Šta je novo?

Kopaonik

А гејзира на сликовници нема? Види се да сте у лепој пешачкој кондицији.
 
Копаоник

Чуо сам и ја да туда пролази гасовод од Александровца до Тутина, али, то ми не звучи веродостојно - зашто би ишао преко Панчићевог врха, на пример? Па уз Велику Гобељу? Преко врхова, уместо између њих. Канали се копају само на падинама где се праве нове скијашке стазе, нигде више ... Ко се разуме, може на основу цеви које се виде на сликама да каже за шта су.
Доњим делом једне такве, широке стазе, јуче је прошао пик-ап Миленијум тима.
.......
Купасто брдо десно је Треска, испод ње се види прокрчена стаза за - шта?

Sada kada si je spomenuo, ova trasa je zaista malo čudna.
Bilo kako bilo, off-piste naredne sezone do ispod Treske ne gine :D
 
Копаоник

Ево слика с круга од Јарма до (средине) стазе Гвоздац, низ њу до тзв. Гејзира, затим до Метођа и натраг, па стазом до кривине на асфалтном путу, и старим, проширеним путем до полазног Јарма.
Ходати неким деловима тог круга је као бити у бајци, а цео круг иде кроз природу чија вас лепота увлачи у упечатљиве доживљаје и виша, омамљујућа стања свести.


















Стаза Гвоздац























Ка Метођу



У бајци










 
Poslednja izmena:
Копаоник

Иза Конака, у шумарку-паркићу где је био скромни мањеж, поред уништених тениских терена на којима је Новак Ђоковић први пут ударио тениску лоптицу, завршава се изградња апарт-хотела "Вудсајд". На двадесетак метара иза њега је нова црква, а од х. "Горски" га дели његово паркиралиште и улаз у гаражу.
Незванично, почетком градње је цена била око 4.000 евра, а сада 7.000 евра по квм.
Апартмани ће бити потпуно опремљени и моћи ће у складу с уговором да се издају.































 
Копаоник

Петком, суботом и недељом се може отићи до Брзећа - жичаром до Караман Гребена, пешке десетак минута до Малог Карамана и гондолом вожњом у трајању око 25' до Брзећа. Повратна карта је 300 за жичару и 1000 динара за веома упечатљиву и у тишини изграђену гондолу.
Десно је нова зграда х. Греј:



Пешачка стаза до Малог Карамана:

Туристи јашу коње, прошла је и једна срна:



Полазна станица гондоле је лево, десно је кафић, или ресторан, у изградњи:





Кабине су веома лаке, с великим прозорима:





Има неколико станица успут на којима се може изаћи:

Једини носећи стуб с четири ноге:

Новоизграђене куће близу станице у Брзећу:



Велики, празан паркинг испод станице.
 
Poslednja izmena:
Копаоник, Брзеће

У близини станице гондоле се доста гради.





Црква Св. Романа при крају изградње:

















Омладински х. "Јуниор", само у њему има доста гостију (деце), и нигде више:



Кафана у којој су јела, колачи и природни, домаћи сокови стварно одлични:




 
Poslednja izmena:
Situaciju na Kopaoniku je katasteofa, nema snega, a nema ni najave padavina. Da li neko ima informaciju da li će pasti sneg naredne nedelje, trebalo bi da idem na kopaonik sledeći vikend. Da li postoji mogućnost povraćaja novca za ski pass ako radi 2% staza?
 
Situaciju na Kopaoniku je katasteofa, nema snega, a nema ni najave padavina. Da li neko ima informaciju da li će pasti sneg naredne nedelje, trebalo bi da idem na kopaonik sledeći vikend. Da li postoji mogućnost povraćaja novca za ski pass ako radi 2% staza?

На Златибору следеће недеље ништа од снега, биће 7 степени, за Копаоник не знам.
 
Zavrsetak je planiran za septembar 2024.

Sajt projekta je https://crownpeaks.rs/

Deluje mi interesantno, jer je jedini na toj strani (pored apartmana Jaram), na oko 2.5km od centra.

Da li neko zna nesto vise o lokaciji, projektu?

novo-Desktop-slider-slika.png
 
Lokacija nije savršena. Tu je čest jak vetar, a i slaba vidljivost zimi.
 
Situaciju na Kopaoniku je katasteofa, nema snega, a nema ni najave padavina. Da li neko ima informaciju da li će pasti sneg naredne nedelje, trebalo bi da idem na kopaonik sledeći vikend. Da li postoji mogućnost povraćaja novca za ski pass ako radi 2% staza?

Ne znam kako je sad, al pre je bilo da mozes da trazis povracaj novca ako ne radi neki n broj staza, al oni puste masinac i jos dve staze samo da rade iako nema nikog da nebi vracali novac.
 
Ali iz perspektive skijanja, izbegla bi se guzva iz centra, pa zato mislim da je lokacija odlicna

Stoji da je van centra.

Ipak, ako razmišljaš o kupovini, mislim da bi prvo trebalo da doživiš jednu maglu na Gobelji. Vrlo specifično iskustvo. Čak i oni koji znaju svaki metar tamo (taj sam) budu dezorijentisani. A takve magle su vrlo česte.

Što se leta tiče, treba tačno videti gde je lokacija u odnosu na atv stazu, koja tu prolazi. Možda nije problem, možda jeste.
 
Klima je promenjena.
Na našim prostorima imaš oko 50 dana kupanja na otvorenom i neki dan više skijanja.
I tendencija smanjenja ide.
E sad, planine su prelepe i leti, dok jezera i bazeni zimi nisu.
 
Na ekspo zimu sam pitao devojke sto prodaju pošto stanovi i bilo je nešto tipa 4.5k + 20% pdv jer se vode kao poslovni prostor. 37 m2 je bilo 200k evra + 25k garazno mesto.
 
Vrh