Šta je novo?

Klinički centar Srbije

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=684013#p684013:230pl565 je napisao(la):
louderick » 29 Nov 2019 12:08 pm[/url]":230pl565]nekako je render bio bolji, kao i uvek... ovo ne izgleda bas reprezentativno...

Фасада је идентична са оном на рендеру :dil: :wink:

klinicki-centar-srbije-zapadna-fasada-stepenice.jpg


file.php


Већ је речено да је функционалност објекта клинике далеко испред спољашње естетике по значају...То је свакоме јасно.
Али посматрајући и саму фасаду (тј. читав спољни зид који затвара објекат) и ту је више карактеристика значајније од визуелне атрактивности а то су нпр. енергетска ефикасност (како зими тако и лети), једноставност употребе, једноставност одржавања, брзина и лакоћа монтаже као и квалитет и што дужи век трајања итд... Неко ће рећи да ове особине не морају да се међусобно искључују, али то често зависи од технологије материјала које индустрија нуди на тржишту у том тренутку... али и од "архитектонске моде" за одређени тип објеката,што се види и на примеру клинике у Италији на горњим сликама... :wink:
 
Домови здравља грађени по малим градовима у Србији пре 40 година имају лепше фасаде и квалитетнију архитектуру од овог сивог ругла који треба да доминира видиком престонице. Нема и не може бити оправдања за овакво свесно наружавање Београда.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=684257#p684257:3qj9j92i je napisao(la):
Kailan » 30 Nov 2019 11:27 am[/url]":3qj9j92i] Нема и не може бити оправдања за овакво свесно наружавање Београда.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=DG4OAAk_VeE[/youtube]


O каквом на(о)ружавању града је реч, како ће наружити Београд када је и оваква каква је боља од 80% постојеће чамотиње... :roll:
 
A stara soc fasada je kao bila mnogo lepša...
Nadam se da će ove niže krovove barem ozeleniti i otvoriti pacijentima da mogu da se prošetaju po vazduhu još jednom ako ne izadju živi iz kc... :roll:
 
Лепот је већ ствар укуса, али искрено мени је стара била лепша.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=684342#p684342:2869kejz je napisao(la):
And7rey » 30 Nov 2019 17:25[/url]":2869kejz]..... Nadam se da će ove niže krovove barem ozeleniti i otvoriti pacijentima ...

Na renderu nizi krovovi su zelene boje
a ozelenjavanje je daleko skuplje ( hidro izolacija ) od ,,masne,, zelene farbe od koje vise para ostaje u đepovima

Mozemo da otvorimo i kladionicu na BBu,
sta ce na kraju uraditi
ozelenjavanje ili samo malanje :roll:

Tipujem na masnu zelenu farbu,
šatro sterilnija je po uslovima za KC
:sesir:
 
Побогу, ово је тако суморно. Спој киоска и гробнице. Да су додали само пар детаља у некој другој боји, ако не би изгледало боље, бар би асоцирало на живот.

Добродошли у Сивоград!
 
Trebaće malo vremena,bar meni da se naviknemo na fasadu.
d6fb90a97e40b16b1cfc9a0aba4ebe2d.jpg


Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Ma daa smak sveta fasada je najgora ikada a kad su Bnv počeli da grade nisam čuo tu rečenicu “moram da se naviknem”
 
Ako unutra bude savremeni, opremljeni spejs šatl sa novom opremom, ljubicu im ovu fasadu k'o u crkvu kad ulazim. Stvarno nije ni blizu toliko katastrofalna koliko neki drame, a i u stvari izgleda kao na renderu, a apsolutno je nevažna za lečenje pacijenata.
 
Potpuno ste u pravu,uopšte ne treba dramiti zbog jeftine fasade na zgradi koja se vidi iz velikog dela grada i sa glavnog tranzita kroz isti.A što se tiče opremljenosti zgrade uopšte ne sumnjam da će to biti savremeno opremljeni spejs šatl,pa pobogu,ministar Lončar lično je obećao da će tako da bude.
 
A Bnv se ne vidi iz velikog dela grada a ima veoma skupocenu fasadu. Možda se tebi ne svidja ova fasada ali se beogradu i njenoj panorami nanosi daleko veća, nepopravljiva šteta od ovog projekta. Ovo nije lepo ali je umereno i bolje izgleda od prethodne, po mom mišljenu barem. A i bolje izgleda i od Bnv.
 
