Šta je novo?

Košutnjak

Koliko mrzim govna koja šetaju po stazi dok trčim, i to onako troje, četvoro da ne mogu da se obidju, toliko volim da ih čuknem iz sve snage ramenom o rame kad prolazim. Pa nek se šire i dalje.
 
šetali su se stazom i kada nije bila asfaltirana, Ne šeta se ljudima kroz šumu, ovde je "fensi".
 
Šetali bi možda šumom kada bi bolje označili staze. Ispod trim staze, u šumi ima bar tri kružne staze, sasvim prohodne, utabane. Prohodne su i biciklom, a za šetnju savršene.
 
Ali tu nema mesta za lounging niti možeš da parkiraš auto na 15cm od staze, a samo to se broji.
 
Slazem se da je neophodno oznaciti staze. Ja posle visegodisnjeg setanja i dalje umem da zalutam. Ljudi se guraju na trim stazu zbog kafica, tako je isto i kod Aleksandra. Mozes da im napravis 100 km puta opet ce se tamo vrteti u krug i sesti da ''odmore'' na kafu. Mene izludjuju oni koji dodju da rostiljaju pa se uvezu sa 2, 3 kola na zelenu površinu pa razvale seljanu na max. Parking treba da naprave lepo, oznace mesta stave cenu od 100 din i strogo kaznjavaju svakog ko parkira van oznacene povrsine.
PS Nikad ali nikad a svaki dan tamo prolazim i u sezoni i van nisam videla da je parking iznad bazena pun. A on je na 200 m od trima.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=525213#p525213:3k7z4zm9 je napisao(la):
11030 » Fri Mar 16, 2018 9:26 am[/url]":3k7z4zm9]Slazem se da je neophodno oznaciti staze. Ja posle visegodisnjeg setanja i dalje umem da zalutam. Ljudi se guraju na trim stazu zbog kafica, tako je isto i kod Aleksandra. Mozes da im napravis 100 km puta opet ce se tamo vrteti u krug i sesti da ''odmore'' na kafu. Mene izludjuju oni koji dodju da rostiljaju pa se uvezu sa 2, 3 kola na zelenu površinu pa razvale seljanu na max.

Onda je trim staza na pogresnom mestu
 
Ili su kafici izgradjeni gde ne treba....
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=524826#p524826:3ec8ls9e je napisao(la):
Beki » Sre Mar 14, 2018 8:10 pm[/url]":3ec8ls9e]Koliko mrzim g*** koja šetaju po stazi dok trčim, i to onako troje, četvoro da ne mogu da se obidju, toliko volim da ih čuknem iz sve snage ramenom o rame kad prolazim. Pa nek se šire i dalje.
Pohvala za post. :kk:
Inače se potpuno slažem s tobom iako ne džogiram redovno ali s proleća skoro redovno. Reagujem zamalo kao ti, ipak sam (fizički) nežniji pol ali bih bila u stanju odalamiti i najvećeg rmpaliju da mi stane na put, i ne samo košutnjački.

@astrodule
Kome je do šetnje kroz prirodu tome nikakva mapa ama baš ništa ne znači, štaviše je suvišna a ponajmanje "savršena". Poenta je u kontaktu sa neotkrivenom prirodom ako je u Bg. okolini još ima - a ima je.
 
Mnogima je potreban neki vodič, neko ko će ih upututi u prirodu, u šumu. Znam toliko ljudi koji su oduševljeni pričama o kampovanju, planinarenju, speleologiji, ali kada treba da konkretno krnu u prirodu - milion pitanja (a ne čitaju svi moj blog post sa mapama staza kroz Košutnjak) http://dusanpopovic.com/2015/01/kosutnj ... pesacenje/

Pogledajte prilog 2

Pogledajte prilog 1

Trim staza je i pre postojala, ali nije bila toliko posećena kao sada kada su je uredili i postavili fensi sprave oko nje. Zaista, nedostaju pešačke, uređene staze, da mogu roditelji sa kolicima da prošetaju po Košutnjaku.

