Šta je novo?

Karađorđeva ulica

Сада сам проверио катастар, све зелене површине у Карађорђевој се воде на град и републику. Биће да је бирократска заврзлама унутар градске управе проблем.
 
Својевремено сам видео да део зелених површина у Карађорђевој до моста обавља приватна фирма, мислим Грас гарден, да ли је уговор са њима раскинут, па није склопљен ни са једном фирмом за одржавање, шта се ту догађа ко зна..
 
Najverovatnije je reč o onom klasičnom da ulica nije predata u nadležnost gradskih službi, jer je još u garantnom roku.
 
Карађорђева

Испод Бранковог моста:







Ово степениште је добило мурал:



На целом потезу од Бетон-хале до Резиденса постављају се рекламне туристичке кућице и разне занимације:





Припрема се Бетонски брод за рад:


Неко је успео да запали декинг на овом месту између Бетонског брода и брода Корњача:








 
Poslednja izmena:
Ne znam za vas, ali ja obožavam "street food", e sad, što se festival održava na gradilištu, to je valjda sada moderno:
20220526_202540.jpg

20220526_202556.jpg
20220526_202614.jpg

A, inače, malo dalje, linijski parking lepo napreduje:
20220526_211135.jpg
 
Moderno je da se održava na mestima koje je "božja ruka" dotakla. E sad što su to mahom gradilišta, ili nedovršeno a prograšeno završenim, to je druga stvar.
 
Odlazi cirkus iz našeg malog grada...
Pogledajte prilog 137637
Nije sa teme, ali me interesuje dali je neko od forumasa bio na monitoru Sava? Jel sredjen unutra? Steta sto Beograd slabo radi na turistickoj ponudi, inace bi on bio jak u turistickoj ponudi! Sa tog broda je izvrsen prvi topovski udar koliko sam citao na Beograd u 1 ratu ( ako ne neka me isprave ). Bas moze da bude kao Krejser " Avrora " u Sankt Peterburgu, jos je i na odlicnoj lokaciji postavljen!
 

Весић разговарао са грађанима на речном ратном броду „Сава”


Заменик градоначелника Горан Весић посетио је јутрос монитор „Сава”, речни ратни брод који је део Музеја града Београда, где је путем видео-позива разговарао са грађанима о рзавоју града.

Он је подсетио да су пре неколико година Град Београд и Војска Србије уредили овај монитор и ставили га грађанима на располагање.

– Овај брод је саграђен 1904. године у Будимпешти и служио је за потребе Аустроугарске морнарице до 1918. године. Учествовао је и у нападу на Београд, те су са њега испаљени први хици у нападу Аустроугарске на Београд 1914. године. Већ 1920. године ушао је у састав морнарице Краљевине Срба, Хрвата и Словенаца, у којој је био све до 1941. године. Тада су га отеле усташе и служио је усташкој војсци до 1944. године, када је постао део Југословенске ратне морнарице, односно Народне армије. Део Ратне морнарице је био до 1959. године, када је напуштен, насукан и остављен да пропада деценијама – објаснио је Весић.

Весић је нагласио да је монитор „Сава” 2005. године проглашен за споменик културе.

– Брод се сада налази на преуређеном Савском кеју, близу Бетон хале и поред пристаништа. Позивам све да посете овај брод и да виде како водимо рачуна о историји Београда и Србије. Важно је да имамо различите могућности да деца науче нешто о нашој историји. Много је лепо да се посети овај брод са децом где вас чекају и стручни водичи који ће вам предочити историју брода. На овом броду се прелама последњих сто година историје Србије. Тако ми чувамо Србију и Београд и сећање на оно што се дешавало у нашем граду – закључио је Весић.

 
Зна ли се шта је са Жупом? Могли су и њу да среде и усидре у близини.
 
Ратни брод "Сава", "Жупа" или "Србија" од тегљача и "Крајина" као путнички брод.
 
Nije sa teme, ali me interesuje dali je neko od forumasa bio na monitoru Sava? Jel sredjen unutra? Steta sto Beograd slabo radi na turistickoj ponudi, inace bi on bio jak u turistickoj ponudi! Sa tog broda je izvrsen prvi topovski udar koliko sam citao na Beograd u 1 ratu ( ako ne neka me isprave ). Bas moze da bude kao Krejser " Avrora " u Sankt Peterburgu, jos je i na odlicnoj lokaciji postavljen!

Bio, može da se uđe, enterijer je uređen ne kao ratni brod nego kao izložbeni prostor.
Mogu se videti razni predmeti i fotografije vezane za brod i rečnu flotilu tog vremena.
 

Весић разговарао са грађанима на речном ратном броду „Сава”


Заменик градоначелника Горан Весић посетио је јутрос монитор „Сава”, речни ратни брод који је део Музеја града Београда, где је путем видео-позива разговарао са грађанима о рзавоју града.

Он је подсетио да су пре неколико година Град Београд и Војска Србије уредили овај монитор и ставили га грађанима на располагање.
.......Позивам све да посете овај брод и да виде како водимо рачуна о историји Београда и Србије.


Grad Beograd?
Koliko ja znam, ovo je sve završilo Ministarstvo odbrane.
 
Pozdrav,

da li neko ima ili zna gde mogu pronaći planove za rekonstrukciju, u formatu koji nije jpg već pln, dwg, pdf ili nešto slično?
Potrebni su mi aktuelniji planovi tog dela zbog studentskog rada i pravljenja modela..

Hvala! :)
 
Ко би рекао да ће линијски паркинг доћи чак довде:
Pogledajte prilog 141709
Данашњи чланак из Политике о овом "линијском" паркингу

ПАРКИРАЊЕ НА ТРОТОАРУ У КАРАЂОРЂЕВОЈ
Надлежни кажњавају, бахати возачи остављају кола

Среда, 27.07.2022. у 13:23
Секретаријат за послове комуналне милиције од 1. јануара до 25. јула у овој улици због непрописног паркирања власницима возила затечених у прекршају издао укупно 485 обавештења и прекршајних налога
https://www.politika.rs/scc/clanak/513021/Nadlezni-kaznjavaju-bahati-vozaci-ostavljaju-kola

677z381_karadjordjeva-deki.jpg
 
Зато и паркирају, јер надлежни каче ЧИТАВА ДВА И ПО обавештења дневно, и још се тиме хвале. Што бих волео да је неко такав надлежан и за моја разна непочинства.
 
Vrh