Retko,skoro u opšte ne polemišem tako da ću ovime i završiti.Šta mislim o BnV sam u slici i reči rekao na odgovarajućim temama.Ne vidim razlog zašto relativizovati bilo koji loš projekat poredeći ga sa onim sr**em.Klinički centar i BnV imaju jedinu vezu u tome što su i jedno i drugo politički projekti.
 
Ne radi se tu o relativizaciji i priči o manjem zlu, već samo o tome da je ova "jeftina" fasada značajno skuplja od onih "gad demit" koju stotinu metara niže, kao i da ne izgleda toliko strašno kao što se želi predstaviti.

To nije nikakva garancija kvaliteta, ali ovakvih fasada je zapad pun.

Mi sve posmatramo iz ugla "apsolutne lepote" (koja je, pritom, u dobroj meri relativna), očekujući da ama baš svako zdanje izgleda kao da je u najužem izboru za Prickerovu nagradu. U isti mah smećemo s uma da je u većini nama znanih zemalja na svetu preovlađujuća arhitektonska konfekcija, a da su briljantni primeri samo retki izuzeci.

Naravno, što je zemlja bogatija i uređenija, prosek je nešto bolji, ali sigurno nije tako blistav da oduzima dah. :)
 
Bnv je definitivno politički projekat, dok je dogradnja kliničkog centra bila u planu već dugo vremena. Nema dileme o tome da je neophodno zameniti celu fasadu ako se dogradi deo objekta, pošto nikome ne bi palo na pamet da postavi staru fasadu na novi deo zgrade, pa je time logičnije zameniti i modernizovati celu fasadu. Pitanje je da li bi dobili kvalitetniju/lepšu fasadu, da je neka druga vlast pokrenula inicijativu da se kbc završi. Time je sasvim sigurno da će ova vlast zaraditi političke poene time što su ovaj projekat izveli, ali reći da je ovo čisto politički motivisan projekat je prosto bez veze.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=686303#p686303:3vot71a1 je napisao(la):
Myah » Pet Dec 06, 2019 7:21 pm[/url]":3vot71a1]Ako unutra bude savremeni, opremljeni spejs šatl sa novom opremom, ljubicu im ovu fasadu k'o u crkvu kad ulazim. Stvarno nije ni blizu toliko katastrofalna koliko neki drame, a i u stvari izgleda kao na renderu, a apsolutno je nevažna za lečenje pacijenata.

Apsolutno.
Ali evo, ako mogu ja da dam svoj uvid iz prve ruke: od juna u celom Kliničkom ne radi nešto što se zove PACS (Picture archiving and communication system), jer se potrošila memorija. PACS služi da se na njemu skladište slike i snimci svih pacijenata koji prođu kroz radiologiju, što je naročito bitno za pacijente sa kancerom koji dolaze na redovne kontrole radi provere da li terapija deluje. Kad taj sistem ne radi, ja nemam mogućnost da otvorim njegove prethodne preglede i da uporedim sa današnjim stanjem.
Kad je PACS prestao da radi, rečeno nam je da se čeka tender za novu memoriju. Posle su nam rekli da KCS ipak nema para da obnovi memoriju i da PACS neće raditi više. Ako nema za memoriju, za šta jbno ima? To definitivno nije nešto što mora da čeka da se završi izgradnja ovog produžetka Poliklinike.
 
Страшно!

Нека вам (нам) је Бог у помоћ.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=686480#p686480:2zvnh7de je napisao(la):
mikelo90 » 07 Dec 2019 02:06 am[/url]":2zvnh7de]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=686303#p686303:2zvnh7de je napisao(la):
Myah » Pet Dec 06, 2019 7:21 pm[/url]":2zvnh7de]Ako unutra bude savremeni, opremljeni spejs šatl sa novom opremom, ljubicu im ovu fasadu k'o u crkvu kad ulazim. Stvarno nije ni blizu toliko katastrofalna koliko neki drame, a i u stvari izgleda kao na renderu, a apsolutno je nevažna za lečenje pacijenata.

