Šta je novo?

"Kennedy Residence" - Blok 9a

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=872947#p872947:8cj5h4rs je napisao(la):
Orko » Čet Avg 19, 2021 10:17 pm[/url]":8cj5h4rs]Jasno je to meni sve, samo sto ce sa ovakvim predugovorom kakav su oni napravili tesko moci da se aplicira za bankarski kredit bez nekog aneksa (jer to da kapara ulazi u ucesce banci mora da pise u predugovoru, tj. ne podrazumeva se samo po sebi). Mene u sustini najvise zanima da li su i ostali kupci u Kennedy Residence potpisali ovakve predugovore ili je neko uspeo da izdejstvuje neki predugovor koji nam daje malo vecu sigurnost u slucaju da investitor nesto zabrlja.

Ja mislim da ovu stvar treba da dogovorite sa bankom. Narodna banka i banke traže učešće da bi potvrdili da imate mogućnosti da 'izdržite' transakciju, gde posedovanje i spremnost da se da učešće potvrđuje kratkoročnu solventnost. Ako date te pare na predugovor, banka bi morala da ima mogućnost da to 'prepozna'.

Ovde imate i momenat projektnog finansiranja. Banka koja radi projektno finansiranje ima hipoteku prvog reda i vaša banka treba da pristane da stavi hipoteku drugog reda na neizgrađen deo objekta. Ovo možete da podvedete pod to da je inestitor zabrljao ako neće :) Iz svih ovih razloga najlakše je uzeti kredit kod banke koja radi projektno finansiranje, jer ona zna sve detalje...
 
Orko":2q602zxo je napisao(la):
Jasno je to meni sve, samo sto ce sa ovakvim predugovorom kakav su oni napravili tesko moci da se aplicira za bankarski kredit bez nekog aneksa (jer to da kapara ulazi u ucesce banci mora da pise u predugovoru, tj. ne podrazumeva se samo po sebi). Mene u sustini najvise zanima da li su i ostali kupci u Kennedy Residence potpisali ovakve predugovore ili je neko uspeo da izdejstvuje neki predugovor koji nam daje malo vecu sigurnost u slucaju da investitor nesto zabrlja.

Ovo je izmedju banke i kupca, ne treba da bude deo ugovora. Predugovor je samo potvrda da ste dali učešće i banci je to dovoljno da odobri ili ne odobri kredit.

Oko dela vraćanja učešća u slučaju ne odobrenja kredita se može pregovarati, ja npr sam stavio ovu stavku u predugovor...da se učešće vraća u tom slučaju... Investitor nije imao nikakvih problema sa ovom stavkom u tom trenutku jer realno isti stan može sada već da proda po većoj ceni nego kada smo zaključili predugovor.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Hvala na odgovorima. Ipak sam odustao od potpisivanja. Avokat mi je "zabranio" da potpisem ovakav predugovor. Rizik je preveliki, jer ne zele da stave u predugovor stavku da vracaju kaparu cak ni ako do odbijanja kredita dodje njihovom krivicom.

Jasno je da nije velika sansa da nesto podje naopako i verovatno ce sve biti ok i za ljude koji su potpisali ovakav predugovor. Ali po savetu advokata, ja ipak nisam spreman da preuzmem taj rizik.

Srecno svima koji su se odlucili za ovu zgradu, nadam se da cete vec sledeceg leta uzivati u svojim stanovima :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=872992#p872992:ddjujkbv je napisao(la):
Orko » Pet Avg 20, 2021 8:39 am[/url]":ddjujkbv]Rizik je preveliki, jer ne zele da stave u predugovor stavku da vracaju kaparu cak ni ako do odbijanja kredita dodje njihovom krivicom.
Ja prosto ne mogu da poverujem da oni ovo ne zele da stave u predugovor. :bash:
Ja sam pokusao da dodam povrat kapare u slucaju neodobravanja kredita mojom krivicom i to nije moglo. Ovo za njihovu krivicu je mislim stajalo i u originalnom predugovoru. I to je logicno da stoji, ima dosta papira koje oni moraju da obezbede da bi se vama odobrio kredit.
 
