Šta je novo?

Karađorđeva ulica

Mnogo je to fragilan materijal za ovako nesto. Plus, mora da se dobro prilepi za tlo, a ne da stoji na sipkama.
 
jel se vi stesni da ne postoji taj kuckin sin koji moze da izlomi toliko dekinga koliko oni mogu da kupe od dobavljaca, po vrlo povoljnoj ceni ?

ja iskreno zavidim ljudima koji misle da su hektari dekinga postavljeni uz savu tu da bi nama bilo lepo za videti i zgodno za koristiti
 
Aha...
prvo razbiju pa ukradu podlogu
bezobraznici jedni :rant:

Verovatno je bio pesak
koj sada preprodavju na crno ,
kao spec pesak za mačke :dil:

:bubanj:
 
boco, ja sam siguran da su materijal i ulozeni rad za postavljanje podloge fakturisani i placeni. ubedjen sam i da dok mi ovde ovako mudro diskutujemo neki vredni i posteni ljudi pisu projekat i spremaju profakture za sanaciju stete koju je nacinilo neko nn lice
 
U pravu si :kk:
Na papiru vredno i mukotrpno je uneto sve

Na slici jasno se vidi da na razbijenom dekingu - podloge nema - šuplje - :dil:

Bar peska da ima... al nema ga .... :(

Jedared ja pito ovdi na BBu
sta bi sa onim iskopanim peskom za naucni cemtar na Nbgu jer i on ima svoju vrednost pa puta kubikaža ... ola la :roll:
te me Igor tada poučio
da u Bgd pesak i ako je veliks količina niko ne trpa pare u djep od njega
vec završava za mačke ...

Verovatno se to i ovde dešava ... mačija Bg madjikorama....
:sesir:
 
karadjordjeva-01.jpg

karadjordjeva-02.jpg

karadjordjeva-03.jpg

karadjordjeva-04.jpg

karadjordjeva-05.jpg

karadjordjeva-06.jpg

karadjordjeva-07.jpg

karadjordjeva-08.jpg

karadjordjeva-09.jpg

karadjordjeva-10.jpg

karadjordjeva-11.jpg
 
Trebalo je odmah iza ovog dekinga napraviti drvored (gde su bile klupe ranije) i to bi taman stvaralo hlad za šetalište, jer je leti nepodnošljivo tuda proći sve do predveče, nema bilo kakvog hlada duž cele promenade.
 
I šta smo dobili rekonstrukcijom Karađorđeve? Manjak zelenila, povećanje popločanog / asfaltiranog područja, uklonjene šine železnice a ostavljen neuređen železnički tunel Beton hale, te proširenje trotoara uz zgrade, zarad mesta za bašte kafića, te rogobatno rešenje saobraćaja, gde se tramvajski i autobuski saobraćaj presecaju više nego ranije, manjak klupa na šetalištu, sasušenu travnatu stazu, deking ispod Brankovog mosta na kome se iživljavaju skejteri, umesto izmeštenog stajališta tramvaja u smeru ka Pristaništu, biciklističku stazu koja bespotrebno krivuda na pojedinim delovima, ukrivo napravljene stepenice koje povezuju kolovoz sa šetalištem...
 
Klupa bice vise, ovo jos nije zavrseno. Lepse jesu staze za pesace i bicikle uradene. trebalo malo manje ploca vise trave ali ok je, ionako kod nas niko na nista ne pazi pa bi i to unistili. Drveca neka jos su mala al ce da raste. steta sto neki kreteni namerno ruse ovo drvo. Ipak izgleda uredenije, a sto se tice skejtera koji lome one klupe...to je nas narod nas mentalitet...
 
Još kad bi se setili da stave po koju česmu na potezu Beton hala - Gazela bilo bi sjajno. Ako ima, moja greška pošto nisam primetio ni jednu česmu na ovom potezu.
 
