Šta je novo?

Komunalna milicija (BELI)

Nemojte tako. Komunalna policija besomučno radi na jednom zadatku, i posvetili su mu sve raspoložive kapacitete i resurse. Doduše zadatak još uvek nije ispunjen a kad će ne znaaaamo!!!

Zadatak je da pronađu makar jedan dokaz sopstvenog postojanja.

Čvrstih dokaza da ne postoje smo svi već pronašli u tolikom izobilju, a mekanih (plethora).... :bash:
 
Samo kad bi resila 4 (cetiri) problema ja bih rekao da rade nesto korisno. Za svaki od tih problema je potrebno da 1 (jedna) osoba dezura ceo dan:

1) Haos oko Zelenog venca (kartonske tezge)

2) Motori na bici stazama

3) Ciganski lobi koji "regulise" parkiranje na zemunskom keju

4) Parkiranje na zelenim povrsinama oko Siva 2 i 3

ps: Naravno, ne treba jedna osoba da dezura 24h, ali 3 osobe po 8h na svakom od ovih mesta bi resili problem za mesec dana.
 
Kad bi naplatili poneku kaznu vlasnicima pasa i bacačima đubreta....

Ali to je izgleda SF.
 
Danas destak komunalaca u akciji kod stanice NBG,sprečavaju prodaju i širenje buvljaka na trotoaru.Akcija uspešna ,sve pohvale.Kažu neće odustati sve dok ne iskorene tu naviku. :kafa:
 
2012":2x7dc6f9 je napisao(la):
Danas destak komunalaca u akciji kod stanice NBG,sprečavaju prodaju i širenje buvljaka na trotoaru.Akcija uspešna ,sve pohvale.Kažu neće odustati sve dok ne iskorene tu naviku. :kafa:

Sve bi to bilo sasvim u redu da je grad obezbedio tim ljudima alternativnu (i takodje besplatnu) lokaciju za prodaju, a ujedno i lokaciju gde bi svi oni mnogobrojni kupci i kolekcionari mogli i ubuduće da nabavljaju sve ono što su kupovali na ovom mestu do sada, kao što su to učinili praktično svi evropski gradovi (Berlin primera radi ima preko 10 buvljaka koji se održavaju istog dana u nedelji svake nedelje na raznim lokacijama po gradu, uključujući i parkove koji na taj 1 dan postanu živo mesto za prodaju i razmenu stvari i okupljanja kolekcionara)...

Ovako će se Nbg buvljak samo premestiti na neku drugu neuređenu i neprikladnu lokaciju, i sve će ostati isto...
 
A ja juče i jutros videh neku dobrodržeću gospodju sa nekom karticom oko vrata i fotoaparatom ispred zgrade SIV III i MUP u Omladinskih brigada kako fotografiše ona vozila i obilazi svaki , zaviruje i nešto piše. Nije policajka???
 
Бивши СИВ 2 је садашња зграда и МУП-а и једног дела Безбедносно Информативне Агенције или ти БИА. Та бахато и надмено "паркирана" возила су и службена и приватна возила запослених. Жале се да немају где да паркирају !!!!!!!!!!!!


Небојша извини за "крађу" слике :D
 
i sad mi treba da se nadamo da će kolege iz Uprave saobraćajne policije MUP RS da dodju i dižu vozila kolegama iz ove druge uprave MUP RS i gospodi iz Agencije. A šta tu mogu onda manekeni komunalni policajci. A da šaljemo fotke sa sve našim komentarima gradonačelniku. On se zalaže za komunalni red, on je inicijator za osnivanje komunalne policije. Pa kad mogu da se dižu vozila i naplaćuju kazne građanima koji isto tako imaju problem sa parkiranjem u novobeogradskim blokovima gde žive, zašto ne mogu i državnim službenicima. Neka i njima uvali BUS PLUS ili neka razmišlja o izgradnji garaže. Na kraju, neka prati Beobuild.
 
Danas na čuvenom mestu za "4 migavca" kod Pinokija u Zemunu, stoji jedan auto u tom položaju. I iza njega se parkira auto komunalne policije paleći 4. I ja rek'o sad će da ga opomenu, napišu kaznu ili šta ja znam. Kad izlazi gospođica policajka i kreće ka susednom fast fud roštilju. Verovatno su bili na pauzi za ručak.
 
