Šta je novo?

Kineski tržni centar (Eurasia Trade Center) [ Tržni centar | 30 000m² ]

Danas su ladno posekli deo drveća između bloka 72 i budućeg Kineskog tca. Verovatno da bi se video tc.
20231215_200751.jpg
20231215_202620.jpg
 
U Americi i Kanadi betoniraju sve sto stignu. Oko njihovih kuca samo beton, a zelenilo ako ga i ima zapusteno.
 
Da nije možda raskrčeno zelenilo zbog gradnje drugog objekta centra?
 
Drugi objekat je ispod prvog u pravcu ka obilaznici. Tako da nije to.
 
Možda se sprema i taj teren za gradnju.
Tako su i kod mene prvo posekli drveće na placu za bokserski centar.
 
Da na planu kineskog tc na mestu te male šumice stoje neke zgrade, tako da me ne bi čudilo.
 
A neka ulica okretnica tramvaja tako nesto ....
 
Dve stvari su tu planirane. Jedna je drugi krak za autoput i novo naselje za bezbednjake. Ali ova seca mozda nema veze sa tim.
 
Ja koliko sam upućen, a tu sam iz bloka, tu bi trebale biti zgrade.
E sad par stvari mi pada na pamet.
Kinezima treba pristupna sobraćajnica i siguran sam da se JG neće produžiti bar dve godine, moja procena.
Znači kinezima treba pristupni put. Najlogičnije jeste da ga prave od one male raskrsnice na parkingu kod sunca. Pošto to nije odmah uz naselje u MMA onda moraju malo da prokrče ovaj plac, koji je navodno za bezbednjake.
U svakom slučaju je dobro da se sredi i taj plac.
Meni su ispred zgrade bokseri i u prvom trenu mi nije bilo ok što krče šumu, ali sada kada su sve iskrčili i spremili za gradnju, menu je super. Ovde na kraju grada se uvek dovizio šut i otpad i uvek sam se užasavai toga da se romi nasele odmah ispred.
Ovako znam da se sada ništa od toga neće desiti.
Još danas bokseri zovu komšije na kafu u Blok, što im je super potez.
A ja jedino vidim priliku da se ogrebem da na konto njih se sredi još nešto u naselju.
U svakom slučaju je dobro ako neko bude sredio taj plac.
 
Ljudi kakvi bokseri nisam upućen. Neka fora? Ako je neki projekat jel može link od neke najavae ili slično.
 
Bokserski centar u bloku 71. Imaće bazene, sale, sobe za sportiste za noćenje i moguće neki lep park.
Ima vesti u svim novinama o tome.
 
prezentuju orojekat za komšije.
Dogadjaj u cafe Blok.
Ja sam tu pa ću preneti detalje.
 
Javio bih se komše ali sam u teretani 🤣 neću stići.
 
Pa realno da, mala je parcela da se bilo šta gradi. Možda će biti manji parkić.
 
Nijedna parcela nije mala. Pogledajte samo šta su izgradili na uglu Voždovačkog kružnog puta i Milisava Đurovića.
 
Malopre sam prošao, ipak nije mala površina.
Mogu ti zgrade da se nabiju mada ne znam koliko ima potrebe a toliko km praznog prostora iza.
 
Vrh