Šta je novo?

Koridor 10

Horgoš, tj Roszke izlaz iz Madjarske upravo.

Relativno često prelazim ovde i moj utisak je da su madjari sve neefikasniji i neefikasniji.

Ovde mora nešto da se uradi.

IMG_0041.jpeg
 
Samo ono famozno otvaranje gepeka 2x, jednom carina, a drugi put policija usporava drastično promet... Koliko je Orban često u Srbiji, očekivalo bi se da se to reši nekako.
 
Hm, ne otvaraju više dva puta gepek. Jednom pregleda carina, ali policajac izlazi iz kućice pregleda pasoše i gleda slike, pa tek onda ide u kućicu na skeniranje i pečatiranje. Ali i to traje jako dugo po jednom automobilu.
 
Uobicajena slika. Posebno subotom. Cak bih rekao i dobra obzirom da je praznicni boom.
 
Da shvatam da je uobičaje*******a slika i da nije odrziva.

Slika koju sam postavio je iz pravca Madjarske, iz pravca Srbije je cela medjuzona bila puna.

Poenta je da su na HU strani radile 4 trake a na srpskom prelazu 2. ba srpskom se čekalo desetak minuta. Kako dva čoveka mogu da rade brze od 4?

Par stvari koje sam primetio:
- Madjari su zaposlili izgleda neadekvatnu radnu snagu. Policajac kod koga sam ja bio je bio neuredan, neobrijan, piljio je u monitor, ali je pričao srpski malo.
- Naš prelaz je uredan, trava ošišana, sveće zasadjeno…
- Naši carinici i policijaci u proseku imaju 100+kg. Ja da sam vlast uveo bih da policija ima fizičke testove. Mislim oni ljudi jedva mogu da potrče.
- Autoput do NS je takodje uredan, trava uz put ošišana. Dosta veliki napredak u odnosu na pre.
 
Vrh