Šta je novo?

Košutnjak

Uživo je još neravnije.

Elem, dvoje šetača na stazi mogu, a i ne moraju da budu problem.

26498e03a28f761044f783cde4cfd5ea.jpg


ce7f323199c667965fdcbad6d4a1c563.jpg


Stariji parovi sugrađana po pravilu šetaju po sred.

Zanimljice su reakcije šetača kada ih trkači obilaze. Obično ne reaguju i odmah se ponovo rašire. Na žalost, takvi su uglavnom stariji.

Najviše volim kada čujem roditelje kako opominju decu da stanu u stranu kada čuju trkača.

Poslato sa telefona
 
Danas sam "izneverovao" šta mi se desilo u Košutnjaku.

Uvek kada trčim na stazi ostavim pored neke sprave flašicu sa napitkom (dekstroza, malo soli i malo cedevite).
Danas, posle prvog kruga, vidim da je nema. Pomislim, možda sam se zeznuo i ostavio na prethodnoj stanici sa spravama. U sledećem krugu vidim da je nema na prethodnoj, i stanem i pogledam okolo, i na kraju pogledam u kantu. Ladno je neko popio i bacio flašu. Nije prosuo jer bih video vlažnu mrlju na zemlji oko kante. Kanta je neposredno pored sprava, na 1m od mesta gde sam ostavio flašicu.

Boja napitka je bila bledo žuta, flašica je od Akva vive, znači nije neko mogao da se zezne i popije misleći da je njegova flaša.

Na stazi su bili samo trkači i šetači. Nema cigana ni skitnica.
 
Izgleda da je komunalna policija počela da ostavlja čestitke na neasfaltiranom parkingu pored trim staze (na onom delu koji ima punu širinu za parking ali jednostavno nije asfaltiran). Obaveštenje koje sam ja danas dobio je popunjeno na tragikomičan način, piše "Zaokružen redni broj 1), 2) ili 3) upućuje na odluku kojom je propisan učinjeni prekršaj", a pritom nijedan broj nije zaokružen :). Tako da sam formalno dobio obaveštenje da nisam napravio prekršaj :). Svakako očekujem još jednu čestitku poštom. Eto da upozorim ostale forumaše.
 
Tipa ovde?



Kako su ažurni kada treba da kažnjavaju gde postoji prekršaj, a realno nikome ne smetaš, a tamo gde realno smetaš, nikada ih nema
 
Ne tu, ovde, gde ima još više mesta: https://www.google.rs/maps/@44.7642677, ... 6656?hl=en

Pogledajte prilog 1

Inače, nema znaka za zabranjeno zaustavljenje i parkiranje, kao ni znaka za parking.

A evo i obaveštenja:



Ne znam da li da se zamajavam sa njima zbog ovoga kad budem dobio čestitku. Jesam za kažnjavanje apsolutno svakog nepropisnog parkiranja, ali mi ovo deluje malo preterano i možda pogrešno, em što nema znaka em što bi tu trebalo da bude asfaltiranog parkinga.
 
Jes, trebalo bi, ali sad nije, tako da mi to ne pomaže :) Pretpostavljam da je nekom zasmetala gužva koja se stvorila sa renoviranom stazom, moj utisak je da ima mnogo više ljudi nego pre. Pa umesto da se proširi parking poslali su komunalce. Idealan način za smanjivanje gužve.
 
То није неасфалтиран паркинг, то је уништена зелена површина. Само се репресиом може искоренити такво понашање у нашем народу.
 
Slazem se. Parkiranje po zelenim povrsinama, posebno po parku prirode treba da bude najstrozije kaznjavano. Od tebe su gori samo oni sto uvezu auto u sumu, raspale rostilj otvore vrata i raspice Djanija. Ja bih uvela taksu za automobile i rampu pa izvolte. Inace voznja kolima do trim staze mi je totalni nonsens, posebno za ljude sa Brda i okoline.
 
