Šta je novo?

Kišna kanalizacija - poplave u gradu

Мислим да инвеститори плаћају одређену таксу за инфраструктуру, али град слабо шта ради по том питању.
 
Kolika je ta taksa po izgradjenom m2?
 
Eto danas odgovora.
Šta su uradili od prethodne poplave?

mi-nismo-andjeli-nista.gif
 
Улицу Моше Пијаде Врчин, комшија је затрпао дренажни канал поред пута дубине 1 метар и дужине 50 метара и сада вода остаје на путу и при мањим падавинама, увек је 10 центиметара воде на коловозу, пешака не може да се пролази. Раније је та вода одлазила тим каналом у оближњи поток, сада остаје на путу. Канал је био са леве стране.
IMG_20220823_153529.jpg
 
Чини ми се да је исти случај дуж већег дела Сурчинске која је као типична сремска улица још пре 100 година имала дренажне канале, али сад их ето нема и плави при најмањој киши.
 
Ja sam mislio na namerno gaje travicu i ukrasno bilje u slivnicima pa su zato zatrpani zemljom
 
Neverovatno, kiša ignoriše znakove koje je Šapić postavio i potapa ulice!

E samo da se neko setio i da umesto civilizovanog načina postavljanja lepih novih znakova upozorenja pošalje cigane iz JKP sa krampovima i pajsterima i lopatama da krenu šaht po šaht da čiste... Pre dva meseca. Očistili bi par hilada do sada sigurno. (Ne usuđujem se ni da pomislim koliko kišnih slivnika ukupno ima u gradu, moguće i desetine hiljada. Ali zna se gde se prave reke i jezera i trebalo bi se fokusirati tu) Ali to nije dovoljno moderno za tako sofistiricarmi grad kao što je Beograd.
 
Neverovatno, kiša ignoriše znakove koje je Šapić postavio i potapa ulice!

E samo da se neko setio i da umesto civilizovanog načina postavljanja lepih novih znakova upozorenja pošalje cigane iz JKP sa krampovima i pajsterima i lopatama da krenu šaht po šaht da čiste... Pre dva meseca. Očistili bi par hilada do sada sigurno. (Ne usuđujem se ni da pomislim koliko kišnih slivnika ukupno ima u gradu, moguće i desetine hiljada. Ali zna se gde se prave reke i jezera i trebalo bi se fokusirati tu) Ali to nije dovoljno moderno za tako sofistiricarmi grad kao što je Beograd.

Treba da shvatis da je svaki dinar potrosen za javni interes Grada, dinar manje za privatne dzepove partijske gamadi.
 
Vrh