Šta je novo?

Koridor 10

Pa nije samo A1 već i A3 i A4. A može se dodati i E70, E75 i E80. Znam da je Igor spominjao da je "koridor 11" ostavljen zbog ljudi koji guglaju. Tako da je i na ovoj temi verovatno dobra ideja ostaviti "koridor 10".
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=828699#p828699:38n49j9y je napisao(la):
GOJE » 05 Мар 2021 08:40 am[/url]":38n49j9y]Jedna sasvim obična slika sa srpskih autoputeva:
Pogledajte prilog 4
Jedan od 5 jučerašnjih požara između NS i BG:
Pogledajte prilog 3
Valjda to tako treba:

Radovi u smeru Šid-Beograd su stigli do Pećinaca otprilike:
Pogledajte prilog 2
Pogledajte prilog 1
@Гоје, слике се више не виде, избрисане су због радова на сајту и форуму, а и како @Игор каже, подизања базе форума. Нису само твоје слике избрисане, и од других чланова су избрисане.
 
Moja greska 20ak fotografija nije dostupno pošto sam nešto "sređivao" tako da se izvinjavam na tome. Mogu se ponovo postaviti fotografije ali poželjno na postimages.com
 
Sta se desava u Grdelickoj klisuri, opet neka zatvaranja,i radovi, jel problem asfalt,ili odroni?
 
U toku su radovi na rehabilitaciji kolovoza u smeru Subotica - Novi Sad u ukupnoj duzini od 40km. Radovi se izvode u segmentima po 5km. Do kraja gradjevinske sezone necemo imati deonice na srpskim AP na kojima otpadaju bubrezi. Rec je o poslednjoj takvoj trasi izmedju GP Horgos i Backe Topole.
Backa Topola - Novi Sad uradjena prosle godine.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=850517#p850517:1552h32d je napisao(la):
Dalmatinac » 17 May 2021 07:07 am[/url]":1552h32d]Do kraja gradjevinske sezone necemo imati deonice na srpskim AP na kojima otpadaju bubrezi.
Добар виц, баш се насмејах :laugh:
 
Nick Slaughter, nada uvek umire zadnja ili beše ....


Radovi u Grdelici i to malo ozbiljniji

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=48pZjmk0eQE[/youtube]
 
Juce prosao NS-SU, radovi su i na strani NS - SU. Ne znam koji je tacno povod ali od NS do Vrbasa je vec potpuno presvucen AP. Ta strana je radjena pre oko 10 godina i nije mi jasno zasto su je presvukli. To su uradili tako da je ravniji bio stari put.
 
Na najopterećenijoj deonici sa naplatom u Srbiji, od Malog Požarevca ka Bubanj potoku, stanje uobičajeno za kraj vikenda.
vrcin.jpg
 
Petak, totalno zakrčenje ka Nišu i onda kad se nekako izađe, sudar kod Umčara. Kolona jedno 4km
 
Zna li se kako napreduju radovi od granice do Novog Sada? Takodje sta se desava sa pravcem prema Zagrebu?
 
Probaću da odgovorim po sećanju id pre 3 sedmice.

HU-NS je baš liš na početku, možda do Topole. Posle ima rekonstruisanih deonica, a jedno vreme smo u pravcu ka NS morali u suprotnu traku, ali se ne sećam koja je to seonica.

Isto i na putu ka Zagrebu. Radi se i dalje i ima preusmerenja, ali je i jedan deo završen.

Puno napisah a kontetno ništa ne rekoh. :-(
 
Planiram za desetak dana da idem kolima u Tursku. Malopre pročitah neku vest da je na Gradini kolona duža od 4km.Zna li neko koje bi doba dana/noći bilo najpametniji izbor za prelazak?
 
Ako hoćeš da izbegneš čekanje uđi niže iz Grčke, posle Aleksandrupolisa ja mali prelaz.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=865545#p865545:1poufu9o je napisao(la):
branik » Sun Jul 18, 2021 8:48 pm[/url]":1poufu9o]Planiram za desetak dana da idem kolima u Tursku. Malopre pročitah neku vest da je na Gradini kolona duža od 4km.Zna li neko koje bi doba dana/noći bilo najpametniji izbor za prelazak?
Danas je bila kolona do naplatne rampe. Tragedija. Kao da naša policija radi na tome da Turci više ne idu Koridorom X kroz Srbiju. Da li zaista nemaju mogućnost da ubrzaju proces? Čemu dobri putevi kad je ovakvo stanje na granici?

http://mup.gov.rs/wps/portal/sr/kamerе#!

