Šta je novo?

Kladionice

Ne znam da li ste upoznati, ali postojeći zakon zabranjuje otvaranje kladionice na manje od 200m od škole i na manje od 100m od postojeće kladionice.

Ovo šta postoji na terenu je samo dokaz da država ne poštuje sopstvene propise
 
Држава чак даје огромне стимулације и пореске подстицаје коцкарницама.
 
Ne znam da li ste upoznati, ali postojeći zakon zabranjuje otvaranje kladionice na manje od 200m od škole i na manje od 100m od postojeće kladionice.

Ovo šta postoji na terenu je samo dokaz da država ne poštuje sopstvene propise
Jedna kladionica je pre 5-6 dana zatvorena a nalazila se godinama preko puta(100m) jedne osnovne skole na banovom brdu. Ali opet to nista ne menja jer su ostale kladionice u blizini.
 
Mnogim ljudima je to postalo nešto poput pijenja kafe ujutru, doručka i sl.
Ma kakva kafa, mnogima je to zamena za posao. 😆 Ajzak sve lepo objasnio ovde:

Inače meni nisu još prosili klinci ali sam video jednom kako dvojica osnovaca prolaze pored čuvenog Mozzzzarta, zastaju i onda počnu da gledaju ko je unutra pa se prebrojavaju i većaju da li da uđu sada ili drugi dan, kad im legne još para.

A i po internetima smo postali predmet sprdnje ili sažaljevanja zbog opšte epidemije kockara i klošara koji žive i zavise od kladionica.
 
Zovi to kako god hoćeš, nemanje želje, preveliki uticaj novca, mito i korupcija, ali zajedničko svima je da tu promena propisa ništa ne menja.
 
A gde sam ja to napisao da je sama promena propisa rešenje svih problema?
Ponekad stičem utisak kao da jedan deo ljudi, ne samo ovde na forumu, živi u svetu koji je udaljen od realnosti, ili je to neki utopijski svet i svet u kojem ne možeš ništa da promeniš.​
 
Izvini čoveče u središtu realnosti, nisam te prepoznao.

Moje pisanje se naravno ne odnosi samo na to što si ti rekao.

Postoje načini kako sa se, u ovom slučaju Uprava za igre na sreću, malo podstakne da krene da radi svoj posao regulatora.
Ova isprazna pisanja po forumima su bezveze. A i nekako internet generalno podstiče skrivene dubokoumne filosofe da kažu koju.

Ja sam napisao konkretan osnov za ono šta tvrdim. Takođe imam zvaničnu informaciju da je za 4 godine pokrenuto ukupno 8 postupaka zbog premale udaljenosti kockarnica (oni to zovu igračnice) jedne od drugih i od škola.
 
Da li neko sa foruma ima bilo kakav problem sa kladionicama i kockanjem? Slusam vec 20 godina po medijima o nekim problemima sa kockom, ali tesko je cuti iz prve ruke. Ne bi bilo lose ako ima takav na forumu da nam objasni malo konkretnije o tim problemima.
 
Tako sam i pretpostavio, ovde pisu oni koji nikakvu dodirnu tacku sa kladionicama nemaju.
 
Ван оног класичног беспосличарског конзума, на који већина помисли, постоје још два:

Ако неко има мушку децу од 14-18г. онда итекако има потенцијални, или стварни, проблем. Такође, код жена од 50-70г. постоји повећан проценат коцкарки. Многа породица, брак, и живот су уништени на та два начина.

Држава, али и друштво, активно поспешују тај проблем и менталитет. Већина људи је несвесна шта се ту дешава, а по званичним финансијским извештајима, кладионице врте стотине милиона евра.
 
Ako roditelj da detetu 300 din za uzinu i ono umesto da jede uplati tiket to je po mom misljenju ogroman problem, jer moze doci doci do jos vecih problema kasnije, napustanje skole, kriminal, droga itd ... i jedino resenje je u praksi zabraniti maloletnicima kockanje, a ne samo na papiru.


A ako neki matori konj od 30+ godina proda nasledstvo za 50.000 evra i prokocka to za jedno vece, ja tu ne vidim apsolutno nikakav problem. Mozda i bolje tako nego da kupi BMW pa da nekog ubije. To je taj mentalni sklop.
 
