Šta je novo?

Karađorđeva ulica

Prskalice postoje i prskaju i bici stazu. Mogu reći da dobro dođe osveženje leti :) Jedino je glupo što ostaju poveće bare i dosta bicikala nema blatobran, te vozači završe sa karakterističnom štraftom na leđima :)
 
Jel moguće da ne postoje prskalice koje ne "zap**avaju" stazu? Mislim inače, ne samo u ovom slučaju.

P.S. Da li su popravili onaj izlomljeni deking?
 
Pa realno je teško precizno definisati domet i pokrivenost. Sigurno postoje neki sistemi koji mere i vetar, ali pitanje je njihove isplativosti i pouzdanosti jer je dovoljno da neko malo nagazi prskalicu ili namerno krene da ih lomi.
 
prskalice prskaju kružno - rotirajuce
tako da u periodama zalivaju isto mesto
Staze - ivice su prave a da bi se zalilo i do staze sa kruznim mora se ciljati da prelazi ivicu.
Naravno da postoje i ,, ravne - fiksne pristalice cešalj ali
ne samo da su skuplje vec pokrivaju daleko manju površinu.
Obicni " vodeni topovi" imaju lepezasto kretanje od 180 stepeni ne samo da su potrebne za njih podzemne instalacije i oni zbog širine mlaza . koj je veci sto je dalje od mlaznice takodje šteluju da malko prelazi ivice travnjaka
sve to
ako niste Nadjik baba :lol:
je jednostavnije prihvatiti
kao deo letnjeg šarma -
biti ponekad malo orošen u cilju lepote ambijenta.
:sesir:
 
Naravno da postoje prskalice koje prskaju 180 stepeni, a ne 360, ako ništa drugo, sto puta sam ih video u Grčkoj, a znajući Grke, nisu mnogo skupe. Suštinski, isto rade kao kružne, ali "preskoče" pola kruga. Takođe postoje male prskalice za travnjake koje su fiksne i možeš da podesiš širinu (ugao) otvora. Ali mi živimo u zemlji u kojoj Vesić mrtav 'ladan kaže da je ovo gotovo, tako da ne bih očekivao da neko misli o prskalicama.
 
Mene samo zanima koliko ce vremena trebati da ona sprzena rolo trava koju su stavili dobije konacno zelenu boju? :p
 
Ono što je sprženo , sprženo je...
nikad nece ni ozeleniti :(
vec mora se zameniti ceo busen ( kocka ili traka)
A zašto se osušilo ?
Razlozi mogu biti
od ekstremnog promene staništa , pteko raznih bolesti , drugacije ishrane, temperature, taloga čadji (sa vodom se pretvara u kiselinu koja nagriza ) ... itd ... i ... tek na kraju do NEbrige održavanja...

Postoji ocekivan procenat ne uspelog presadjivnja kao i u sadjenju.
Ako je u granicama prihvatljivosti sve je ok
delovi - polja če se zameniti .

Da li je to skupo ?
Jeste ali kako več čerupaji naš gradski budjet.....
ovo je ne znatna trunka troška :grand:

Bolje se zabavite pracenjem drugih ozbiljnijih i daleko vecih suludih gradskih izdataka
nego zelenilom
koje još uvek nije ni blizu kolicini potrebnoj Bgdu

PS
Ne, ne radim u zelenilu.... :lol:
:sesir:
 
Hvala na odgovoru. Ne radim ni ja, zato me i zanimalo zasto su onda vec osusenu rolo travu stavljali na zemlju kao "zelenu povrsinu"? :p
 
Nisam video ali pretpostavljam da je prošlo više vremena od vadjenja tepiha do nj. postavljanja a nije rolna orošavana pa su se ivice ili izložena ivica rolne sušila

Rekoh ne brini opravi se to...
al Djaba da svaki dan bdiju nad lepim busenom djaba im je i to
Vetar, ptice, insekti , noge, gume ...
donece mikronsko seme korova i lep travnjak ne bude vise tako lep....
Samo nek završe te radove ljudski pa kako bude bice to Karadjordjeva kako god
da je
a grafiteteri umazace je celu tako i tako...
pa od ljutnje neces ni zapaziti travu
:sesir:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=773958#p773958:37g11z0i je napisao(la):
boca-ica » Pet Sep 11, 2020 9:42 pm[/url]":37g11z0i]
a grafiteteri umazace je celu tako i tako...
pa od ljutnje neces ni zapaziti travu
:sesir:

Hahahahahaha, ako sam na nesto alergican, to su grafiti :lol: dobro si primetio. A mislim da ih u Karadjordjevoj i sire znam napamet. :lol:
 
Јуче; нигде ни на једној бициклистичкој стази нема, у складу са законом, натписа на званичном српском језику; одсуство знања и културе, или ружна намера?









