[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=727942#p727942:beumyn33 je napisao(la):dragan » 15 Apr 2020 01:44 am[/url]":beumyn33]Japanci će morati da traže dogradnju, jer će da izgledaju kao kineska garaža.
Да је реч о амбасади у Кини или Јужној Кореји, где су доста зла нанели, па и да разумем. Не видим потребу за овако екстремним мерама у нашем контексту.[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=728087#p728087:zi2k9sry je napisao(la):Igor » 15 Апр 2020 22:57[/url]":zi2k9sry]Da mi je znati na osnovu čega je urađena takva bezbednosna procena. Ne zaboravite da i elementi na fasadi imaju ulogu zaštite od udara.
Не зове се џаба Улица трешњиног цвета! А сасвим је сигурно да је најлепши кутак новобеоградског сокака дугачког свега неколико стотина метара управо дрворед ове необично лепе биљке која је ових дана у пуном сјају. Разгранала се и накинђурила цветовима разних боја, обасјана пролећним сунцем примила под своје крошње радозналце и поносито им се обратила: „Да, ја сам та јапанска трешња!”
Негде пред крај 2013. године тадашњи амбасадор Јапана у Београду Масафуми Куроки симболично је посадио младице јапанске трешње на платоу где ће нићи нова амбасада „Земље излазећег сунца”. Забележено је да је церемонију организовала хуманитарна организација „Јапанско друштво” у сарадњи са ЈКП „Зеленило Београд”, као и да је донатор садница био расадник „Еден” из Зрењанина.
Године су пролазиле, и на том простору подигнута је и пуштена у рад јапанска амбасада. Збило се то 2015, а две године касније, десетак метара даље, почела је изградња грандиозног Кинеског културног центра, баш на оном месту где се некада налазила кинеска амбасада коју је НАТО авијација бомбардовала за време напада на Србију и некадашњу Југославију 1999. године. Иако је плановима било предвиђено да Центар буде завршен у априлу прошле године, радови још трају, а локално становништво уочило је да уместо наших, финалне послове обављају грађевинци из Кине.
Током претходних година малену Улицу трешњиног цвета попуниле су нове, модернистичке зграде – од банака и осигуравајућих друштава, до стамбених објеката и хотела. У некада мирном новобеоградском кварту, којим су безбрижно шетали фазани са оближњег Великог ратног острва, све је прокључало. Постало је неподношљиво тесно за живот.
А јапанске трешње? Оне су преживеле и ојачале, и сваког марта постајале све живље и расцветалије. Додуше, под њиховим мирисним крошњама не окупљају се као у време „Ханамија” посматрачи трешњиног цвета с Далеког истока, већ пре свега неки овдашњи пословни свет који јури место за паркинг и нема времена за уживање у овом делићу природе.
Grad bi licio na svinjac u jesen. Imao sam ja tresnju i visnju ispred kuce, nisam mogao da ocistim betom od fleka.[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=728917#p728917:1nem6chb je napisao(la):Bulbulderac17 » Pet Apr 17, 2020 10:08 pm[/url]":1nem6chb]ove tresnje treba saditi po celom bg ako ovako uspevaju.
Sent from my iPhone using Tapatalk