Šta je novo?

"Kennedy Residence" - Blok 9a

Toga se i ja plasim, stavice stiropor, pa ce ga zamaskirati necim ukrasnim ...
 
pozdrav svima, video sam ovu temu, pa sam se uclanio na forum.
mislim da se je pozicija ove zgrade ozbiljno problematicna. slazem se da je najbolja orjentacija koja gleda na jug (sud i dom zdravlja), ali imajte u vidu da dole u svakom momentu sedi 30ak ocajnika koji puse cigare i nesto cekaju. ne verujem da bi bilo ko voleo ovaj prizor pod svojim prozorom.
ostaje pozicija koja gleda na barake...
inace, zivim u komsiluku i objekat svakodnevno napreduje
 
Izgleda da su i "zvanično" odustali od lux gradnje. Na gradilištu se pojavila nova tabla sa nešto drugačijim izgledom zgrade (svetlija fasada, nisam zagledao druge razlike), i što je još važnije sa novim rokom završetka radova, a to je 20 meseci u odnosu na prvobitnih 30 meseci koliko je pisalo na staroj tabli.
 
Za fasadu sam siguran da je svetlija nego na prvobitno prikazan izgled. Možda su terase malo drugačije, ali nisam siguran.
 
Suštinski i nema nekih većih promena. Render na tabli je malo više "ispoliran" u odnosu na one koji su se prethodno pojavili. Izmenjeni su neki sitni detalji - uklonjene su nadstrešnice sa ćoškova, a terase su proširene.

Promene rendera su uobičajena stvar, jer ipak su oni samo ilustracija. Važno je šta stoji u glavnom projektu :)
 
a jos vaznije je i pridrzavati se onoga sto pise u glavnom projektu
 
Homer Jay":2v5i2cxa je napisao(la):
Promene rendera su uobičajena stvar, jer ipak su oni samo ilustracija. Važno je šta stoji u glavnom projektu :)

Ovo su dokazali sa renderima za TC Stadion:

stadion_shoping_center2.jpg

0001-bg-TC-Stadion-.jpg

stadion-shopping-center-700x437.jpg

v284032p0.jpg


Steta samo sto su te razlike u odnosu na render obicno losija resenja kao ovi stubovi...
 
Pa verovatno su promenili i glavni projekat čim su za 10 meseci skratili rok završetka radova.
 
Moguće. Zato i oni koji kupuju stan moraju temeljno da se raspitaju o svemu.

Što se samog eksterijera tiče - ne primećujem neke drastične promene. Naprotiv, render na tabli je dosta ilustrativniji od prethodnih.
 
Promena u odnosu na prosli render je u nijansi dela fasade koji nije pokriven fasadnom ciglom,bila je bela a sad je neka kao tamnija bez i fasadne cigle su sad nijansirane i to od tamnije braon u prizemlju do svetlije na zadnjem spratu.I terase su povecane tako da nema nikakvih sustinskih promena ako sam dobro video.
 
zna li neko koja je cena po kvadratu i da li negde na internetu mogu da se pogledaju planovi stanova?
 
Zvanično nema još nikakvih informacija. Sajt investitora Obelisk gradnje je u izradi.
 
mali komentar i upoređenje sa YBC-om:
Radim u YBC nekoliko godina. Pravi pakao je ukoliko vam je stan orjentisan na bul M Pupina (buka, prašina, smog, prljavština).

Zato i nisam zainteresovan za ovu zgradu iako tražim stan preko 90kvm u kraju (živim u Dž. Kenedija).
Ali me vrlo interesuje ko će i kada graditi na parceli iza ove zgrade. Mislim da je to već druga priča.
 
Nije problem ni strana ka bulevaru, samo ako urade kvalitetno zvucnu i toplotnu izolaciju. A to pre svega znaci sendvic zid, sa debelim slojem kamene vune, punom ciglom + visokokvalitetna stolarija.
 
Sve je to lepo od njih, samo fali cena po kvadratu i malo više detalja o strukturi zgrade :dil:
 
Vlada :-)":1hg93ic8 je napisao(la):
Ovo sam ja sinoć video. Ne znam da li ima nekih promena.



колико видим, промена је да на углу више нема тераса, што поздрављам, јер мислим да је то бесмислено. Међутим угао је и даље одвратан, претпостављам да је проблем у самој парцели (што није са правоугаоним ћошком). А са овим алукобондом...ухх фуј!!


едит: сад кад видим основу...
могло је лепо да се исправи. зграда би била много убедљивија и лепша , стан би био много функционалнији а и јефтинији за тих пар бачених квадрата.

obelisk-osnova-ispravka.png


И ту лежи проблем, овде је секретаријат морао да каже не може! нећемо више да градимо хипертрофиране интепретациује овалних соба салонских станова! салонски станови су умрли пре три четврт века, доста је више!
И да лепо траже инвеститору односно пројектанту да се одрекне тих пар квадрата и направи лепу зграду и хуман стан.
 
Počeli su sa zidanjem po spratovima. Rade sa šupljim i klasičnim ciglama.
 
"malo skupo"?!! Ne da je skupo vec budalastina, u westu su kvadrature od 1800 - 2100!! Pogledaj west, pogledaj ovo, nebo i zemlja. Ovde je mozda bolja lokacija, jer tu je odma Zemun, nalazi se u urbanijem delu nbga itd. a i to kako za koga. Po meni 1500 evra puna kapa.
 
Vrh