Bis Repetita
idem po redu
Prvo pitanje ; zašto nije moglo samo da se ojača ovo što je već postojalo,
Ajte pliiiz elaborirajte kako bi ste vi ojačali ovo što je sagrađeno do 1990. godine i šta bi ste naprimer radili sa starim delom kule u kome su recimo ugrađena vrata od liftova a sa druge strane do letos nisu bile sagrađene vertikale istih tih liftova već samo 1 strana sa vratima i po trećina druge dve
Drugo pitanje: ajde prevedite na neki razumljiviji jezik ovo:
kao što tvrdite da se "sada konačno radi" jer - PROGRES, bez ove dogradnje (baš me briga da li je pre 30 godina to bilo planirano da se gradi, dok je postojala SFRJ), dobijem odgovor: "Pa to se upravo i radi."
Hej, pa ne, ne radi se upravo to.
Ajte onda recite šta se zapravo radi ako se po Vama ne radi ovo: radikalna građevinska rekonstrukcija nedovršene zgrade, njeno konstruktivno ojačavanje i dogradnja nedostajućeg korpusa koji je sagrađen avgusta a sve ostalo sada traje, zgrada se zatvara novom fasadom i nastavljaju se radovi prema novom projektu kojim se de facto i povećava kvadratura
NEko je napisao i ovo pritom se uporno potencira kako ranije pre nije radjeno nista nego eto bas sada.
Elem fakat je da se ništa nije radilo od 1990-2000 ali i mene daleko više zanima zbog čega se početak rekonstrukcije teglio barem 10 godina i koliko se raznoraznih ministara zdravlja izređalo za to vreme i koliko je para straćeno na raznorazne revizione komisije projekta gradnje. Ovo je link za članak iz 2012 z kome se kaže da je EU 2006 dala 200 miliona eura za rekonstrukciju 4 klinička centra:
https://www.bizlife.rs/lifestyle/af...ekonstruisana-zgrada-klinickog-centra-srbije/
a evo i teksta:
Zašto nije rekonstruisana zgrada Kliničkog centra Srbije?
Oko 65 hiljada kvadrata Kliničkog centra Srbije se ne koristi. Rekonstrukcija, koja je davnih dana trebalo da bude završena, nije ni počela, zato u Kliničkom centru Srbije najavljuju da će ispitati zašto nije došlo do rekonstrukcije. Zato ta zdravstvena ustanova neće biti obuhvaćena planom rada za 2013. godinu. Rekonstrukcija tri ostala klinička centra u Srbiji počeće sledeće godine.
Klinički centar Srbije je izgrađen pre gotovo tri decenije, međutim, sedam spratova u jednoj kuli i 13 u drugoj nikada nije useljeno.
Goli zidovi, iščupane instalacije, sablasni mrak, slika su ogromnog prostora u centru prestonice. Istovremeno, na mnoge operacije u Srbiji se čeka i do dve godine, jer nema dovoljno kapaciteta. Kada će početi radovi u ovom zdanju, možda će biti poznato za nedelju dana.
Direktor Kliničkog centra Srbije Miljko Ristić rekao je da za sada ne postoji neki detaljni plan rekonstrukcije KCS-a, javili su se različiti problemi počevši od projektne dokumentacije, finansiranja tog projekta do rekonstrukcije KCS-a.
„Dao sam nalog službama u KCS-u da od momenta kada je udaren kamen temeljac pre 35 godina ispitaju taj put rekonstrukcije i koji su pravi razlozi zašto nije došlo do rekonstrukcije. To je izgleda jedan malo obimniji posao“, naveo je Ristić.
Plan da u tom delu zgrade budu smešteni ležeći bolesnici, operacione sale, odeljenja intenzivne nege moraće da sačeka do 2014. godine, kada se očekuje početak radova. Ministarka zdravlja Slavica Đukić Dejanović rekla je da se sigurno neće ništa rušiti, nego će se građevinski upodobiti.
„Kako su nam bar rekli stručnjaci, preti opasnost da se uruše spratovi, ako se ne ojačaju temelji, ali građevisnki stručnjaci kažu da je sasvim moguća rekonstrukcija, nikako rušenje“, istakla je ministarka zdravlja.
Rekonstrukcija ostalih kliničkih centara u Srbiji počeće u maju, najavljuju u Ministrastvu zdravlja. Slavic Đukić Dejanović kaže da se već 7-8 godina rade projekti, da je za Niš projekat priveden kraju i da će verovatno krenuti zbog takozvane tenderske procedure negde u maju.
„Na svaka dva meseca naredni klinički centar bi trebalo da bude rekonstruisan i to po redosledu najpre Novi Sad, pa Kragujevac. To je plan za 2013. godinu. Mislim da će Beograd početi sa radovima 2014. godine“, rekla je ministarka zdravlja.
Evropska investiciona banka je pre šest godina Srbiji dodelila kredit od 200 miliona evra za rekonstrukciju četiri klinička centra. Deo novca upotrebljen je za projektovanje, ostatak čeka na plan daljih aktivnosti od čega je prva stvar početak gradnje.
Zato su, kažu u Ministarstvu zdravlja, napravljene kadrovske promene. Kada će biti useljene četiri najvažnije institucije srpskog zdravstva, niko sa sigurnošću ne može da kaže.