Apsolutno se slazem sa vama, ali njihovo objasnjenje je da je ovo tipski predugovor i da je isti za sve. To im je, po njihovim recima, politika firme da nista ne menjaju. U principu u predugovoru su obezbedili sebe na sve moguce nacine, a sav rizik je na kupcu cak i ako kupac nije nista kriv :)

Trenutno u predugovoru nema nista poput toga o cemu pricate da je stajalo u originalnom predugovoru (vezano za neodobravanje kredita zbog njihove krivice).
 
Nisam naglasio, ja nisam kupio ovde stan vec u drugoj novogradnji, tako da moja iskustva nisu vezana konkretno za ovog investitora/ovaj projekat.
 
Zašto nam terase izgledaju kao kavezi? Užas
 

Prilozi

  • Screenshot_20210828-145408_Instagram.jpg
    Screenshot_20210828-145408_Instagram.jpg
    424,9 KB · Pregleda: 6.107
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=875471#p875471:33tkxzht je napisao(la):
Дошљак » Sub Avg 28, 2021 3:08 pm[/url]":33tkxzht]Ово је баш ружно.

Mislim da je ovo jedan polarizirajuci dizajn. Ili ti se ne svidja ili ti se svidja. Meni iskreno ovo izgleda super, bas mi se svidja.
 
Meni je u sustini sve dobro, netipicno i originalno, pre svega smelo, pogotovo za srpsko trziste. Ograda mi se svidja, ima igru svetla i senke.
Ovaj orman za klime ima prevelike rupice, verovatno jer je iza klima, to mi se nesto i ne dopada, ali nije nesto sto bih okarakterisao ruznim.
Ovih 6 sarki na tom ormanu su bas naglasene, bolje bi bilo da su iznutra.
Kad se uradi plafon na terasi i zaluzine, bice kompletna slika.
Unutrasnjost je uredu, boje su po mom ukusu.
 
Bas to, nesto originalno i plus te senke koje su jako zanimljive, i vecu privatnost koju dobijas time sto je poluzatvoreno. Slazem se za sarke al to mi je bas detalj.
 
Pa dobro, pitanje je licnog shvatanja dinamike i kontrasta, ne voli ga svako.
Svakom se nesto ne svidja, rupicaste ograde mogu asocirati na kokosinjac, vertikalne na zatvor, a staklene na nista, tj. kao da i nemas ogradu. Stvar je pogleda i dozivljaja, kako ko sta shvata. Svakako ce zgrada, u globalu kad se gleda, izgledati jako moderno i dobro zbog ovih finih perforacija u belim ogradama. Meni takve perforirane fasade uvek izgledaju lagano i cisto, mozda je do mene.
 
Ne znam što se neki čude kada je to bilo prilično očigledno čak i po renderu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Neki se čudimo jer nije bilo ovog horora od kaveza za klimu na renderu
 
O ukusima ne vredi raspravljati. Meni se recimo najvise svidja kupatilo
 
Naravno da neće da menjaju bilo šta jer je potražnja dovoljna da su u poziciji da eliminišu čak i kreditne kupce i sve prodaju za gotovinu.
 
Kul su terase. Te neuklopljene šlogirane pločice su pak kič na nivou floralnih tapeta, tužno je što su postale the new normal.
 
Zar nisu mogli taj geberit da ukopaju da bude u ravni sa zidom, takodje pločice u tuš kabini zasto nisu uklopljene ?!
 
Zdravo , komsije ! Da li neko od vas vec unajmio dizajnera za uredjenje stana ili imate neku preporuku za dobrog dizajnera ? Pocela sam da trazim svuda na Internetu, ali stvarno ima veliki broj razlicitih firma .. Hvala unapred !
 
Vrh