Izvini čoveče u središtu realnosti, nisam te prepoznao.

Moje pisanje se naravno ne odnosi samo na to što si ti rekao.

Postoje načini kako sa se, u ovom slučaju Uprava za igre na sreću, malo podstakne da krene da radi svoj posao regulatora.
Ova isprazna pisanja po forumima su bezveze. A i nekako internet generalno podstiče skrivene dubokoumne filosofe da kažu koju.

Ja sam napisao konkretan osnov za ono šta tvrdim. Takođe imam zvaničnu informaciju da je za 4 godine pokrenuto ukupno 8 postupaka zbog premale udaljenosti kockarnica (oni to zovu igračnice) jedne od drugih i od škola.

У чему је разлика ако је кладионица далеко 100 м од школе или 450 м?
 
Ljudi nije problem kladjenje na sportove i tiketi, to mnogo manje izaziva zavisnost.

Glavni izvor prihoda ovih kladionica su slot masine. Ja sam bio sokiran kada su mi ljudi koji se time bave rekli (tipa 70%). To izaziva nenormalnu zavisnost, imao sam prijatelja koji je zavistan od tih aparata unistio je sebi zivot i gotovo je nemoguce izleciti se, odnosno stalno si na ivici provalije. Opisivao mi je detaljno kako izgleda nagon za kockanjem, to je gore nego da imas narkomana u kuci.

Mislim da smo mi slepi koliki je ovo problem i koliko je prodica do sada unistineo i tek ce biti. Oni se prefidno zovu "kladionice" jer je to bolje prihvaceno nego da ides u "kockarnicu". U stvari je asplutno to i protiv toga se mora aktivno boriti. Kada bi narod znao da na svakih 200 metara ima po jednu kockarnicu koju najvise posecuju deca drugacije bi se pricalo.
 
Naravno da su problem i klađenje i tiketi.

Masa Srbendi je bila navučena na kladionice još pre masovnog uvođenja slotova u njih. Sećam se još kao klinac pri kraju osnovne koliko njih se još tada pretvaralo u zavisnike od fudbala i klađenja. Posle se taj trend nastavio i u srednjoj i na faksu. Jedina razlika između klinca i odraslog je što klinac mora da krije da ide u kladionicu i da kalkuliše koliko će džeparca da žrtvuje za kocku a koliko da mu ostane za ostalo. Pa onda oni imaju nešto manji problem nego odrasli. Ali zato posle kad "odrastu" i krenu sami da rade i zarađuju, taj trend se nastavlja i samo bacaju još više para.
 
Ljudi nije problem kladjenje na sportove i tiketi, to mnogo manje izaziva zavisnost.

Glavni izvor prihoda ovih kladionica su slot masine. Ja sam bio sokiran kada su mi ljudi koji se time bave rekli (tipa 70%). To izaziva nenormalnu zavisnost, imao sam prijatelja koji je zavistan od tih aparata unistio je sebi zivot i gotovo je nemoguce izleciti se, odnosno stalno si na ivici provalije. Opisivao mi je detaljno kako izgleda nagon za kockanjem, to je gore nego da imas narkomana u kuci.

Mislim da smo mi slepi koliki je ovo problem i koliko je prodica do sada unistineo i tek ce biti. Oni se prefidno zovu "kladionice" jer je to bolje prihvaceno nego da ides u "kockarnicu". U stvari je asplutno to i protiv toga se mora aktivno boriti. Kada bi narod znao da na svakih 200 metara ima po jednu kockarnicu koju najvise posecuju deca drugacije bi se pricalo.
To je problem njegov i njegove porodice. Nikoga nije briga. Drzavi je bitno da se para vrti, nikakvog problema po drzavu nema. Pare su tu, presle iz jednog dzepa u drugi.
 
Проблем је кад се због дугова пређе у криминал. Кад се у причу укључе зеленаши, утеривачи дугова, шверцери наркотика. Проблем су растурене породице, упропашћена деца. Али држава је слепа за те проблеме, битан је биланс на рачуници Малог Синише.
 
Vrh