Šta je novo?

Kineski kulturni centar

@Goje odavno se nisam ovako ismejao.
Nije bio Peking od radio stanica inače bi bilo original.
 
Ha, kaže tvoj potpis da slika vredi više od hiljadu reči. Mada, nisam hteo ništa naročito da poručim, već samo mi tako došlo...

Inače, zgrada nije neka lepotinja, ali može da dobije četvorku.
 
Iskreno ja cenim prirodne materijale poput kamena, mermera, drveta itd i kad fasada daje utisak nekog kvalteta, arhitektonskog i kvaliteta u materijalu. Ovo mi dodje kao najjednostavnija staklena fasada sa nakačenim alu panelima, deluje bezdušno i prilično jeftino kad se malo bolje analizira. Najveći trud je uložen u izradu samih panela a ne u zgradu, oblik, koncepciju šta već. Ne razumite me pogrešno, nije ova zgrada niti ružna, niti zaslužuje neku oštru kritiku ako uzmemo u obzir kakve krmače se dižu po gradu. Na prvi pogled deluje veoma lepo, i prosečnom prolazniku će se dopasti, ali nema ni teoretske šanse da će ova zgrada ikada biti simbol beograda...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=735970#p735970:1p5eld2o je napisao(la):
And7rey » 07 Maj 2020 12:57 am[/url]":1p5eld2o]. . . nema ni teoretske šanse da će ova zgrada ikada biti simbol beograda...
Neće biti simbol Beograda kao Pobednik na Kalemegdanu ili Skadarlija ili Toranj na Avali, ali će ta zgrada biti dosta posećena radi svoje multifunkcionalnosti ( kulturni centar, kancelarije firmi i apartmani) i to ne samo od strane Kineza već i stranaca koji žive i rade kod nas, pa i naših gradjana.
Pored toga, sve turističke ture koje idu prema Gardošu u Zemunu prolaze skoro pored te interesantne i uočljive zgrade, pa će vodiči objašnjavati kakva i čija je to zgrada i zato će biti i dosta fotografisana. Možda čak udje u program turističkog obilaska grada, a za mnogobrojne kineske turiste će biti obavezna destinacija.
Zato sam napisao da će do 2025. ta zgrada postati novi simbol Beograda. . još samo da joj damo ime. ;)
 
Eno je beli se se u sredini slike, kad se gleda sa Kalemegdana :)
 

Prilozi

  • kkc.jpg
    kkc.jpg
    100 KB · Pregleda: 4.979
KKC je zanimljiv zbog svoje mastovite fasade i zbog svojih detalja, dok je oblik zgrade prosecan.
To znaci da nije potrebno mnogo da se zgrada ucini posebnom i zanimljivom.
Za nase prilike ti dekorativni elementi su mahom samo nepotreban trosak, a mogle bi mnoge "prosecne" zgrade, stare ili nove, da izgledaju slicno kao KKC, ako se dozvoli malo poigravanja sa fasadom. To nije samo tema za arhitekate, vec za umetnike generalno.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=736021#p736021:39rdjyh0 je napisao(la):
Posmatrac » 07 Мај 2020 08:29 am[/url]":39rdjyh0]Eno je beli se se u sredini slike, kad se gleda sa Kalemegdana :)
file.php

Лепо је обогатила панораму НБГ...зграда је интересанта, ако се неко бар мало потруди да буде оригиналан, донесе нешто ново или бар мало размишља о естетици на згради а не само да сагради стаклену коцку мени је то за похвалу,далеко да ће ово бити туристичка атракција или неки симбол Београда због ове пластичне декорације али је за похвалу...свакако бих волео да на НБГ има више оваквих пројеката као што је ова зграда или GTC Green Heart.
 
Postoji još jedan razlog zašto je ova zgrada značajna, jer je na mestu bombardovanja.

"Полагањем венаца и минутом ћутања данас је на месту испред некадашње кинеске амбасаде у Београду обележена 21 година од НАТО бомбардовања те зграде у којој су погинула три новинара, а 20 особа повређено. . ."

https://www.dnevnik.rs/politika/obeleze ... 07-05-2020
 
Fun fact, dosta kineza zna da je bombardovana ambasada. Prošle godine mi je nasumični taksista u nekom selu to pomenuo. Bas sam se iznenadio. Čak je rekao i tačan datum.
 
Кинези нису нека банана држава, можда 99-те још нису били оно што су данас, али велика прашина се била дигла око тога и сигурно да не заборављају тако лако...волео би да смо и ми такви.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=736531#p736531:291o9pxh je napisao(la):
milanobelgrade » 08 Maj 2020 03:16 pm[/url]":291o9pxh] . велика прашина се била дигла око тога и сигурно да не заборављају тако лако...
Da, verovatno im nije nigde bombardovana ambasada i to još sa žrtvama.
Zato će mnogi kinezi dolaziti na to mesto ne samo radi Kulturnog centra.
 
Meni je ova zgrada ruzna. I onaj trzni centar u beogradu na vodi mi je ruzan. Ne znam zasto se na forumu toliko hvale ova dva objekta.
 
Zato sto se u Beogradu, inace, ne gradi nista vanredno zanimljivo.
 
Meni je fasada skroz kul, Bijela boja je taman za gradove juzne evrope.

jedino mi je zao sto nije veca i na drugom mjestu
Da je Zgrada npr. na Uscu (umjesto tc), bnv, blok 18 ili luke bg sigurno bi postala jedan od simbola grada .
 
Jedva čekam da Igor odradi foto sesiju ovog projekta kada bude gotovo.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=736531#p736531:fda3bfbi je napisao(la):
milanobelgrade » 08 Мај 2020 22:16[/url]":fda3bfbi]Кинези нису нека банана држава, можда 99-те још нису били оно што су данас, али велика прашина се била дигла око тога и сигурно да не заборављају тако лако...волео би да смо и ми такви.
Кинези све памте. И наше мале гестове пријатељства - па таман они били и првеснтвено самопромотивни трикови оног ид**** - и мале и велике увреде оних што, век-два, владаше светом, мислећи да ће тако довека.
 
Ако не поштујеш сам себе, како ће те и други поштовати?

Аутошовинизам је јако ретка појава у свету. Можда га нисмо измислили али га експлоатишемо, и још се хвалимо. Нема стида ни трунке.
И зато нема ни трунке поштовање, пре свега од ових који су се од Србије и српског народа омастили што за народ, што за територије.

Напоменућу само писмо Алојзија Степинца који пише Ватикану да је Римокатолички свет пунији за 230000 душа тј нових хрвата. Значи конверитрао, и ти се хрват. А шта си пре тога био?
 
Кикуц изгледа све боље, одлична архитектура:



Ови елементи фасадног платна имају затворен (вероватно од провидне пластике) средишњи део; нисам то приметио до сада, мислио сам да су шупљи:









 
Ја сам презадовољан резултатом. Код нас су ретки пројекти којима се нема шта приговорити, а овде скоро да нема; једино бих волео када би тај чардак на врху мало замаскирали. Остало је одлично.
 
А нисте могли сачекати крај,већ сте критиковали од почетка,неки......

Послато са SM-G9500 помоћу Тапатока
 
Imajući u vidu na šta većinom liče novogradnje, i koliko uružnjuju okolinu, ovo je nešto što izgleda kao da je izašlo iz SF filma.
 
Vrh