Šta je novo?

Komunalna milicija (BELI)

Samo sam ih jednom do sad zvao, i to kad je podmladak radikala na merdevinama u Jurija Gagarina postavljao zastavice sa Šešeljom oko 10 sati, pozvali su me posle nekoliko minuta i javili da su ih priveli. Pretpostavljam da je ovo bila prioritetna situacija za kadar DS-a, ali ne vidim zašto ne bi reagovali i na ostale pozive. Ne boli da pokušaš.
 
Ok.
Ja obično pišem prijave. Komunalna inspekcija i uradi nešto a od policajaca komunalnih ne videh vajde. Stalno kao nisu za nešto nadležni.
 
Oni pravi panduri nemogu da smisle ove komunalce!!

Pre neki dan pridjem jednoj patroli kod mene u bloku, vidim "obradjuju" nekog cigojnera na bajsu, napravim se lud i pitam gde i kome mogu da prijavim konjske zaprege na ulici, kako sam to pitao obojica zapenise : "...komunalnoj policiji, to je njihova nadleznost a ne rade nista, samo se vozikaju a njihov posao radimo mi, primaju platu 50 000 a mi 30 000, samo teraju prodavce sa ulica i nista drugo a vi ih placate, treba ih rasformirati ... ".
Kad i regularna policija ima ovakvo misljenje o svojim "kolegama" jasno je da je to jedna totalno neorganizovana i nesposobna sluzba koja je samo u jednoj stvari opravdala ocekivano poverenje i svrhu osnivanja : bahatom zavlacenju ruku u dzepove gradjana!
 
Ма комунална полиција овог града је срамота...
ноћас сам им пријавио неку галаму и прегласну музику у мојој згради...звао сам их у 12:45...
а знате кад су дошли?

НИКАД!

Мислим да је свима на први поглед јасно да се ствари нису решиле са оваквом комуналном полицијом... :notok:
 
Ma samo se vozikaju u "Šerijima" i šetaju se po gradu, to im je ceo posao..
 
Valjda su komunalci pod jurisdikcijom lokalne uprave dok obicni policajci pod jurisdikcijom drzave.Ipak je ovo Beograd metropola i imamo para za bacanje.Zato i imaju skoro duple plate a ne stavljaju glavu u torbu kao obicni policajci.
 
Ма нека им плате..и не морају да стављају главу нигде...
али мрзим манир садашње а и будуће власти да те онако откаче са осмехом и љубазношћу...
да не употребим неки други израз за ''откаче'' :mad:
 
Zvao sam ih prvi put vezano za ulične prodavec pre neki dan, bili su kod stajalište ispred kineskog tržnog centra. Sat vremena kasnije ponovo sam prošao tuda i još uvek nisu bili reagovali. Ostavio sam podatke kako bih u budućnosti mogao da se raspitam o potpupku ko dnjih, tako da ako budem imao vremena otići ću da vidim kako to ide ili poslati mail u krajnjem slučaju.
 
Kad svako zahvati koliko mu treba iz našeg kazana
mora neko da i oliže ,
ne daj bože da ponešto ostane ukvarilo bi se :laugh: :lool: :laugh:
 
Е..да не будем потпуно непоштен...звао сам их следеће вече за исти проблем..и појавили су се после једно сат времена...
Нису могли да нађу зграду...јбг..не може свако да зна да користи интернет и веб мапе...

углавном...да не урекнем,али деца се смирила горе...
Дакле..ипак понекад имају неку функцију! :kk:
 
Stepen truleza, bezobzirnosti i neodgovornosti u ovoj drzavi je neverovatan.


Zvao sam vec ko zna koji put komunalnu policiju u nameri da prijavim konjske zaprege u sred bloka 70 pored O.S. 20 oktobar i balege na ulicama, zena mi ladno kaze da su na teritoriji Novog Beograda dozvoljeni i konji i konjske zaprege, zacudjen okrenem broj nacelnice policije javi se zena i kaze da nacelnica nije tu(nista se drugo naravno nije moglo ocekivati), reko jel tu zamenik, naravno ni njega nema, kad nema ni njega ponovim i njoj isto pitanje - kaze nisu dozvoljene zaprege i konji na ulicama NBGa, ali da pita kolegu!!!!! cujem tamo neko domundjavanje, javi se na telefon i kaze, evo vam broj gradske inspekcije pa tamo pitajte, reko pa zasta ste vi tu kako je moguce da to neznate, kaze inspekcija to najbolje zna!!!!!!!!!!!!! Ranije kad sam zvao da prijavim dispecerka pita za tacno mesto itd, a ovi sad nemaju blage veze sto njih zovem ... Okrenem inspekciju, od inspekcije odgovor, okrenite saobracajnu policiju, oni znaju!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :laugh: kad bi okrenuo saobracajce verovatno bi me pitali sa koje planete sam dosao u posetu. Zovem odsek za komunalne poslove pri opstini Novi Beograd, javlje se zena pitam jmogu li doboti nacelnika - sledi stari dobri odgovor :laugh:, pitam nju da li zna, kaze nebi trebalo da bude dozvoljeno, ali evo vam telefon nase komunalne policije pri opstini pa njima prijavitete, ok aj da pokusam. Okrenem i posle prebacivanja na jos jedan lokal na kraju se javi musko !!!!!! sve lepo ispricam i covek kaze da ce proslediti dalje, pitam moze li se tome konacno stati na kraj kaze da moze, a ja kazem moze da se hoce, i covek me posavetova da prijavim i policiji, pravoj, pomislim ko zna gde bi me tamo tek odsetali....