Situacija vikendom, a bogami i radnim danima, kaže da taj deo treba pretvoriti u parking.

Da su hteli da spreče parkiranje stavili bi drvene stubiće uz asfalt, a ne tu gde su ih stavili.


Ko ozbiljnije trči mora da dođe kolima, makar i sa Banovog brda.



Послато са SM-G800F уз помоћ Тапатока
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=484715#p484715:ye5z091h je napisao(la):
astrodule » 13 Okt 2017, 16:18[/url]":ye5z091h]Danas sam "izneverovao" šta mi se desilo u Košutnjaku.

Uvek kada trčim na stazi ostavim pored neke sprave flašicu sa napitkom (dekstroza, malo soli i malo cedevite).
Danas, posle prvog kruga, vidim da je nema. Pomislim, možda sam se zeznuo i ostavio na prethodnoj stanici sa spravama. U sledećem krugu vidim da je nema na prethodnoj, i stanem i pogledam okolo, i na kraju pogledam u kantu. Ladno je neko popio i bacio flašu. Nije prosuo jer bih video vlažnu mrlju na zemlji oko kante. Kanta je neposredno pored sprava, na 1m od mesta gde sam ostavio flašicu.

Boja napitka je bila bledo žuta, flašica je od Akva vive, znači nije neko mogao da se zezne i popije misleći da je njegova flaša.

Na stazi su bili samo trkači i šetači. Nema cigana ni skitnica.

A mozes misliti kako se neko drugi iznervirao kada je video baceno djubre, tu flasicu izvan kante, koja je odmah pored? Da stvar bude gora, flasica jos bese puna, "a decu lecimo SMSom". :mrgreen: Zezam se, ali moras priznati da je lepo sto je flasicu bacio u kantu :D
 
Ima veliki parking pored DIF-a koji nikad nije popunjen do kraja. Ali sportistima je izleda 300 m peske teska rabota.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=485046#p485046:2jqiqnbu je napisao(la):
11030 » Ned Okt 15, 2017 9:40 am[/url]":2jqiqnbu]Slazem se. Parkiranje po zelenim povrsinama, posebno po parku prirode treba da bude najstrozije kaznjavano. Od tebe su gori samo oni sto uvezu auto u sumu, raspale rostilj otvore vrata i raspice Djanija. Ja bih uvela taksu za automobile i rampu pa izvolte. Inace voznja kolima do trim staze mi je totalni nonsens, posebno za ljude sa Brda i okoline.

Ja se izvinjavam sto sam sa dvoje male dece i trudnom ženom parkirao na zemlji i blatu gde parkiraju i drugi, a gde nema parkinga samo zbog javašluka neke od prethodnih vlasti. Nema tu govora o zelenoj površini. Niti će je ikad biti.

Ja kad trčim sam po Kosutnjaku to ne radim na trim stazi jer živim odmah pored šume, zemljana utabana staza mi je i bliža i više odgovara mojim nogama. Ali razumem da mnogi drugi imaju problem, pogotovu što u širem kraju nema ni biciklističkih staza ni često lepo uredjenih trotoara.

Uvodjenje rampe u Kneza Višeslava je najblaže rečeno neozbiljna ideja.

EDIT: Inače, nema potrebe da se ja pravdam tebi niti da ti mene paušalno ocenjuješ. Ja skrećem pažnju na problem - nema znaka za zabranjeno parkiranje, nema zelene površine, ima dovoljno mesta, vozila nisu ni na putu ni na trotoaru, a ostavljaju ljudima obavestenja o prekršaju. Pritom formalno obaveštenje se ni ne opredeljuje za prekršaj jer prekršaja ni nema jer nema zelene površine niti znaka da se radi o zaštićenoj zelenoj površini.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=485041#p485041:3agvsdql je napisao(la):
ChemiR » Ned Okt 15, 2017 7:56 am[/url]":3agvsdql]То није неасфалтиран паркинг, то је уништена зелена површина. Само се репресиом може искоренити такво понашање у нашем народу.

