Šta je novo?

Koridor 10

vratio sam se iz grcke.sinoc i da vam prenesem moje utiske
otisao nocu ,kod pojata dam isao lijevom trakom koju niko osim mene nije koristio iz neznam kojeg razloga
na granici kad sam doso haos u najavi ,medjutim za sat sam prosao,po meni prebrzo koliko je vozila bilo
isto i na drugoj granici
pri povratku na granici po pola sata
,na grckoj sam bio u oko 16h,a na nmk srb oko 19h
auto put prohodan normalno sa povecanim brojem vozila
rekao bih da imamo tri grupe korisnika
prva vozi oko 120,druga od 130do 140 i treca preko 150
s obzirom da pripadam ovoj srednjoj grupi,problem je samo kada se podesi da kad vi pristizete ovu sporiju grupu.a u istom vremenu ova brza grupa pristize
i jedan dogadjaj sa odvajanja na petlji bubanj potok ,idem lijevo jer nastavljam obilaznicom vozim 140,ispred mene grupa vozi 140
ovi desno usporavaju iz njima znanih razloga i odvajaju se za bg, lik iz nas juri iza i blica ko lud ,podvlacim autoput je pun, e sada ja ne kontam sta je njegova namjera
ja se pomaknem u desno on prodje i ne moze dalje ,ja sew vratim opet lijevo i tip vozi do samog kraja odvajanja i sijece desno i ode za beograd
i onda mi ovdje kazu kao petlja nije dobro isprojektovana, znaci saobracaj se iz jednog siri u dva pravaca
petlja je odlicna i moze da primi jod i vise normalnih vozaca ,a dosta je jedan ovakav i ona je mala trebala bi biti tipa surcinske piste
 
Danas je opet petak, slava, Turci, letovanja, nesposobna država koja samo radi na sankcijama
IMG-23ce7f319a02379c7ecaf583ad1c07e9-V.jpg

Od Pojata ka Nišu. Stiglo mi preko Vibera
 
Ako je neko ili znate nekoga ko je na putu ka Evzoniju, tamo je kod spomenika iz WW1 veliki požar. Velika gužva je i bežanija. Alternativa je Dojran, gde takođe nastaje krkljanac
Zato, kome nije kasno da se preusmeri, iz Soluna ili Niša na Bigarsku - Kulata- Promahonas (uz prethodnu uplatu Bgtoll https://www.bg-vignette.com/sr/e-vinjeta/registracija/bg/2/
Cena je skoro ista kao i za 5 makedonskih, a koji km duže. Sve je bolje nego se peći neodređeno dugo
 
Mali presek stanja.
Ima dosta saobraćaja a po mom sudu nešto manje kamiona nego inače.
Čuo sam da se pravi čep na Pojatu ka Beogradu, ali ja to nisam video.

Naplatna Jagodina opet desetak minuta čekanja i sa tagom.
 
Često u razgovoru sa ljudima koji ne koriste X ili ga prođu jednom godišnje, čujem argumente kako istočni krak nije bio nephodan. Evo slike od prethodne noći. Granica, ulaz u Srbiju.
9 rampi kod Bugara, naši samo 6, ali brže rade. Kolona jedno 2km, čeka se 2 sata.
20240815_025455.jpg
 
Vrh