Šta je novo?

Koridor 10

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=652506#p652506:20mavwpj je napisao(la):
vostic.pfn » Sub Avg 24, 2019 6:20 pm[/url]":20mavwpj]
Пантограф":20mavwpj je napisao(la):
Dakle, savet svima: pri povratku sa Halkidikija, vozite preko Kilkisa i Dojrana. Odvajanje sa solunskog Ring roada, prvo za Kavalu i Stambol, a onda ubrzo za Kilkis. Od Dojrana do Đevđelije je prihvatljiv put, a u selu Mrzenci čeka i po jagnjetini i teletini nadaleko čuvena kafana Javor-Džoko.
Po povratku sa Halkidikija idite kroz Bugarsku! Vrlo mali deo nije autoput ali zato je mnogo bolje i bezbednije!

Sent from my EML-L29 using Tapatalk

Brze je svakako zbog granicnih prelaza i ustedi se sigurno dva sata puta ali ipak cu sacekati da se otvori istocni krak.
 
Мислим да и Бугари раде од Софије ка граници. Следеће године ће бити много боље на било коју страну! Сем Евзонија, то је стварно брука и срамота!
 
Onaj put je bas sramota. Mada ni do Bugarske od Kavale nije nista bolji, jos je gori. :bash:
 
Garfild":22jcif0i je napisao(la):
Onaj put je bas sramota. Mada ni do Bugarske od Kavale nije nista bolji, jos je gori. :bash:
Prema Solunu je super

Sent from my EML-L29 using Tapatalk
 
Od Kavale prema Solunu, da. Taj je odlican i taj im jedino i valja u tom reonu a prema granicnim prelazima putevi su im katastrofa, tockovi placu.

Mozda je pomalo i bezobrazno jer ne tako davno molili smo za asfalt umesto makadama u mnogim delovima Srbije ali ipak su u EU. Valjda majku mu mogu da izmole dva kraka iz evropskih fondova jer te puteve koriste stotine hiljada ljudi. Grcka je zemlja masovnog turizma. Izgleda da ih boli uvo.
 
Мислим да они намерено неће да среде оно од Евзонија!
 
Isto sam pomislila al neka bar srede od Kavale do granice sa Bugarskom. :gobb:
 
Onu su sredili od Soluna do Bugarske.
Od Kavale neće sređivati.

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Garfild":21aqkas7 je napisao(la):
Isto sam pomislila al neka bar srede od Kavale do granice sa Bugarskom. :gobb:
To ce verovatno i srediti...kada istocni krak bude kompletiran, Bugari zavrse svoj deo od granice do Sofije, to ce po meni biti najbolji put do Grčke...

Sent from my EML-L29 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=652561#p652561:76emmr3m je napisao(la):
GavSa » Sub Avg 24, 2019 9:03 pm[/url]":76emmr3m]Onu su sredili od Soluna do Bugarske.
Od Kavale neće sređivati.

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka

Ne znam koji je to put.
 
Od Soluna do granice sa Bugarskom je auto-put. U Bugarskoj, od granice do Sofije je fenomenalan nov auto-put osim 25km koji se rade

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Za Bugarsku znam da je skoro cela deonica do Sofije odlican auto put a od Seresa u Grckoj pa do Kulate - tockovi otpadaju. Mozda su sredili sada, ne znam.
 
Garfild":1ynucqkp je napisao(la):
Za Bugarsku znam da je skoro cela deonica do Sofije odlican auto put a od Seresa u Grckoj pa do Kulate - tockovi otpadaju. Mozda su sredili sada, ne znam.
Pa to ti je isti put. Barem do racvanja Solun/Seres. Kako je posle od tog racvanja do Seresa i dalje ne bih znao. Ali Kulata-Solun, odlican put

Sent from my EML-L29 using Tapatalk
 
Koja bre crna Bugarska?
Hocete u sezoni sa turcima da provedete pola dana na Gradini?
Ja necu, ipak to nekako ide brze preko Dojrana i Preseva :mrgreen:
 
Sat i po smo cekali na Makedonskoj granici. Ipak cu preko Bugarske sledece godine. Istocni krak ce taman da bude otvoren pa cemo bezati od Turaka. Svakako je nenormalna guzva. I kod nas na autoputu. Na potezu od Nisa ka Beogradu, nakrcani parkinzi kako na odmoristima tako i na pumpama, spavaju na livadi pored autoputa, umotani u vrece za spavanje.
 
slaninar":2v6z81hp je napisao(la):
Koja bre crna Bugarska?
Hocete u sezoni sa turcima da provedete pola dana na Gradini?
Ja necu, ipak to nekako ide brze preko Dojrana i Preseva :mrgreen:
Zavisi koji dan za putovanje izaberes

Sent from my EML-L29 using Tapatalk
 
Pa jeste, tu si u pravu.
Ali dok bugari svuda ne naprave autoput necu ici tuda. Ne zelim da mi njihovi policajci iskacu iza svakig drugog zbuna ( banda korumpirana)
 
Следеће године биће штошта јасније. Ајд да прво видимо крај радова код Источног крака.
 
Ko ne žuri i želi da izbegne gužvu, od Kavale ide preko Drame, ali ne na Seres i Kulatu već na mali prelaz severno od Drame. Tamo ima malo vozila a magistralni put vodi preko Banskog na auto-put. Deonica kraća 20km a vremenski isto. Vinjeta obavezna na granici

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
 
A makedonski krak Skolpje-Strumica? Završen je do Štipa. Kad bude skroz gotov ići će više ljudi tuda nego na Gevgeliju.
 
A gde posle Strumice. Sjajno bi bilo da se spoje Strumica i Petrič.

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Posle Strumice na Dojran(i), pa Kilkis, Tesalonikis... Da, to će biti odlična varijanta... kome nije do kafane Javor :D

Inače, savetujem vam da ubuduće stari srpski grad Ser pišete pod tim imenom, bez dodavanja grčkog -es, jer Igorov softver to ne toleriše. Pogledajte u postovima iznad šta ste uradili :laugh:
 
Уффф. пријало би мало Лефкаде у септембру. Био сам пре неколико година, таман су отворили цео пут до Игуменцие, видим да је сада отворен и АП од Јањине према Патрасу. Скоро до Лефкаде АП. Дивота!
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=Lax1M-ahWmY[/youtube]
 
Sve je to lepo sa autoputevima, ali mene muka hvata od graničnih prelaza, a tu se rešenje ne nazire (i pored današnjeg otvaranja integrisanog preaza Tabanovce).

inače Jelenin grad (dobro ajde i Uglješin) Ser, vredi posetiti makar na pola dana, a toplo preporučujem i alternativni pravac preko Banskog i Drame ka Kavali, ko voli magistrale po lepim predelima bez gužve, više nego autostrade.
 
Da, moj drugar godinama letuje s porodicom na Tasosu, tako što spava u Banskom. Izuzetno kulturna varijanta.

Glede prelaza, evo uporednih vrednosti: čekao sam na Prohoru Pčinjskom sat (a bio bih čekao 15 minuta, da makedonska granična policija nije zastala u vremenu solunskih atentatora i Ilindenskog ustanka), dočim se toga dana na Tabanovcima čekalo 4 sata. Na Dojranu takođe otišao sat i malo više.
 
Vrh