Šta je novo?

Karađorđeva ulica

Naleteh na fb na stranici neke kineske novinske agencije. Jedna od najlepših rekonstrukcija u Beogradu poslednjih 15god ali sa katastrofalnim održavanjem.
FB_IMG_1649350373070.jpg
 
Nije problem Karađorđeve loše održavanje.

Problem Karađorđeve je što je KATASTROFALNO odrađena njena rekonstrukcija, i ulica je počela da se RASPADA pre nego što je zvanično bila otvorena. A otvarali su je bezbroj puta. I nakon otvaranja su bezbroj puta RASKOPAVALI delove da isprave GREŠKE.
 
Naleteh na fb na stranici neke kineske novinske agencije. Jedna od najlepših rekonstrukcija u Beogradu poslednjih 15god ali sa katastrofalnim održavanjem.
Pogledajte prilog 133251
Jedna od najgorih rekonstrukcija. Totalno nefunkcionalna ulica. Triput kolima presecaš tramvajsku bašticu. A sve zbog toga što je neko zamislio da je potrebno da se ima ogroman trotoar uz zgrade, gde bi lepo legle bašte kafića.
 
Nije životni san svakog Beograđanina da se zabode u baštu kafića. Ali to nažalost mogu samo visokinteligentni ljudi da skapiraju. ;)
A ti kamioni su najmanji problem, jer je drugim infrastrukturnim rešenjima dobar deo njih odvučen na druge koridore.
 
Ух кад се сетим оног изломљеног тротоара око стајалишта за аутобусе.
 
Naleteh na fb na stranici neke kineske novinske agencije. Jedna od najlepših rekonstrukcija u Beogradu poslednjih 15god ali sa katastrofalnim održavanjem.
Pogledajte prilog 133251

Ако су игде требали да праве зелене баштице то је у овом парчету између траве и тротоара. Било би много лепше него овако што ће да рђа а и смислено би се све повезало
 
I da su najsavršenije urađeni trotoari i baštice i dalje bi ova rekonstrukcija bila blam zbog svog "retardiranog" projekta ukrštanja saobraćaja, a naravno zna se ko su ti stručnjaci koji su već odgovorni za bačene milijarde.
 
Pokušaću da slikam u toku dana... u odnosu na slike od prošle godine, Karađorđeva je još više (drastično) propala. Kocke su toliko potonule i propale, da se nadam da se neće neka saobraćajka tu desiti, kada neko u poslednjem trenutku pokaša da izbegne rupe.

Tuga.
 
Znam održavanje Karađorđeve je katastrofa ovo gore se ja malo šalim sa Gojetom.
 
Znam održavanje Karađorđeve je katastrofa ovo gore se ja malo šalim sa Gojetom.

Mislim da nije do (ne)održavanja, tj. siguran sam da nije do (ne)održavanja. Karađorđeva ulica je loše urađena, i počela je da se raspada čim je otvorena (a bezbroj puta ju je vlast otvarala). Tako da je do izvođača radova, i onih koji bi trebali da nadgledaju, tj. rade svoj posao.

Budući da niko nije odgovarao, pretpostavljam da je reč o korupciji i krađi novca poreskih obveznika?

Slična je situacija bila sa Trgom Republike. Razlika je ta što je Trg ipak vidljiviji u očima javnosti, pa su neke stvari morali odmah da rešavaju. A neke su rešavali pod okriljem noći...
 
Vrh