Поставили су светиљке на ниским стубићима:





Прилаз лифту уз Мост је само с ове стране; могли су да направе бар пешачке стазе одмах лево и десно; овако ће се угазити травњаци и жива ограда:







Овде су могли да смисле нешто боље, лепше и корисније - бар стазу до терасе иза лифта; и веће паркиралиште за бицикле где не би киснули пошто су испод моста:

























Овде су, грешком или лошим планирањем, направили непотребан нагиб на тротоару према степеништу; могао је да буде један степеник мање:



 
Kakav idiotluk oko prilaza liftu. Klasičan primer nepoznavanja situacije ni mentaliteta.

Iskoristiću slike sa latinicom za prijavu. Meni je korišćenje "srpske" latinice totalno nebulozno za ovakve stvari. Stranci ne razumeju šta piše, tako da nema nikakvog razloga da išta piše. Trebalo je samo nacrtati oznake bicikala i pešaka i znak uzvika. I gde je znak da pešaci obrate pažnju na biciklističku stazu?

Ako se koristi analogija sa "pravim" pešačkim prelazom i pešak je dužan da obrati pažnju kada prilazi stazi. Naslušao sam već pešaka koji misle da imaju prednost na pešačkim prelazima bez semafora po svaku cenu.
 
Локал у припреми поред Индустрије:



Допада ми се што има више степеништа; цео овај потез представља значајан цивилизацијски и естетски искорак за Пристаниште:

















Оставили су кључеве (касно поподне, нема више радника):





Чини ми се да ће и овде бити непотребног нагиба на тротоару код највишег степеника:













 
Ma jesu to smakli ormar za struju sto je bio po sred setalista uz bici stazu na zadnjoj fotki...
 
Lepo čovek kaže:
-a gde je česma?
-a gde su kante za đubre?

Ajde Vesiću, znamo da čitaš, sređuj to!
I teraj bre one klince što drndaju skejtbord na drvenom platou ispod mosta... rasturiće ga do zime.
Evo čovek ih snimio!

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=Ac2QzkMidtE[/youtube]
 
ranije
 

Prilozi

  • 119451377_321104995621782_4005029434331324759_n.jpg
    119451377_321104995621782_4005029434331324759_n.jpg
    71,8 KB · Pregleda: 2.909
13.Septembar, a Karadjordjeva jos nije zavrsena finalno, niti deluje da ce se zavrsiti do kraja septembra.
 
Klupe stigle i razmestene.





Nazalost ovaj ogromni prostor koji je popolocan deluje nehumsno, odbojno, sunce przi, klupe razmestene po ivicama. Ni jednog drveta blize reci gde ljudi najvise vole da setaju. I ono sto je posadjeno je uglanom grmlje i uikrasne vrste od kojih se hlad nece desiti. Srecom sacuvali su bar taj velicanstveni platan, tako da svi Srbi pod jedno drvo.
 
Drvece fali, to grmlje mora biti svedeno na minimum.
IU grmlju sakuplja se smece plus lesevi koje-kakvih sitnih životinja a tu ima ih vise nego na dr. lokacijama zbog blizine vode
Preporicena minimalna visina
izmedju tla i prvih grancica
je 60 cm
sto obezbedjuje higijenske i zdrastvene uslove.
Niko ne voli da udiše prasinu od uginulih i osušenih leševa sitih životinja i ptica koje
raznosi vetar duvajuci kroz grmlje
Ljudi dolaze na recni kej zbog čistog vazduha.
:sesir:
Dobro zapazanje
broj česmi mora se utrostruciti da bi se postigao minimun za taj prostor i broj ljidi koj je vikendom narocito veliki

Na žalost po dosadašnjoj Bg praksi, okolne kafedjije to nece dozvoliti
a naši upravni provizijasi uvek su na strani kagedjija tako da od dodatnih pojila nece biti ništa
:sesir:
 
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=kT1JifAXuJM[/youtube]
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=774417#p774417:228imgn2 je napisao(la):
boca-ica » Нед Сеп 13, 2020 8:35 pm[/url]":228imgn2]Drvece fali, to grmlje mora biti svedeno na minimum.
IU grmlju sakuplja se smece plus lesevi koje-kakvih sitnih životinja a tu ima ih vise nego na dr. lokacijama zbog blizine vode
Preporicena minimalna visina
izmedju tla i prvih grancica
je 60 cm
sto obezbedjuje higijenske i zdrastvene uslove.
Niko ne voli da udiše prasinu od uginulih i osušenih leševa sitih životinja i ptica koje
raznosi vetar duvajuci kroz grmlje
Ljudi dolaze na recni kej zbog čistog vazduha.
:sesir:
Dobro zapazanje
broj česmi mora se utrostruciti da bi se postigao minimun za taj prostor i broj ljidi koj je vikendom narocito veliki

Na žalost po dosadašnjoj Bg praksi, okolne kafedjije to nece dozvoliti
a naši upravni provizijasi uvek su na strani kagedjija tako da od dodatnih pojila nece biti ništa
:sesir:

Ovo je nebulozno, ceo život sam proveo na Novom Beogradu (u blokovima pored reke) i u mom kraju ima na svakom koraku žbunja, grmlja i ekološki zdravog rastinja pa nit sam udisao leševe životinja niti su se oni pretvorili u mini deponije, bez obzira na to što ih niko nikad nije čistio. Čak i uz trenutni nivo održavanja keja žbunje će izgledati kao i u svakom evropskom gradu a jako mnogo će značiti beogradskoj fauni koja svakako ne može da opstane na bazi rolovanih veštačkih travnjaka.