Apsolutno.
Ali evo, ako mogu ja da dam svoj uvid iz prve ruke: od juna u celom Kliničkom ne radi nešto što se zove PACS (Picture archiving and communication system), jer se potrošila memorija. PACS služi da se na njemu skladište slike i snimci svih pacijenata koji prođu kroz radiologiju, što je naročito bitno za pacijente sa kancerom koji dolaze na redovne kontrole radi provere da li terapija deluje. Kad taj sistem ne radi, ja nemam mogućnost da otvorim njegove prethodne preglede i da uporedim sa današnjim stanjem.
Kad je PACS prestao da radi, rečeno nam je da se čeka tender za novu memoriju. Posle su nam rekli da KCS ipak nema para da obnovi memoriju i da PACS neće raditi više. Ako nema za memoriju, za šta jbno ima? To definitivno nije nešto što mora da čeka da se završi izgradnja ovog produžetka Poliklinike.

pa jbg, nema veze, ako ne radi kcs pacs onda rade babe koje dijagnostikuju bolesti po gradu stapicima i viskovima sa vecim stepenom verovatnoce nego moderni aparati koje nemamo a onda nam ni ne trebaju. :grand:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=686288#p686288:2xvy4pfd je napisao(la):
And7rey » Pet Dec 06, 2019 6:26 pm[/url]":2xvy4pfd]Ma daa smak sveta fasada je najgora ikada a kad su Bnv počeli da grade nisam čuo tu rečenicu “moram da se naviknem”

pa bilo bi cude da se tebi nesto dopada. svuda samo citam negativne komentare. molim te bavi se politikom negde drugo a ne ovde. legitimno je da se tebi to ne svida. ali to je kao uvek tvoje misljenje. nekome se nesto svida a nekime ne. tako ce uvek biti
 
Možda se tebi ne svidja da su moji komentari često u negativnom tonu ali to ne znači sa se meni ništa ne dopada. Eto da ti kažem ova fasada mi se više dopada od prethodne. Ali želeo bih da apelujem na forumaše da prestanu sa argumentom “nekima se svidja a nekima ne” pošto ovde nije ništa toliko crno-belo i politika skoro uvek igra ulogu (barem kod mene) kako ću osuditi neki projekat.
Bilo bi lepo živeti u zemlji gde znaš da politika igra daleko manju ulogu nego što je to kod nas slučaj.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=686480#p686480:e8veui0k je napisao(la):
mikelo90 » Sub Dec 07, 2019 2:06 am[/url]":e8veui0k]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=686303#p686303:e8veui0k je napisao(la):
Myah » Pet Dec 06, 2019 7:21 pm[/url]":e8veui0k]Ako unutra bude savremeni, opremljeni spejs šatl sa novom opremom, ljubicu im ovu fasadu k'o u crkvu kad ulazim. Stvarno nije ni blizu toliko katastrofalna koliko neki drame, a i u stvari izgleda kao na renderu, a apsolutno je nevažna za lečenje pacijenata.

Apsolutno.
Ali evo, ako mogu ja da dam svoj uvid iz prve ruke: od juna u celom Kliničkom ne radi nešto što se zove PACS (Picture archiving and communication system), jer se potrošila memorija. PACS služi da se na njemu skladište slike i snimci svih pacijenata koji prođu kroz radiologiju, što je naročito bitno za pacijente sa kancerom koji dolaze na redovne kontrole radi provere da li terapija deluje. Kad taj sistem ne radi, ja nemam mogućnost da otvorim njegove prethodne preglede i da uporedim sa današnjim stanjem.
Kad je PACS prestao da radi, rečeno nam je da se čeka tender za novu memoriju. Posle su nam rekli da KCS ipak nema para da obnovi memoriju i da PACS neće raditi više. Ako nema za memoriju, za šta jbno ima? To definitivno nije nešto što mora da čeka da se završi izgradnja ovog produžetka Poliklinike.
Čekaj kako nema memoriju? Šta je crklo, RAM, hard disk? Jel server za to uopšte u samom kliničkom ili na trećoj lokaciji?
 
Nije RAM, nego je naprosto potrošena memorija za skladištenje. Ne bi trebalo da su u pitanju klasični hard diskovi, koristi se neka skuplja, brža memorija svakako. Meni je rečeno da je server u Kliničkom.
 
Vrh