Ajde(!?)
Pa oni su stalno na pauzi. Takav im posao, terenski, pa još u onim dobrim automobilima. A mora se nešto i pojesti, dug je dan.
 
Bio je clanak u blicu danas oko komunalne.Videh jasno da nisu napisali nijednu kaznu za pustanje pasa bez povodca,a mislim da nisu ni za parkiranje dok su jasno oznacili nekoliko za pljuvanje po ulici i pusenje od strane taksista u taksi vozilima.I to u oba slucaja cifra je manja od 10.Izuzetni rezultati za godinu dana !
 
Sami sebi piželjkuju ukidanje, (nece niko ostati bez posla)
jednosavno pri rasformiranju prelaze u MUP a tamo su vec benificije i svašta još po nešto ....
mada i inspekcije nisu loše . . . .
da nebi komunalne i dalje bi to za njih ostalo samo u snovima :laugh: :lool: :laugh:

ili kraće rečeno sistemska mala vrata
 
@Gaga :kk:


Gago oprosteno ti je, kao predsednik 'veca' doneo sam odluku i ona je neopoziva! ;)
 
Danas oko Knez Mihailove piče automobili kao da ulice nisu zatvorene za saobraćaj, a u pešačkim prolazima na Zelenjaku i kod Ušća ilegalni prodavci... Ni jednog policajca na ulicama
 
jlaki":ae5u8kmv je napisao(la):
Danas oko Knez Mihailove piče automobili kao da ulice nisu zatvorene za saobraćaj, a u pešačkim prolazima na Zelenjaku i kod Ušća ilegalni prodavci... Ni jednog policajca na ulicama
Danas sam prolazio pored novih starih terazija i izbrojao 3 grupe po 4 komunalca kako patroliraju okolo. Izgleda da u tom opasnom kraju standardna tročlana formacija nije dovoljna :D
 
Malo pre mi je malo falilo da poverujem da Komunalna počinje da radi svoj posao. Videh ih u pojačanom broju kod Fontane (NBGD) kako patroliraju. Zatim ispred kladionice videh jedno policijsko vozilo parkirano (tu su inače uvek parkirana besna kola na bici stazi, trotoaru i travi).

Zatim videh Parking servis (2 vozila) kako radi ispred Inteze preko puta Meka.

Posle pola sata videh šta je u stvari razlog: ispred Fontane (bioskopa) neka gužva, kamere... (mislim da su to bili opštinari)

ps: Naravno da nikad nisam video Komunalnu (osim u vozilima kako prolaze) do sada u svom kraju
 
Jest baš opštinari. Gradonačelnik došao u predizbornu posetu.
 
Kad se setim samo pompe u najavi oko formiranja, bice ovo, bice ono, dza - bu, sve ce da se sredi, nece vise smeti ovo nece ono, ima da se uvede red ......... bla bla bla ..... :laugh:

Za sve je kriva drzava, jer kako da kaznjavaju npr ulicne prodavce kad ih je drzava oterala na ulice, em je drzava ljude oterala na ulicu da se bore za egzistenciju pa sad jos i komunalna policija dodatno da ih kaznjava i proteruje, znaci otima im i poslednji legalan nacin da prezive - sledece je kriminal, nema sta drugo. Zatim, kako opet da kaznjavaju ljude koji jednostavno nemaju gde da parkiraju kola pa zauzimaju "alternativna mesta", a bi da imaju gde - ovo se ne odnosi na bagru koja ne razume sta ja asfalt a sta trava ili pesacka staza a takvih ja nazalost izgleda u vecini i pored svega. Ako pocnu da kaznjavaju znaci sami sebi daju golove, jer nisi gradjanima obezbedio normalne uslove za funkcionisanje a istovremeno hoces da ih kaznjavas??! Samo dva obicna primera iz svakodnevnog zivota ali koji najvise bodu oci. Znaci u samom startu si obesmislio i policiju i smisao postojanja, u startu si je osudio na neefikasnost, pa je stvarno koma cemu su je i formirali, OSIM ako im je glavna ideja bila jos jedan taksativni izvor za popunjavanje rupa u odlicno isplaniranim budzetima.
 
Мислим да би учинак комуналне полиције био на много већем нивоу када би они били у обавези да својим послодавцима тј. нама подносе извештај на дневној бази као што то нпр раде у БЛ
http://www.banjaluka.rs.ba/front/article/5661/
 
Vrh