Ne znam ko plasira konstantno ovakve izgovore za uništavanje Beograda, što za betoniranje tramvajskih baštica (radi kola Hitne pomoći), što protiv svetlih materijala (svejedno će da se zaprlja ako se ne bude održavalo decenijama) što protiv ekološkog uređivanja (praviće se leševi (???))
 
Đubre koje se gomila po žbunju i zelenilu ipo trotoarima, potiče iz prepunjenih kanti i kontejnera. Kod mene je potrebno bukvalno da se jedan kontejner prepuni i da vetar i preturači to izbace napolje za par sati.

Ja lično ne volim žbunje oko drveća ili one priraste što rastu u podnožju stabala, ali uredno održavano žbunje volim. Takođe volim kada drvo ima samo glavno stablo do 3-4m visine, jer sve niže od toga ometa pogled i deluje neuredno
 
Ovo je nebulozno, ceo život sam proveo na Novom Beogradu (u blokovima pored reke) i u mom kraju ima na svakom koraku žbunja, grmlja i ekološki zdravog rastinja pa nit sam udisao leševe životinja niti su se oni pretvorili u mini deponije, bez obzira na to što ih niko nikad nije čistio
.

Procitaj šta si napisao

U žbunju grančice prirodno forrmiraju rešetkastu strukturu a kako se u svakoj rešetki zadržava svašta ti tu premisu negiraš nazivajuci je nebulozom..
takodje svaka životinja i ptica koja je povredjena pokušava da se sakrije a žbunje je oduvek svuda prirodno sklonište, u kome i skončaju svoj život....

Sta da ti odgovorim
osim
Ma važi ti si u pravu
i veruj da nisi udisao svašta nešto iz tog žbunja :wink:

Na žalost
Beobuild je surov kad su argumenti u pitanju

pozdrav :sesir:
 
Evo kako izgledaju gotovi radovi u Karađorđevoj ulici (šetalište) na dan 14. septembar. goran vesić kaže da su svi radovi bili gotovi 1. septembra.
 

Prilozi

  • karađorđeva - 14 septembar 2020 -  gotovi radovi kaže goran vesić 1.jpg
    karađorđeva - 14 septembar 2020 - gotovi radovi kaže goran vesić 1.jpg
    175,3 KB · Pregleda: 1.513
  • karađorđeva - 14 septembar 2020 -  gotovi radovi kaže goran vesić 2.jpg
    karađorđeva - 14 septembar 2020 - gotovi radovi kaže goran vesić 2.jpg
    124,4 KB · Pregleda: 1.515
  • karađorđeva - 14 septembar 2020 -  gotovi radovi kaže goran vesić 3.jpg
    karađorđeva - 14 septembar 2020 - gotovi radovi kaže goran vesić 3.jpg
    134,7 KB · Pregleda: 1.516
  • karađorđeva - 14 septembar 2020 -  gotovi radovi kaže goran vesić 4.jpg
    karađorđeva - 14 septembar 2020 - gotovi radovi kaže goran vesić 4.jpg
    256 KB · Pregleda: 1.512
  • karađorđeva - 14 septembar 2020 -  gotovi radovi kaže goran vesić 5.jpg
    karađorđeva - 14 septembar 2020 - gotovi radovi kaže goran vesić 5.jpg
    251,9 KB · Pregleda: 1.514
  • karađorđeva - 14 septembar 2020 -  gotovi radovi kaže goran vesić 6.jpg
    karađorđeva - 14 septembar 2020 - gotovi radovi kaže goran vesić 6.jpg
    190,9 KB · Pregleda: 1.514
  • karađorđeva - 14 septembar 2020 -  gotovi radovi kaže goran vesić 7.jpg
    karađorđeva - 14 septembar 2020 - gotovi radovi kaže goran vesić 7.jpg
    211,1 KB · Pregleda: 1.514
  • karađorđeva - 14 septembar 2020 -  gotovi radovi kaže goran vesić 8.jpg
    karađorđeva - 14 septembar 2020 - gotovi radovi kaže goran vesić 8.jpg
    187,3 KB · Pregleda: 1.521
  • karađorđeva - 14 septembar 2020 -  gotovi radovi kaže goran vesić 9.jpg
    karađorđeva - 14 septembar 2020 - gotovi radovi kaže goran vesić 9.jpg
    171,4 KB · Pregleda: 1.517
Vrh