Ima jedna tamo kod pasarele, ali koliko se sećam polomljena je
 
Meni ovo novo stanje nekako deluje neozbiljno, kao da su radili ljudi bez diplome ili neke babe iz CIP-a. Vidi se da nije bilo konkursa, a ovo definitivno nije najbolje rešenje koje smo mogli da dobijemo.
Sve ukupno me podseća na dvorište neke psihijatrije, isto kao i park u BnV. Deluje neprirodno i bez ukusa, neinspirativno, a zbog dekinga i ove tepih trave čak i nekvalitetno.
Što se tiče prostora za pešake možda je bolje od prethodnog stanja, ali prethodno stanje barem nije imalo potrebu da deluje fensi, a ovo novo šetalište upravo želi da deluje fensi, a zapravo izgleda onako kako sam gore opisao.
gradina3.png

Evo i rendera jednog terapeutskog dvorišta pa poredite sami.
 
Možda da sročiš jedno protestno pisamce i po hitnom postupku ga otpraviš Tehničkom univerzitetu u Vijeni da ponište diplomu Borisu Podreki. :)

Naravno da Podreka nije sveta krava i da ovo rešenje nije nešto najbolje što je svet ikada video, ali malo mere nije na odmet. Govoriti o potpunoj neukosti i psihijatriji je odista previše. Mada, kad bolje razmislim, dvorište psihijatrije može da bude i kompliment: za dobre arhitekte to je sasvim inspirativan prostor za kreiranje ambijenta koji doprinosi duševnom miru.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=777705#p777705:3ds70l5m je napisao(la):
Igor » Thu Sep 24, 2020 11:25 pm[/url]":3ds70l5m]
Karadjordjeva-pre-i-posle-001b.jpg

Zasto ne bi biciklisticku stazu u potpunosti pruzili trasom pruge? Kroz BH sve do Dorcola
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=777814#p777814:2j9icgtj je napisao(la):
RioBL » Pet Sep 25, 2020 12:00 pm[/url]":2j9icgtj]
Zasto ne bi biciklisticku stazu u potpunosti pruzili trasom pruge? Kroz BH sve do Dorcola

Jer tunel Beton hale, koliko sam cuo kad je Vesic pricao na tv, planiraju da pretvore u neku vrstu parkinga.
 
Да ли је ово припремљено место за споменик Дијани Будисављевић?

karadjordjeva-10.jpg
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=777844#p777844:a72eo8n5 je napisao(la):
Veliki Vracar » Pet Sep 25, 2020 2:07 pm[/url]":a72eo8n5]Да ли је ово припремљено место за споменик Дијани Будисављевић?

karadjordjeva-10.jpg
Da, a malo niže kod kapetanije će premestiti spomenik lučkim radnicima.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=777714#p777714:2x30udum je napisao(la):
solecar » 25 Сеп 2020 12:43 am[/url]":2x30udum]I šta smo dobili rekonstrukcijom Karađorđeve? Manjak zelenila, povećanje popločanog / asfaltiranog područja, uklonjene šine železnice a ostavljen neuređen železnički tunel Beton hale, te proširenje trotoara uz zgrade, zarad mesta za bašte kafića, te rogobatno rešenje saobraćaja, gde se tramvajski i autobuski saobraćaj presecaju više nego ranije, manjak klupa na šetalištu, sasušenu travnatu stazu, deking ispod Brankovog mosta na kome se iživljavaju skejteri, umesto izmeštenog stajališta tramvaja u smeru ka Pristaništu, biciklističku stazu koja bespotrebno krivuda na pojedinim delovima, ukrivo napravljene stepenice koje povezuju kolovoz sa šetalištem...
Да ли је реално да се неко пита шта смо добили?

Па за почетак, добили смо то да се не брукамо стањем јавног простора на најурбанијем делу београдске обале, јер претходно стање,које је тако постојало деценијама је било благо речено срамотно за један европски град.

Добили смо коначно шеталиште где могу пешаци да се мимоиђу без да загазе у прашину или блато.
Добили смо прописни дечији парк уместо неке блоковске склепотине из 1974.
Добили смо бици стазу одвојену од пешачког саобраћаја,
Добили смо уређен простор испод Брановог моста који је до скора био комбинација клозета, контејнера и паркинга за кафану,
Добили смо коначно тротоар у Карађорђевој, јер оно до сада је био тротоар коме би и Калуђерица позавидела,
Добили смо први пут дрворед у овој улици
Добили смо уређене зелене површине са разноврсним дендро материјалом

Да, решење саобраћаја је недовољно побољшано, као последица нечијег трипа да трамвајске баштице морају да буду у средини између коловозних трака. Исто с...е су направили и на Савском тргу, и исто ....е ће да направе у булевару Патријарха Павла.

