Šta je novo?

Kineski kulturni centar

Kada multifunkcionalan objekat bude zvanično otvoren, verovato na jesen prilikom posete predsednika Kine, onda ćemo da ga posetimo i vidimo u delu gde će biti Kulturni centar kako se promoviše kultura.
Možda neko svrati i u deo gde će biti kancelarije firmi, ali sumnjam da će neko otići u deo objekta gde će biti apartmani. ;)
 
Da li se zna šta će sadržati ovaj kulturni centar? Možda postavka izložbi i učionice za učenje kineskog jezika, slično kao Goethe-Institut, Institut Français i Cervantes?
 
Offtopic obrisan, vratimo se temi ;)
 
_20200430_191917.JPG
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=733631#p733631:hy7f9kyo je napisao(la):
Igor » 01 Мај 2020 01:16[/url]":hy7f9kyo]Offtopic obrisan, vratimo se temi ;)
Какав AV потез :? Баш смо се лепо распричали. Било је довољно материјала за засебну тему.
 
Ne znam da li je neko primetio već, ali mislim da je fasada inspirisana kineskim slikama maglovitih planina. Kada se pogleda u celini, iz daljine, zaista odaje utisak kao da su na njoj naslikani neki oblaci.
EVodftCUYAErGhA.jpg
cnag220639.jpg
 
О, ово нисам знао! То свему даје један додатан шарм.

За промену, један успешан пројекат.
 
bice ovo lepo za fotografisati rano ujutro, jer gleda na istok a materijali se razlikuju po reflektivnosti
 
Slazem se da ce jutarnje da izgledaju najbolje. U medjuvremenu jos dve popodnevne. :)

20200504_163937.jpg
20200504_164144.jpg
 
Moram da se slozim sa kolegom Dulejom da je objekat, realno, ruzan.

Napokon smo ga docekali, prvi objekat ovog tipa u Srbiji, napokon nesto kreativno itd. Sve to stoji, samo ja ne vidim univerzalnu lepotu u ovome, vise se mozda radi o tome sto nas podseca na nesto sto smo videli u nekom razvijenijem svetu pa nam je drago sto imamo i kod nas.

Ovo ce za 20 godina biti rugoba, kao i 90% posto NBGD-a uostalom.
 
Beki":27pqjlg8 je napisao(la):
Moram da se slozim sa kolegom Dulejom da je objekat, realno, ruzan.

Napokon smo ga docekali, prvi objekat ovog tipa u Srbiji, napokon nesto kreativno itd. Sve to stoji, samo ja ne vidim univerzalnu lepotu u ovome, vise se mozda radi o tome sto nas podseca na nesto sto smo videli u nekom razvijenijem svetu pa nam je drago sto imamo i kod nas.

Ovo ce za 20 godina biti rugoba, kao i 90% posto NBGD-a uostalom.
Na šta misliš kad kazes univerzalnu lepotu. Koji je to objekat u Bg univerzalno lep?

A to da će za 20 god biti rugoba nema nikakve veze sa projektom već sa Srpskim ne poznavanjem koncepta održavanja stvari, počevši od ličnih automobila, stanova, kuca pa nadalje. Što se možda u ovom slučaju ne desi jel objekat je u nadleznosti stranaca.
 
Za nekoliko godina, a najdalje do 2025., ova zgrada će biti jedan od simbola Beograda.
 
Pa ovo je fenomenalno, svaka cast sigurno je uzivo jos bolje
 
Sigurno se možemo složiti da je najoriginalnija zgrada izgrađena poslednjih godina u Beogradu. Eto što malo drugačije fasade uradi od zgrade.

U rangu sa njom je ona zgrada preko puta FDU sa onim ogromnim lukovima.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=735599#p735599:150k6q80 je napisao(la):
bit » Sre Maj 06, 2020 6:12 am[/url]":150k6q80]
Beki":150k6q80 je napisao(la):
Moram da se slozim sa kolegom Dulejom da je objekat, realno, ruzan.

Napokon smo ga docekali, prvi objekat ovog tipa u Srbiji, napokon nesto kreativno itd. Sve to stoji, samo ja ne vidim univerzalnu lepotu u ovome, vise se mozda radi o tome sto nas podseca na nesto sto smo videli u nekom razvijenijem svetu pa nam je drago sto imamo i kod nas.

Ovo ce za 20 godina biti rugoba, kao i 90% posto NBGD-a uostalom.
Na šta misliš kad kazes univerzalnu lepotu. Koji je to objekat u Bg univerzalno lep?

A to da će za 20 god biti rugoba nema nikakve veze sa projektom već sa Srpskim ne poznavanjem koncepta održavanja stvari, počevši od ličnih automobila, stanova, kuca pa nadalje. Što se možda u ovom slučaju ne desi jel objekat je u nadleznosti stranaca.
Ok, jasno mi je bilo da moj post nece naici na odobravanje, zato ne bih dalje toliko daleko isao jer se radi samo o mom misljenju.

Zgrada, po meni, mozda izgleda prebrutalno, ali mi svakako nije lepa. I nisam mislio na odrzavanje nego na to da kad za 20 godina nesto drugo bude prebrutalno, ovo vise nece biti, a nece imati ni neku lepotu koja nije prolazna.

Svaka cast stvarno svakome na trudu i kreativnosti oko zgrade, ja generalno nisam odusevljenim takvim zgradama, nista licno protiv nase.

I daj Boze da ja budem u pravu za 20 godina jer ce to znaciti da smo razvijena drzava i da nam ova zgrada vise nece izgledati vrh i bice spremna za rekonstrukciju.

Mada, kako stvari stoje, ova zgrada ce biti prebrutalna i za 20 godina, poredeci je sa drugim projektima.
 
Ne znam zašto ovde neki padaju u nesvest kao da je ovo nešto naj naj najlepše što smo videli ikada u Bg. Ne kažem da je ružno po meni je interesantna fasada ali videli smo i bolja arhiktekonska dela u Bgdu zadnjih 10-15 godina.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=735720#p735720:3i2f0tjo je napisao(la):
zexland » Sre Maj 06, 2020 3:33 pm[/url]":3i2f0tjo]Koja majke ti?
Infinity zgrada na primer pa ona stambena zgrada u Novopazarskoj sa drvenim detaljima, renovirana zgrada Trudbenika takodje sa belim panelima, galerija progres mada je ona radjena 90ih itd...
 
Nabavio sam na netu ove slike koje sam isekao iz jednog videa. ;)
 

Prilozi

  • IMG_20200506_205654.png
    IMG_20200506_205654.png
    875,2 KB · Pregleda: 1.665
  • IMG_20200506_205623.png
    IMG_20200506_205623.png
    907,2 KB · Pregleda: 1.651
  • IMG_20200506_205501.png
    IMG_20200506_205501.png
    882,2 KB · Pregleda: 1.632
  • IMG_20200506_210131.jpg
    IMG_20200506_210131.jpg
    628,3 KB · Pregleda: 1.659
Vrh