Šta je novo?

Kolor šeme vozila GSP-a

c.s.i.":p5clty40 je napisao(la):
@ stf

To je dosta slično sadašnjoj odluci, izuzev toga što je po njoj moguće postavljanje reklama i iznad prozora i sa zadnje/prednje strane (mada se ovo poslednje ne praktikuje baš često).

Nestale bi sve te reklame sa staklenih površina i brže nego što se misli, samo kada bi postojao veći pritisak građana.

Пошто си ти (Филип беше? :) ) најупућенији, реци шта треба да радимо. Свако од нас има пријатеље и налази се на барем још неком форуму, могли бисмо да покренемо петицију. Тако је и Кец сачуван. :)
 
Mislim da ne bi bilo loše zatrpavati Saobraćajnu inspekciju sa svih strana u vezi ovog problema, a istovremeno i pokrenuti peticiju koja bi se predala Komunalnoj policiji, Direkciji za javni prevoz i zašto da ne Đilasu.
To bi moglo da bude bez problema i medijski propraćeno, a izbori se bliže... :D
Verujem da bi uz te napore moglo da dođe do poboljšanja.
 
Ето, петиција се може покренути и на Интернету (зна ли неко како се то ради?), а можеш да окачиш и мејл адресе па да кренемо са бомбардовањем. :kk:
 
Za peticiju je lako, ali prijave se zvanično primaju samo pisanim ili telefonskim putem, za njih je m@il špansko selo.
Najbolje je podnositi ih u pisanoj formi, da se ima sve crno na belo.
 
c.s.i.":jyaieb99 je napisao(la):
Za peticiju je lako, ali prijave se zvanično primaju samo pisanim ili telefonskim putem, za njih je m@il špansko selo.
Najbolje je podnositi ih u pisanoj formi, da se ima sve crno na belo.

Можеш ли онда да окачиш како треба да изгледа та пријава, да имамо барем неку форму, па да свако мало измени текст и "закити" колико треба? :kk:

*ја мало досадан :|
 
Одлично! :kk:
Сутра прерађујем текст, а од понедељка шаљем поштом. Само још питањце - на коју адресу? :)
 
Sekretarijat za inspekcijske poslove u okviru kog je Saobraćajna inspekcija nalazi se u ulici 27. marta 43-45.
Autobus koji stoji u prijavi je već prijavljen, nađi neki drugi (to zaista neće biti teško ;) ) i šalji ! :)
 
П0135 ima reklamu po prozorima koja nije providna, takodje i 165
 
Kako jer uređen način reklamiranja na vozilima javnog gradskog prevoza.. Još uvek ne dobih odgovore od nadležnih kojim je odredbama Zakona o oglašavanju ili Odluke o oglašavanju i kojim Pravilnikom regulisani uslovi i način reklamiranja na vozilima javnog gradskog prevoza i koji je to tarifni broj odluke o komunalnim taksama. Za bilo koju vrstu reklamiranja (emitovanje neke poruke)) potrebna je dozvola nadležnog organa. A ko je taj organ u ovom slučaju. Znam samo da je GSP izbacio fini cenovnik svojih usluga na svom sajtu. Ali gde je pravilnik o načinu oglašavanja. Ja mogu fasadu svoje kuće ustupiti oglašivaču i za to dobiti pare ali taj oglašivač osim što mora meni platiti da okači reklamu na moj zid mora ispoštovati pravila oglašavanja (dimenzije, mesto, tehničke uslove i sl.) po pravilniku o oglašavanju i uz to platiti i gradu naknadu za to što se oglašava. A šta je sa JKP „ GSP“, je li te fine parice od silnih reklama idu samo GSP za ili je oglašivač morao od nekoga da dobije i dozvolu i po kom pravilniku, po kojim kriterijumima , kako se bira oglašivač i po kom tarifnom broju plaća taksu gradu. I ponovo pitanje. Kako je regulisan ovaj vid oglašavanja . Kao elektronsko, kao oglašavanje na javnoj površini , drugoj površini ili nešto treće. Ostaju velike nedoumice. Znam samo da mi je Beokom šturo odgovorio da je to regulisano samo Odlukom o javnom linijskom prevozu. A šta tamo piše. Ništa: da vozila jgp mogu biti oslikana reklamnim porukama i ne smeju se nalaziti na staklenim površinama ili na mestima koja zaklanjaju vidik ili prikrivaju propisane oznake i obaveštenja o prevozu.Valjda sve drugo može. A pogotovo da se uzmu pare.
 
E sada kao najgori izvlacim temu iz zaborava :p

Nazalost ne mogu da nadjem neku fotku promotivne kolor seme beograda na vodi "Slavimo Beograd"

Moram izneti misljenje da je ta zelena boja po meni ODLICNA i da bi mogli da je zadrze i polako vremenom ofarbaju i ostale autobuse.
 
Да није мало плаво? :D
Fotografija0577.jpg
 
Bem li ga trebalo bi da vuce valjda na zeleno. Ali kako god ta boja je stvarno odlicna mada na ovom tramvaju malo cudno stvarno izgleda
 
Upravo to uzivo rekao bih jos lepse izgleda
 
Zar ne postoji neka uredba koja zabranjuje da se prelepljuju prozori na vozilima javnog gradskog prevoza?
 
Лепо изгледа ова плава боја и комплет гсп префарбати у ту нијансу али за рекламе забранити било шта преко прозора макар и било рупичасто веч само на металним деловима возила. За приватне превознике тражити да бар једна фирма има униформну боју, тј возила исте фирме исту боју.
 
Nikakve političke transparente, ni slogane ne bih dozvolio, pa ni ovo "slavimo beograd"! KATASTROFA!
 
lordpitbul":pn34c5ib je napisao(la):
Лепо изгледа ова плава боја и комплет гсп префарбати у ту нијансу али за рекламе забранити било шта преко прозора макар и било рупичасто веч само на металним деловима возила. За приватне превознике тражити да бар једна фирма има униформну боју, тј возила исте фирме исту боју.

не. сва возила и ГСП-а и приватника да буду у истој колор шеми
 
JohnnyLee":16s19kn5 je napisao(la):
lordpitbul":16s19kn5 je napisao(la):
Лепо изгледа ова плава боја и комплет гсп префарбати у ту нијансу али за рекламе забранити било шта преко прозора макар и било рупичасто веч само на металним деловима возила. За приватне превознике тражити да бар једна фирма има униформну боју, тј возила исте фирме исту боју.

не. сва возила и ГСП-а и приватника да буду у истој колор шеми

Прокоментарисао сам да бар приватници имају исту боју на својим возилима јер ретко који приватник би пристао да мења боје због градског превоза у Београду. Прва Ласта има дуго ове боје и рецимо да мења у црвено сигурно не би пристала.
 
Црвене троле,трамови колор шему од 409 и плави бусеви и тачка!Без реклама!
 
Изгледа су приватници кренули да боје аутобусе скроз у црвену.
 
Vrh