Trim staza je na jedinom ravnijem mestu na Košutnjaku, tako da je njena lokacija idealna. Ceo taj plato uokviren trim stazom je zaista mali raj: travnata livada, stolovi i klupe u hladu, tereni za basket, odbojku i mali fudbal bukvalno za svakoga ima ponešto. Samo treba poneti ćebence i pićence i eto zabave.
 
Tu su ranije bili i tereni za mali golf. Bilo je bas lepo, steta da niko to nije sredio i obnovio. A bila bi super zabava. Onaj baloni za fudbal, tenis bas odskacu od okoline.
 
Situacija na trim stazi je sve gora, čak i radnim danima... čopori se šetaju i guraju kolica tako da muva ne može da proleti... ne znam koji su q stavljali kamere za nadzor i znakove za zabranu kad niko to ne poštuje niti ko kažnjava. Vikendom pre 20h nema šanse da uhvatiš liniju dužu od 100m a da ne naletiš na idiote.

btw, videh Mr. Belog da vežba i trči... nema više da se trči po Mladenovcu, samo Beograd... još malo pa će biti samo Vračar... :laugh:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=525320#p525320:2vp0okbr je napisao(la):
Ksenija » Pet Mar 16, 2018 3:38 pm[/url]":2vp0okbr]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=524826#p524826:2vp0okbr je napisao(la):
Beki » Sre Mar 14, 2018 8:10 pm[/url]":2vp0okbr]Koliko mrzim g*** koja šetaju po stazi dok trčim, i to onako troje, četvoro da ne mogu da se obidju, toliko volim da ih čuknem iz sve snage ramenom o rame kad prolazim. Pa nek se šire i dalje.

Inače se potpuno slažem s tobom iako ne džogiram redovno ali s proleća skoro redovno.
Je li ovo poziv da idemo zajedno na trčanje? :oops:
 
Pazite se kad vam neko bude tapšao iza leđa. To sam ja koji signaliziram sporaćima koji se šire po sred staze da mi oslobode bar trećinu staze.

Da ne pomislite da vam aplaudiram.

Mada dosta ljudi ne konstatuje tapšanje, pa se ne ne sklanjaju :(
 
Trčaćemo pripijeni jedno uz drugo tako da ti nećemo smetati :lol:
 
E tako može.

Ali stvarno, ljudi u trojkama se rašire po stazi i hodaju i pričaju. Nekad se sklone kada im skreneš pažnju (vikneš "staza" ili "pazi", pljesneš rukama, malo jače gaziš par metara iza njih, a ako radiš sprinteve, onda nema šanse da te ne čuju (što korake, što disanje)), ali čim prođeš, ponovo zauzmu široku formaciju.

Još gore je kada idu u paru i zauzmu tako prostor da ne možeš između da prođeš, ili sa strane.

Najbolja mi je bila jedna devojka, koja je pričala, ja protrčao pored nje, a ona se uplašila.
 
Da li je reagovala narodna milicija? Mada od ljudi koji slave socijalni parazitizam i ne očekujem neko uzorno ponašanje, iskreno.
 
Nažalost, ništa novo, svake godine je isti prizor za prvomajske (i druge) praznike. :roll:
 
Kao i uvek, veći deo će da raznesu vetrovi.

Košava čisti, a kiše peru i ispiraju naš (kobajagi) glavni grad. :roll:
 
st***. NIšta nije bolje ni u Zvezdarskoj šumi, čak imaju i binu sa nekom tuc tuc muzikom
 
Košutnjak je na svu sreću velik i ranije se čak i tokom ovog valpurgijsko-gistro komunističkog gangrapinga šume moglo naći dovoljno mesta za uživanje u miru i tišini. Ali ništa mi nije bilo milije nego kad marvu zatekne kiša i kad se o jadu zabavi pri prvomajskom polukružnom okretanju na putu evolucije :)
 
Vrh