Šta je novo?

Kineski tržni centar (Eurasia Trade Center) [ Tržni centar | 30 000m² ]

Јуче је поднет "захтев за одлучивање о потреби процене утицаја на животну средину пројекта изградње комерцијалног комплекса - „EURASIA TRADE CENTER" д.о.о. Нови Београд"
Овде је то обавештење https://www.beograd.rs/cir/gradski-...ksa---eurasia-trade-center-doo-novi-beograd-/

Микролокација тржног центра
Pogledajte prilog 153998Pogledajte prilog 153999
Извињавам се што самог себе наводим, али да се има нит у вестима.

Донето је решење о процени утицаја на животну средину изградње овог тржног центра, где је утврђено да није потребна израда студије о процени утицаја на животну средину.
https://www.beograd.rs/images/file/c9f700a860516e7ca28517b531b357dd_7679845253.pdf
 

Prilozi

  • о донетом решењу о потреби проценe утицаја на животну средину пројекта изградње комерцијалног...pdf
    2,1 MB · Pregleda: 78
@Orko tvoji strahovi će biti obistinjeni, jer je na toj parceli (KP 6884) upravo planirana izgradnja stambenog bloka sa stanovima za pripadnike službi bezbednsoti (vojska, policija...). To je ovaj prostor južno od smrdljivih zgrada a severno od produženja JG. Ta parcela je bila prvobitno namenjena preseljenju buvljaka, pa se, još pre 10 i više godina, od toga odustalo nakon protesta stanara u dr Ivana Ribara koji su blokirali saobraćaj zbog tih najava. Onda je po PGR-u ovde trebalo da bude kampus sa nekoliko fakulteta, pa su se pre par godina prosveta i valjda mup, dogovorili da razmene neko zemljite, i tako ovo dopade (opet) za stamenu izgradnju. U međuvremenu su usvojene i izmene PRG-a, tako da je planski i pravno gledano zemljište spremno...
 
Poslednja izmena:
Ako je za utehu bar nije privatna gradnja, tako da postoji sansa da nece svaki kvadrat otici u beton.
 
Ovi kao da čekaju produženje JG pa da onda krenu sa zidanjem!🇨🇳😁
image.jpg
image.jpg
image.jpg
 
Ranije mi nisu dozvoljavali da slikam tc, nemam dron.
Tako da mogu da kažem da se sada vide 3 krana.

Nekako mi deluje da sada već mogu da krenu ozbiljniji radovi.
Ali videćemo.
 
Tooooo kolega svaka čast.
Baš razmišljam da napišem da voze malter i spuštaju stubove. Ali rekoh nema više smisla ako nemam slike 😁

Inače jedan deo vidno pod vodom.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reagovanja: 10k
Zanimljivo da su poceli da rade pred leto, na leto je napolju 40 realnih stepeni, cisto sumnjam da ce tada raditi ovim tempom.
 
Jos mi je fascinantno gde su lokacijski i koliko je vode okolo i otpada a nigde puta.
Imam utisak da ce napraviti TC a da put moze i da ne bude uradjen.
 
Sigurno će biti puta, barem pored naselja MMA.
Meni se jedino čini da su prilično nisko u odnosu na buduće proširenje JG, ali siguran sam da znaju šta rade i da je moja procena loša.
Ali biće zanimljivo videti kako će na kraju ispasti ovaj projekat.
A sigurno će brzo da rade kako bi se oslobodio prostor u bloku 70 za dalje zidanje stambenih kvadrata.
 
A sigurno će brzo da rade kako bi se oslobodio prostor u bloku 70 za dalje zidanje stambenih kvadrata.
Zadnja vest je bila da ce na tom mestu KC u bloku 70 biti neki deltin izlozbeni auto salon. Nece biti stanova tu. Mada planovi se cesto menjaju, ko zna sta ce biti na kraju.
 
Zadnja vest je bila da ce na tom mestu KC u bloku 70 biti neki deltin izlozbeni auto salon. Nece biti stanova tu. Mada planovi se cesto menjaju, ko zna sta ce biti na kraju.
To bi bilo super!
Bolje salon automobila nego stanovi.
Ionako je ulica JG katastrofa što se tiče saobraćaja, a još nije ni autobuska stanica izgrađena. A ako tuda budu išli autobusi biće veselo.😁
 
Zadnja vest je bila da ce na tom mestu KC u bloku 70 biti neki deltin izlozbeni auto salon. Nece biti stanova tu. Mada planovi se cesto menjaju, ko zna sta ce biti na kraju.
Malo dalje u delu JG kod bloka 45 je iznad kumovog Autocentara Stojanovic izrasla zgrada. Nedugo zatim jos jedan pelcer a uskoro ce i drugi da nikne :)
 
Prošle godine su mi rekli da im rok oktobar da završe polovinu centra kada i žele da ga puste u rad. Naravno od tada je prošlo dosta vremena. Teško da će biti oktobar.
 
Na osnovu kog plana detaljne regulacije se radi ovaj objekat? Da li je tačno da je planirana okretnica tramvaja u blizini?
 
Da li se zna koji se brendovi mogu očekivati u ovom centru i da li je realno očekivati da se pojave Maxi/Idea ili da dovedu neki lanac koji nije prisutan kod nas?
 
Vrh