Kažnjavanjem ljudi koji nisu uništili tu zelenu površinu? Zašto nisu stavili stubiće do ulice? Zato što je tu planiran parking pa se neko dosetio da ne mora ipak da se troši materijal za celu dužinu. Ostavljam mogućnost da zbog prirode obaveštenja ipak dobijemo samo opomenu, uz nadu da će se tu pojaviti parking narednih nedelja ili meseci. To je rešenje za ovu lokaciju. Represija na ovom primeru nije primerena pogotovu što su propisane kazne za parkiranje na zelenoj površini veće od običnih prekršaja za parkiranje, ja u ovom slučaju mogu da očekujem 25k.
 
Pa ako moraju da ti stave znak da bi skapirao da ne smes da parkiras na travi ne znam sta da ti kazem. I da, to jeste zelena povrsina i nisu te nepropisno kaznili. Ako zivis gore odlicno znas gde su parkinzi. Ostalo su samo izgovori lenjih i bahatih (Ne vredjaj se odmah i ne patetisi. Ako mozete da setate po sumi mozete i 200 metara od prvog parkinga do nje.)
 
Nisu me još kaznili, tu si pogrešno razumeo. Ali kao što rekoh, nije uopšte pitanje mene, moje kazne i “bahatih” vozača već signalizacije, uredjenja i zatečenog stanja. Ja dobro znam da tu nikad trave nije bilo, bar ne prethodnih 20-tak godina koliko vozim kola :) Ako ti tu vidiš travu, ja takođe ne znam šta da ti kažem :) Znakovi su svakako potrebni, ako misliš da nisu, imaš ogroman problem sa razumevanjem kako saobraćaj treba da funkcioniše i čemu znakovi uopšte služe.

Čitao sam tu odluku na koju se pozivaju... Znaš da imaš pravo da uđeš kolima na Košutnjak (baš na zelenu površinu), opališ roštilj, pustiš Cecu do daske... samo je potrebno da imaš kofu vode i ako te neko pita odgovoriš da si došao da pereš kola. Ili da si stao da menjaš sijalice. I dalje misliš da znakovi nisu potrebni?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=485049#p485049:1nj0jdbe je napisao(la):
Zombieboy » Today, 09:25[/url]":1nj0jdbe]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=484715#p484715:1nj0jdbe je napisao(la):
astrodule » 13 Okt 2017, 16:18[/url]":1nj0jdbe]Danas sam "izneverovao" šta mi se desilo u Košutnjaku.

Uvek kada trčim na stazi ostavim pored neke sprave flašicu sa napitkom (dekstroza, malo soli i malo cedevite).
Danas, posle prvog kruga, vidim da je nema. Pomislim, možda sam se zeznuo i ostavio na prethodnoj stanici sa spravama. U sledećem krugu vidim da je nema na prethodnoj, i stanem i pogledam okolo, i na kraju pogledam u kantu. Ladno je neko popio i bacio flašu. Nije prosuo jer bih video vlažnu mrlju na zemlji oko kante. Kanta je neposredno pored sprava, na 1m od mesta gde sam ostavio flašicu.

Boja napitka je bila bledo žuta, flašica je od Akva vive, znači nije neko mogao da se zezne i popije misleći da je njegova flaša.

Na stazi su bili samo trkači i šetači. Nema cigana ni skitnica.

A mozes misliti kako se neko drugi iznervirao kada je video baceno djubre, tu flasicu izvan kante, koja je odmah pored? Da stvar bude gora, flasica jos bese puna, "a decu lecimo SMSom". :mrgreen: Zezam se, ali moras priznati da je lepo sto je flasicu bacio u kantu :D

Ja sam iskreno bio, a i dalje sam u šoku. Tu se vežba, trči i normalno je da se negde ostave duksevi, flašice, rezervne majice. Ne dolaze svi kolima, a i meni je prilikom nekih treninga potrebna voda u toku treninga. Redovno sam ostavljao tako stvari i na Olimpu i na B. kosi.

