedbi na brojnost ljudstva i tehnike, obratite pažnju iza kod tunela



Most Nišava 2, na levom odradili trotoare, sledi hidroizolacija



počelo zatrpavanje tunela



ovde je earth tvrdio da ih je malo i da mašine budu na trasi







most Nišava 4 i posle nje polaganje 1. BNS u desnoj, u levoj je odrađen prošle nedelje











posle devijacije radi se cementna stabilizacija u desnoj









3. finišer u 1-2km je Trejsov na paralelnom, tj. presvlači stari magistralni, koji spaja 2 dela starog paralelnog







petlja Pirot zapad





radi se mada nalo manje i ka tunelu Sarlah i u samom tunelu





Tri finišera cepaju istovremeno - malo li je...
Dobar ritam imaju, o nekim procenama krajem meseca, do tada će imati idealno vreme, +20 do 20.10., posle +15, jutarnje ne manje od +5, suvo.
Da ga završe do novaka neće, to sigurno, ali mogu da puste ceo paralelni, 5,5km desne gde je leva, petlju Pirot zapad, čak i deo oko sopotske.
Mostovi Nišava 2-4 napreduju, napadaju leve, tunele Sopot i Sarlah takođe, trasu između takođe rade udarnički, izmeštaju IIa221 kod Sopota.
Nema projekta za vezu kod Tigra i odron kod Staničenja, čujem biće uskoro, bez toga i EM opremanja tunela nema puštanja, jun 18 optimistički.
 
Gradinje, isto od juče, najpre usek, miniranje ove sedmice samo u petak, ali i bez toga gaze.











Petlja Gradina (Dimitrovgrad istok) ispred u levoj bi trebalo da su danas odradili stabilizaciju na spoju nove i stare trase



i za kraj kružni tok u kome se spajaju svih 5 krakova petlje, trebalo bi da do kraja nedelje bude pod asfaltom, kao i krak iz Sofije ka njemu



Petlju Dimitrovgrad istok sa kružnim će dokompletirati i pustiti u saobraćaj nedostajuće krakove sredinom naredne sedmice, kao i spoj leve kod OMV.
Teško da će kod useka završiti pun profil pre NG, most 6 će biti oslobođen teških mašina tek za nekih mesec dana, to je već novembar, zima na pragu.
Ostaće im sitnice i petlja Dimitrovgrad zapad kod čeone naplatne rampe, ti je WB odobrila dodatne repa, tu je most preko Nišave najveća stavka, 5-6 meseci.
 
Ako cekaju projekat nije ni cudo sto mi je delovalo da deo kod odrona stoji I da nema masina. Mislim da sam pravilno uocio problem I sad vidim da nisam pogresio. Sopotska petlja se ne vidi jasno ali deluje da napreduje. Za ostatak ni ranije nisam imao primedbe, a lepo je videti ove slike da se tamo dobro radi.
Slike I objasnjenja su super, svaka cast.
 
Stradali Mađari jer su karte za navigaciju imale ucrtan autoput koji nije pušten u saobraćaj.

https://sdk.mk/index.php/dopisna-mrezha ... ir-kapija/


ДОБРА Е СИГНАЛИЗАЦИЈАТА, СТРАНЦИТЕ СЕ ГУБАТ ОТИ ВОЗАТ СО НАВИГАЦИЈА, ВЕЛАТ ОД ДРЖАВНИ ПАТИШТА ПО СООБРАЌАЈКАТА НА НОВИОТ АВТОПАТ КАЈ ДЕМИР КАПИЈА

nov-avtopat-demir-kapija-832892389.jpg
 
Ja ne znam dal je do navigacije, ali cuh negativna iskustva o signalizaciji u MK od nekoliko ljudi koji su letos prolazili kroz tu drzavu.

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Zna li neko kako napredujeju juzni krak ( osim onog nesrecnog Levosoja...).Sta se desava sa tunelom Manajle, sa onim ogromnim mostom kod V.Hana,da li je gotov? Kada ce taj deo biti zavrsen?
 
Vrh