Декинг као решење које оплемењује јавни простор очигледно није за наш ниво друштвеног и менталног развоја и свести о општем добру. Пробали су на Променади, не иде, не треба силити. Јбг. А скејтери ће сјебати све, сетите се дад су успели да упропасте и бетонске клупе на Савском тргу, Е, бетон неко да успе да с....е?!

И да, "косо" степениште је уобичајени начин савладавања благих успона за особе са инвалидитетом и дечија колица. То је класичан модеран начин извођења јавног степеништа у свету.

Дакле, уместо срамоте, сада имамо пристојан јавни простор уз обалу, са мањим или већим манама, али промена на боље је толико очигледна да не заслужује тако малициозан коментар.
 
Deking je zapravo odlicno vizuelno resenje kada se novi linijski park sagleda u celosti (npr. vidi oni slike sa mosta). Medjutim, nije to za nasu (ne)kulturu! Takav deking bi bez problema preziveo u nekim skandinavskim zemljama recimo, ali kod nas je potrebno da naprave metalni kavez sa zicom i vrata sa lokotom + cuvar 24/7/365 da nadgleda sve to, a i nekoliko kamera ne bi bilo visak. Inace, misljenja sam da je to neko namerno razbio jer je vec razbijeno na vise mesta.

A o betonskoj mesalici ocito punoj betona na novouradjenom setalistu ne znam sta da kazem. Pa valjda je prvo to trebalo da se uradi a onda poplocava, a ne obratno???
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=777825#p777825:1pdwmzfg je napisao(la):
Marc23 » Today, 13:24[/url]":1pdwmzfg]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=777814#p777814:1pdwmzfg je napisao(la):
RioBL » Pet Sep 25, 2020 12:00 pm[/url]":1pdwmzfg]
Zasto ne bi biciklisticku stazu u potpunosti pruzili trasom pruge? Kroz BH sve do Dorcola

Jer tunel Beton hale, koliko sam cuo kad je Vesic pricao na tv, planiraju da pretvore u neku vrstu parkinga.

I zato što rade sektor po sektor, potpuno nezavisno jedan od drugog. Zato imamo krivinu na bici stazi ispod ssmog mosta (koja meni i ne smeta, ali je potpuno nelogična).

Umesto da prvo urade grub projekat celog priobalja od Gazele do Dorćola i odmah, npr, trasiraju gde će kolovozi da budu i onda osmisle deo između kolovoza i reke.
 
Ocigledno stvar ukusa. Ovo reprezentativno izgleda, nadam se da ce se lepo odrzavati I vremenom doradjivati sa sadrzajima. Ono sto jako bode oci a sto bi bukvalno 10 radnika u 3 dana moglo da uradi jeste boja (boje) na obaloutvrdi, tj.ovim talpama. Postoje jako kvalitetne boje, premazi za vodene uslove koji nisu skupi a dugo traju. Sa tako sredjenom obaloutvrdom eventualnim linijskim osvetljenjem po gornoj ivici, stari deo grada bi, posmatran nocu, dobio totalno dobio novu dimenziju. Ali za pocetak, da budemo realni, boja!
 
Ne smeta tunelskom parkiralištu njegove pešacke staze
sa kraja na kraj parkinga , pa nece smetati ni biciklisti tu da prolaze ...

Poenta je u pružnoj celoj trasi verovatno je čuvaju radi.premeštanja tramvajske okretnice
koja ce se kad-tad izmestiti iz Karadjordjeve

Što nije loše jer ce mic po mic, jednog dana stici i sa te strane do mosta preko ade Huje :D
Krug dvojke tako dobija veceg brata
verovatno tramvajski kriug 4 ,
plus veza sa III Bgdom.... :vops:

Mozda neki od nas i dočekaju tu vožnju
al tsve o nije opravdan razlog
da se u medjuvremenu trasa ne koristi kao privremena biciklisticka staza...

:sesir:
 
Vrh