Šta je novo?

Koridor 10

99 posto po završetku Em Manajla kreće saobraćaj do Predejana...gledajući iz pravca Makedonije.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=575170#p575170:2dyfezxg je napisao(la):
StaraMo » Sre Okt 17, 2018 10:10 pm[/url]":2dyfezxg]99 posto po završetku Em Manajla kreće saobraćaj do Predejana...gledajući iz pravca Makedonije.
A kada tacno pocinje EM opremanje tunela na jugu ,a i na istoku ,ako znas?
 
Potpisani su ugovori u septembru, znači da sada spremaju projekat i gradilište, tj. uskoro bi trebalo da krenu i na A1 i na A4.
 
Evo jednog zanimljivog priloga na tu temu

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=pXSqLnaDrvo[/youtube]
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=575144#p575144:3fl1v4z2 je napisao(la):
Žika » Sre Okt 17, 2018 7:43 pm[/url]":3fl1v4z2]Ima ovo brdo još poprilično da se skida.


Ja baš mislim da neće još mnogo da skidaju. Napravili su ove kaskade i verovatno će još jednu. Skloniće koliko moraju da bi napravili galeriju. Koliko sam shvatio galerija će biti u MS fazonu. Posle će preko nje zemlju da nagrnu. Biće neka varijanta cut and cover tunela.
 
Vođa reće da se brdo premešta kod Bačke Topole. Da imaju deca brdo za sankanje. :D
 
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=0srobJhIZWQ[/youtube]
 
de si Krcane !!!!!

Umesto da su iskoristili lepo vreme ovi sa ukupno 5-6 radnika ima da razvlače još ko zna koliko. Caribrod sigurno bolje zna kako to izgleda na terenu ali ovo sa snimka ima da potraje.

Koliko primećujem kamerica poprilično drmusa na asfaltu.
 
Najkompletniji snimak deonice do sad. Potpuno je jasno da do NG nema nista od otvaranja ni poluprofila.
Mozemo poceti sa nagadjanjem, polovina ili kraj 2019 za zavrsetak.
 
Bravo Krcane,odličan snimak :kk:
Ako je ovo aktuelno stanje onda se nećemo ni narednog leta voziti ovuda punim profilom.
 
Rekoh da pitam, je l‘ deonica brze propada bez ijednog sloja asfalta ili je sve jedno?
Elem, u slucaju da je sve jedno zbog cega se zuri sa asfaltiranjem pojedinih delova. Bolje da ide cementna stabilizacija celom duzinom iako trazi vise vremena, nego da se forsira ovo drugo. Svakako nema nista od novaka :)
 
Meni ovo deluje ok. Ostvaren je dobar napredak. Jedini zaostatak vidim na 19.30 i 26.30. Tu je kritično, ostalo je sve na kamenu. Ne vide se najbolje u kakvom su stanju kosine, one su nakritičnije. A najveći nedostatak je svakako izostanak cementne stabilizacije. Ne može do novaka ni poluprofil, ali svakako ne vidim razlog da prebace maj, jun.
 
Рекао је лепо Сима крајем маја, професионалац...само нису присутни схватили који мај је у питању... :grand:
 
st*** nesposobna, nadam se, ali stvarno se nadam da nece da zbrzaju i urade fuserajski do kraja godine, pa da onda propadne put za dve godine, a imam osecaj da bi to mogao da bude slucaj. Jako smo nesposoban narod. Lazu nas govnari, kako mogu da kazu do kraja godine pa ovde ima posla do sredine 2019. Vidim tamo gde su asfaltirali da put i nije bas kvalitetno uradjen, ne znam kad se vozim ovde u Nemackoj po autoputu vidim kako je uradjen lepo, ovde kanera trucka. To ce za nekih 5 godina da bude puno rupa i ispucali. Nije kvalitetna asfaltna podloga. Ja ne znam ali oco je razocarenje, barem meni


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Поздрав. Знам да није у склопу теме, али да питам : Зна ли неко да ли ће северни Македонци пустити за наредну сезону неке деонице од Кичева до Охрида? Цео пут им дебело касни, али има и доста асфалтираног успут. Хвала.
 
Koliko sam ja shvatio, stvorio se neki problem sa finansijama ili slično, pa je intenzitet radova dosta smanjen, a Kičevo-Ohrid planiraju tek za 2 ili možda 3 godine da otvore celo. Ne znam tačno šta je sa delovima na kojima se autoput poklapa sa magistralom, možda to bude i pre. Toliko ja znam.
 
Niko,
Drobnjak je izjavio pre mesec dana da će biti gotovo do kraja oktobra. E sad dodaj tu još najmanje 2 meseca mrcvarenja i gnjavaze,znači biće u decembru (i naravno za telad= u roku).
 
Caribrodeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee,
Ima li kakvih desavanja? Gde si nestao?
 
Vrh