Ovde imaš kamere, pa gledaj. Mislim da nema velike razlike u toku dana, možda jedino oko 3 noču. Postoji varijanta i preko Paraćin-Zaječar-Vidin-Sofija, ali tu su samo dve trake, do duše kroz Srbiju odličnog puta, ali kroz Bugarsku ćeš žaliti što nisi čekao 8 sati na Gradini.

Evo trenutnog stanja pravca sever-jug na izlazima iz Srbije sa Koridora X
granica.jpg
Na ulasku je manja gužva, tako da možda se stanje malo i vrati u normalu. Ka Crnoj gori, Bosni i Rumuniji nema nikog.

Put do Niša je strašno opterećen poslednjih desetak dana i mislim da su oboreni rekordi. Ka jugu se vozi u dve kolone. Srednjom trakom se ide 100km/h a levom kako kad ali uglavnom 130km/h tako da zapravo i nema mogućnosti za kretanje nekom drugom brzinom.

Moram da pohvalim policiju koja je vrlo prisutna na X kako u saobraćaju tako i na odmorištima i benzinskim stanicama. Samo mi nije jasno zbog čega uvek drže uključenu rotaciju i dok stoje na parkingu i dok patroliraju 100km/h?!


edit: Sad videh RTS-ovu vest o ovome, poklapa se sa mojom pričom
https://www.rts.rs/page/stories/ci/story/124/drustvo/4447721/granicni-prelazi-gradina-kolone.html

Edit2:
Kolega upravo stigao iz Niša i kaže da je daleko manja gužva nego prethodnih dana.
 
Gledam kamere svakodnevno u razna doba, ali osim da li ima i nema vozila, ne mogu da odredim dužinu čekanja. Pre nekokiko dana mi se kolonica od 3-4 vozila na raskopanoj Jabuci pretvorila u skoro pola sata, a dvadesetak vozila na Sukobinu (CG-Al) u svega nekoliko minuta.
Zato me zanimaju realna vremena čekanja, jer do večeras sve vesti su govorile o sat i po zadržavanja. Planiram da u Kumburgaz (pored Istanbula) stignem do podne, pa da na osnovu toga odredim vreme polaaka.
 
branik":2gkx2ck2 je napisao(la):
Gledam kamere svakodnevno u razna doba, ali osim da li ima i nema vozila, ne mogu da odredim dužinu čekanja. Pre nekokiko dana mi se kolonica od 3-4 vozila na raskopanoj Jabuci pretvorila u skoro pola sata, a dvadesetak vozila na Sukobinu (CG-Al) u svega nekoliko minuta.
Zato me zanimaju realna vremena čekanja, jer do večeras sve vesti su govorile o sat i po zadržavanja. Planiram da u Kumburgaz (pored Istanbula) stignem do podne, pa da na osnovu toga odredim vreme polaaka.
Ono što na rampama znamo je da Turci koji su glavni kandidati da zaglave na Gradini idu od Petka do Ponedeljka.Ako možeš da biraš dan idi od Utorka do Četvrtka
 
Četvrtak če biti. Nadam se da će tada drumovi poželjeti Turaka, a, da Turaka niđe biti neće.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=864714#p864714:663q3aia je napisao(la):
Pendolino » Thu Jul 15, 2021 7:27 pm[/url]":663q3aia]Lancani sudar kod Čupprije. Kolona do Jagodine
Ovo je bio četvrtak. Ja sam isao u pravcu ka Beogradu a sudar je bio ka Nišu. Toliko je bilo vozila da je u bukvalu pred mojim ocima u roku od par minuta napracljena kolona od bekih 7km.

Mada mislim da je talas prošao, evo sad je ponedeljak i nema guzve.
 
Godinama su se strikno držali datuma,sada valjda ovi mladji koriste internet,socijalne mreže, pa ih ima dosta i izmedju vikenda ali svakako manje nego od Petka do Ponedeljka.
 
Videćemo, nadam se da ću dobro proći. Brine me blizina 1.avgusta i mogućnost većeg talasa, mada verujem kako i kažete, da će on doći sa vikendom. Svakako, biće od mene izveštaj i o putu (prvi put idem otkako je krak završen) i o granici.
 
Javljam, mnogo toga mi je prvi put - prvi put na krak ap, prvi put vozim u Turskoj, prvi put na Mramornom, u letovalištu... Biće malo istraživanje.
 
Vrh