Šta je novo?

Košutnjak

Znači trčiš i uduvaš se :)

Što se tiče širine, videćemo u praksi. Tačno znam kolika je širina 2 majke sa kolicima ili 2 penzionera na stazi :)

Plašim se da će sada i klinci na biciklima ili trotinetima da se umešaju.
 
Uh kad bi jednu takvu met'li paralelno biciklističkoj stazi na Dorćolu, i na Ušću takođe....
 
Mene više brine što je sloj poprilično tanak...ali videćemo utiske kad se otvori...
WP_20170720_16_43_25_Pro.jpg


WP_20170720_16_43_46_Pro.jpg


WP_20170720_16_47_40_Pro.jpg


WP_20170720_16_55_36_Pro.jpg
 
Staaz je skoro gotova, juče sam prošao, ja sam zadovoljan mekoćom i elastičnošću iste. Što se tiče širine, ista je kako i stara, jedino što je nekako teže obilaženje šetača, sa podloge na zemlju i nazad. Nadam se da će stazu koristiti samo trkači, a svima ostalim biće zabranjen pristup (sic!)
 
Staza je široka skoro 180cm plus 2 puta po beli ivičnjak (u nivou) po 7cm.

Nisam još video sprave pored staze, ali je i taj prostor crven i rupe za sprave su spremne.

a01a03b44789ae4bd2d49beed4a4e48c.jpg


36116c625ca44540b693d49084364cc7.jpg


Inače je baš dok sam bio tu jedan kr**** sa glasnim kros motorom prošao kroz onu centralnu livadu (unutar staze). Svi prisutni smo ga gledali za čuđenjem i gađenjem. Em je glasan, em je zasmrdeo, em je podigao prašinu.

Poslato sa telefona
 
A sto mene nerviraju ti sto ulaze kolima u Kosutnjak, pa ajde jedan da uguraju, nego par automobila, pa pored rostilja razbace i muziketinu po pravilu seljobersku na sav glas. Vikendom vise i ne idem, necu da se nerviram.
 
Overih stazu i stvarno je sjajna. Naravno šetača malo previše za moj ukus, ali dok ne zauzmu celu širinu nije strašno.
Kolica takođe ima dosta, ali nemam srca da se na njih ljutim.

Oni na koje mogu da se ljutim su vlasnici kučića. Pored toliko staza, oni ih šetaju po tartanu i ne znaš da li će da se cimnu ili ostanu ukopani.

4317602214c93f35145748244ef7c533.jpg


Poslato sa telefona
 
Staza u Košutnjaku je trenutno sa stanicama za vežbanje nešto zaista prelepo i ne znam zaista kako bi moglo da izgleda bolje.

Ima dosta šetača i uglavnom su OK, ali bude uvek i nekih koji se rašire po celoj stazi, pa mora da im se pljeska (ili viče ako ne reaguju na pljekanje) da bi se sklonili.

Neko bi možda rekao da treba da ih pustim da se bahate i da ih zaobiđem, ali do ovde smo i stigli zato što su pametniji popuštali.

c1f6bed5cbff832f1c0a1aa022a2f590.jpg


55fd80b12bbf82191088a2032a429de2.jpg


794e88e5acb23ce2b55a9f02db049538.jpg


23d2f729c1366043bc251a74e0400bda.jpg


904fe3ba7b2edb6eb04e7860fd80b62a.jpg


I na sreću nisu dirali stare sprave i moju omiljenu za istezanje listova.

1dc61d8294dffd79494fb6dd868a35de.jpg
 
Ovo je super za naše uslove. Možda su mogli da ubace i malo Engleskog na tablama. Jeste da turisti neće lako tu da zalutaju, ali moja ćera je par puta dovodila goste iz inostranstva.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=471567#p471567:2jea54i5 je napisao(la):
astrodule » 15 Aug 2017 05:24 pm[/url]":2jea54i5]Overih stazu i stvarno je sjajna. Naravno šetača malo previše za moj ukus, ali dok ne zauzmu celu širinu nije strašno.
Kolica takođe ima dosta, ali nemam srca da se na njih ljutim.