Eto kroz sta sve u ovoj drzavi covek mora da prodje samo da bi prijavio konjske zaprege u sred grada, a gde su druge stvari..
 
"Службени лист града Београда", бр. 25/2010

На основу члана 157. Закона о безбедности саобраћаја на путевима ("Службени гласник РС", број 41/09) и члана 23. Одлуке о Градској управи града Београда ("Службени лист града Београда", бр. 51/08, 61/09, 6/10 и 23/10) секретар Секретаријата за саобраћај донео је

РЕШЕЊЕ О РЕЖИМУ САОБРАЋАЈА ТЕРЕТНИХ МОТОРНИХ И ЗАПРЕЖНИХ ВОЗИЛА КРОЗ БЕОГРАД

Члан 9.
Забрањује се кретање запрежних возила на територији града Београда, осим на путевима у зонама пољопривредних површина.

Prema tome saobraćajna policija nek radi svoj posao.
 
Jedan mali (MALO VECI :D ) update sa stranice o malogradjanstini i bahatom parkiranju o TC Piramidi u bloku 44 jer verujem da ovi prizori itekako "zasluzuju da krase" i ovu stranu, cak mozda i vise nego onu prvu.

Ako si vlasnik nekretnine na javnoj povrsini, prostoru, valjda je normalno da imas vecu odgovornost za stanje u kojem se ona nalazi. Piramida je vrhunski primer sustinske suprotnosti, stanja svesti i gradjana i drzave, neverovatne neodgovornosti, bezbrige, bahatosti, teske malogradjanstine, primitivizma. Jako je "zanimljivo" kad pricas sa vlasnicima i zakupcima kako svako prebacuje loptu u tudje dvoriste, svako je da se nesto "vec jedanput uradi", svako pokrece neku inicijativu ali ne mogu da se dogovore ko ce iz prvi iz dzepa da izvadi 50 evra koliko je po nekim procenama neophodno za obnovu plocnika i dr. U medjuvremenu isti taj plocnik svima i dalje sluzi kao parkiraliste, jednog od "aktivista" sam bas pitao gde je njegov auto, kaze eno ga, i pokazuje na mali metalik pick up..

Sta u medjuvremenu rade i cime se bave drzava, opstina i ono sto je neko nazvao komunalnom policijom?
Da li je moguce da su javne povrsine ostavljene u milost i nemilost vlasnika i zakupaca obliznjih lokala?!

TC Piramida je izgradjena i otvorena negde u prvoj polovini devedesetih godina, i od tada slika je ista:




piramida3101.jpg



piramida3102.jpg



piramida3103.jpg



piramida3104.jpg



piramida3105.jpg



piramida3106.jpg



piramida3107.jpg



piramida3108.jpg



piramida3109.jpg



piramida3110.jpg



piramida3111.jpg



piramida3113.jpg



piramida3114.jpg



piramida3115.jpg



piramida3116.jpg
 
priča oko Piramide več je započeta u postu Bahato parkiranje..........
 
U odnosu na neke vlasnike lokla , ja tu ne bih ništa dirao . . . . :laugh:
 
Steta lokacije srusio bih to komplat zobilazim prostor u sirokom luku ima li ko sliku kad je to bilo novo
 
jlaki":2vv9pwn8 je napisao(la):
Zvao sam ih prvi put vezano za ulične prodavec pre neki dan, bili su kod stajalište ispred kineskog tržnog centra. Sat vremena kasnije ponovo sam prošao tuda i još uvek nisu bili reagovali. Ostavio sam podatke kako bih u budućnosti mogao da se raspitam o potpupku ko dnjih, tako da ako budem imao vremena otići ću da vidim kako to ide ili poslati mail u krajnjem slučaju.

Selektivno rade, mada sada kada su prosli izbori mozda i promene pricu mada...
Pokusaj da prijavis prodaju bez fiskalnog racuna firme, ili bilo cega na svakoj pijaci. Kod mene na Djermu 1/4 pijace je uvek prodaja svega i svacega, bez poreza naravno. Oni sada spominju da ce oporezovati rad IT-a od kuce za strane firme i da tu leze pare :)

Ko zna koliko stotina miliona eura se svake godine proda samo na pijacama a da se svi prave blesavi. To je na neki nacin produzetak agonije do totalne smrti, po meni.
Na pijaci sada mozete sve skoro da kupite, od obuce, odece, prehrane, hemije...
Sve je to bez poreza i domaca roba. Neke firm znam iz liznih poznanstava prodaju na crno robu, koja zavrsi na pijaci.
 
Nebojsa":aenayma0 je napisao(la):
Stepen truleza, bezobzirnosti i neodgovornosti u ovoj drzavi je neverovatan.