Ali tek mi je neshvatljivo da neko popije nečiji napitak!? Da je prosuo i bacio možda bih nekako i razumeo, ali pošto je oko kante i u kanti bilo sve suvo, neko je popio nepoznatu tečnost (bledo žute boje).
 
Možda je neko prosuo na neko drugo mesto? Nije uobičajeno naići na nepopijenu tečnost u nekoj random ostavljenoj boci... Na aerodromu bi možda čak završio na informativnom razgovoru za takvo ostavljanje. Hoću da kažem da mi je opcija da niko to nije popio mnogo realnija.
 
Slazem se, u najmanju ruku, cudan dogadjaj. Sto je gore, ne znam kakav je ukus tog napitka, al kontam da nije bas uobicajen. Ko zna, mozda je pomirisao prvo, svidelo mu se, popio gutljaj, svidelo mu se jos vise, pa sve zavrsio :vops: :lool:

@nikolas27, @11030 - Nisam vozac, jezim se od bahatog parkiranja, ali lako je uvek traziti krivca, bilo u vozacima ili parking servisu. Ako ta "zelena povrsina" redovno ispasta zbog parkiranja, zar nije lakse za sve da se ona zaista ili ogradi ili stavi putokaz ka tom velikom parkingu? ... Elem, nisam odgovorio na temu da bih izigravao drvenog advokata :D , nego me je vasa diskusija podsetila da je ta povrsina mozda idealan kandidat za "overflow parking". Da li je taj koncept uopste priznat u nasem zakonu?

Edit, @nikolas27, cestitam na prinovi! :sesir:
 
@astrodule od sad moraš da vodiš nekoga sa sobom da ti čuva opremu. Nađi nekog besposlenog studenta koji voli da uči u prirodi :lol:

Ima li ikad policije u Košutnjaku? Par puta mi se u poslednje vreme desilo da kolima naiđem na budalu koja vozi u suprotnom smeru :bash:

Inače, pade mi luda ideja na pamet, možda bi u Košutnjaku trebalo uvesti Park&Ride sa minibusevima na struju :idea:
 
Policiju nikad nisam video, ali jesam vozila u suprotnom smeru i to najčešće od Ski staze ka Kneza Višeslava. Jbg, mrzi gospodu da kruže.

Vodu od sada ostavljam samo u kolima, a na stazi možda ostavim mamac sa ricinusom, pa izvol'te.

Послато са SM-G800F уз помоћ Тапатока
 
Pa kad ne znaju da u Radovana Dragovića ima parking mesta koliko hoćeš, a na 20m od ski staze. To je ono naselje odmah iza OŠ B. Strahinja.

Inače, danas sam išao na trim stazu da malo trčim. Toliko retardiranog sveta ima, tupavih ljudi bez imalo osećaja da je to strašno. Od onoliko prirode i staza oni u čoporima idu po tartanu. Čak je bilo i dece na segwayima, to nisam do sada tamo video. Prosto se ražalostiš što sa takvima deliš vazduh.

Dakle, vikendom je trim svakako za izbegavanje, ali idući put svakako nosim onu mini sirenu za lokomotive, biće zabavno.
 
Juce idem od Hajducke cesme gore ka trim stazi, onom bas strmom uzbrdicom, i retard 5 puta pored mene krosom ide gore dole. Em mi je napunio pluca smradom em gledam dal ce da mu se opikne i da me pokosi. Puna suma debila, vikendom bas treba izbegavati, slazem se.
 
To su te vikend uživancije.

Krosere i kvadove sam viđao baš dosta puta po šumi. Ne znaš ni kako da ih prijaviš, jer kako će policija da ih juri po šumi.

ps: Ako parkiraš u Radovana Dragovića moraš da ideš zemljanom stazom tih 20-ak metara, pa se pojaviš iz šume, a to nije IN. Ovako, lepo uđeš na glavni ulaz da te svi vide :)
 
Vrh