Oni na koje mogu da se ljutim su vlasnici kučića. Pored toliko staza, oni ih šetaju po tartanu i ne znaš da li će da se cimnu ili ostanu ukopani.

4317602214c93f35145748244ef7c533.jpg


Poslato sa telefona
Ali je*** mu miša, jel' moglo bez mešanja ćirilice i latinice. :bash: :bash: :bash:

Inače mi nikako nije jasno što se ne napravi jedna lepa i kvalitetna staza za šetnju. Na Košutnjaku koji je toliko poželjan za vikend i rekreativne sadržaje nema čak ni trotoara. Ovim bi neko morao da se pozabavi.
 
Prelepili su već, sad je all-cyrillic :mrgreen:
 
Pričam o širokim šetališnim stazama sa ravnom podlogom pa da mogu koriste i osobe sa posebnim potrebama, porodice sa malom decom... a da trim staza ostane trkačima.
 
To bi zaista bilo lepo, ali mislim da nema šanse da tako nešto naprave. Ipak ćemo obilaziti roditelje sa kolicima na stazi.

Spomenuo si nedostatak trotoara, a ja bih primetio i da su šahtovi i slivničke rešetke u Kneza Višeslava u katastrofalnom stanju. Tu prolazi i autobus, i ulica je uska, tako da mora da se pređe preko njih.

Meni je već dosadilo da prijavljujem Beograd putu jer bukvalno svaka rešetka se uništi posle nekoliko meseci (tj asfalt oko nje)

Takođe je izražen i problem parkiranja jer postojeći parkinzi nisu dovoljni nekim danima. Pošto je ionako uništen travnati deo uz Kneza Višeslava ka parku od parkiranja van obeleženih parking mesta, mogli bi celom dužinom da odrade parking mesta do Blagoja Parovića.
 
Dule, kupi rucno zvonce mislim da je efektnije od pljeskanja. Pesacku stazu mogu da urede od one poplocane sto ide sire od Trima. Problem je sto su se nacickali kafici na trim stazu pa se sad tu razvlace razni nesportisti.
 
Добро је испало, отићи ћу ових дана да истрчим неколико кругова. Док нисам имао ауто највећи проблем ми је било где да оставим ствари, онда сам трчао са све ранцем, још сам гурао неке стварчице унутра да нагурам тежину као војник под опремом. :lol:
@astrodule,
Како ти решаваш ово пошто доста трчиш? Да ли негде могу да се оставе стваре не рачунајући кафиће на трим стази.
 
Na Košutnjak i Olimp uvek idem kolima. Neki trkački šorcevi i helanke pored džepa za mobilni imaju još jedan skriveni džep pa tu stavim ključeve od kola.
Imam i SpiBelt pojas za trčanje, mada ga više ne koristim.
Leti na Adu idem busom (88 za 10-ak minuta)

Bez kola ne znam kako bih dolazio zimi na Adu ili Košutnjak ili bilo gde dalje od kuće. Jedino u kafić. Bila bi dobra ideja da postoje kasete sa ključem i Zavodu za sport.


Poslato sa telefona
 
Хвала на одговору, баш сам размишљао да ли има касета у заводу.
 
U principu bi mogao ranac (bolje, tj. bezbednije, kesu) sa preobukom da ostaviš negde uz stazu. Mesto gde uvek ima vežbača je ono gde se nalaze stare sprave i stolovi i taj deo je možda najbezbedniji.

Ključeve od stana zakačiš za učkur, ličnu kartu i novac možeš u običan džep (ja ga osiguram gumicom, mada nema šanse da ispadne, a mobilni držim u džepu predviđenom za njega.
 
Na par mesta im sprave nisu baš u liniji...
WP_20170910_11_45_40_Pro.jpg


I velika šteta što nema više karika...šmrc...
 
Ako nisu prečke na istoj visini onda je greška.
Ako se prečke šire, tj. sužavaju, a na istoj su visini, onda tako treba.
 
Vrh