Zvao sam vec ko zna koji put komunalnu policiju u nameri da prijavim konjske zaprege u sred bloka 70 pored O.S. 20 oktobar i balege na ulicama, zena mi ladno kaze da su na teritoriji Novog Beograda dozvoljeni i konji i konjske zaprege, zacudjen okrenem broj nacelnice policije javi se zena i kaze da nacelnica nije tu(nista se drugo naravno nije moglo ocekivati), reko jel tu zamenik, naravno ni njega nema, kad nema ni njega ponovim i njoj isto pitanje - kaze nisu dozvoljene zaprege i konji na ulicama NBGa, ali da pita kolegu!!!!! cujem tamo neko domundjavanje, javi se na telefon i kaze, evo vam broj gradske inspekcije pa tamo pitajte, reko pa zasta ste vi tu kako je moguce da to neznate, kaze inspekcija to najbolje zna!!!!!!!!!!!!! Ranije kad sam zvao da prijavim dispecerka pita za tacno mesto itd, a ovi sad nemaju blage veze sto njih zovem ... Okrenem inspekciju, od inspekcije odgovor, okrenite saobracajnu policiju, oni znaju!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :laugh: kad bi okrenuo saobracajce verovatno bi me pitali sa koje planete sam dosao u posetu. Zovem odsek za komunalne poslove pri opstini Novi Beograd, javlje se zena pitam jmogu li doboti nacelnika - sledi stari dobri odgovor :laugh:, pitam nju da li zna, kaze nebi trebalo da bude dozvoljeno, ali evo vam telefon nase komunalne policije pri opstini pa njima prijavitete, ok aj da pokusam. Okrenem i posle prebacivanja na jos jedan lokal na kraju se javi musko !!!!!! sve lepo ispricam i covek kaze da ce proslediti dalje, pitam moze li se tome konacno stati na kraj kaze da moze, a ja kazem moze da se hoce, i covek me posavetova da prijavim i policiji, pravoj, pomislim ko zna gde bi me tamo tek odsetali....

Eto kroz sta sve u ovoj drzavi covek mora da prodje samo da bi prijavio konjske zaprege u sred grada, a gde su druge stvari..

Za razlicite potpuno jasne probleme po pitanju nadleznosti i odgovornosti sluzbi sam cesto dobijao slicne odgovore. Pa krv sam propljuvao da bi sklonio preprodavca koji svaki dan parkira keca nasred pesackog prelaza u Bulevaru. Dodje pauk i kaze da mu nije jasan znak. Zabranjeno parkiranje, pariran na zebri .. i pauk ode i ne odnese ga. Zvao sam 20 x , fotografisao , nosio lap sa fotkama, na slaviju ,sluzbeni glanik sa zaokonom pod miskom, zakazao razgovor sa nacelnikom, i uspeo :bash:
razumem te potpuno
 
Komunalna policija i dalje posle vise godina postojanja odbija da kontrolise prostore pijaca. Tako i posle vise godina imamo situaciju da su pijace pune nelegalne robe, koju prodaju ljudi bez registrovanih firmi i papira odakle im ta roba. Ne zna se ni ispravnost te robe, koja se prodaje i po ovim temperaturama.
Takodje se ne kontrolise ni isticanje ceni na pijacama. Ne znam da li je to obavezno, ali sam primetio da malo prodavaca istice cene, pa morate svakoga licnod da pitate posto je nesto, sto mene bas nervira. Pogotvo sto su vecina preprodavaca, pa to spada u domen neke njihove poslovne politike.
Milioni eura su oprani kroz pijace, neki su se od mita i obogatili, a svi se prave slepi.
 
Gospodin gradonačelnik (tj GOJE, kako reče prostorni planer), može da priča kako za novac koji je odobren za Vuka Jeremića u NYC mogu da se kupe inkubatori, isplate trudnice i slične demagoške stvari (ruku na srce to je tačno).

Ali, taman posla da neko kritikuje njegovu skupu igračku (kom. pol.). Nemoj da se neko slučajno igrao sa njom ili pričao da ne radi.
 
Bulevarac":2a0ds88c je napisao(la):
Komunalna policija i dalje posle vise godina postojanja odbija da kontrolise prostore pijaca. Tako i posle vise godina imamo situaciju da su pijace pune nelegalne robe, koju prodaju ljudi bez registrovanih firmi i papira odakle im ta roba. Ne zna se ni ispravnost te robe, koja se prodaje i po ovim temperaturama.
Takodje se ne kontrolise ni isticanje ceni na pijacama. Ne znam da li je to obavezno, ali sam primetio da malo prodavaca istice cene, pa morate svakoga licnod da pitate posto je nesto, sto mene bas nervira. Pogotvo sto su vecina preprodavaca, pa to spada u domen neke njihove poslovne politike.
Milioni eura su oprani kroz pijace, neki su se od mita i obogatili, a svi se prave slepi.

Nisam ih video na pijaci, ali zato su revnosni u uklanjanju bakica koje prodaju cveće i sirotinje koja prodaje sitnice ispred pijace kod Starog Merrkatora...
 
Vrh