Šta je novo?

Karađorđeva ulica

Prošao sam ovim rekonstruisanim delom ulice.

Meni je jedna stvar uvek fascinantna. Amerikanci su 1969. godine poslali čoveka na mesec. Srbi ne mogu da postave šaht u ravni sa asfaltom u 2019. godini (50 godina kasnije). Da li je to neka vanzemaljska tehnologija, ili šta već:

- postaviti u šaht u ISTOJ ravni sa kolovozom.
- ako je NEMOGUĆE postaviti šaht u RAVNI sa kolovozom... da li barem može taj isti šaht da se stavi po sredini kolovoza, tako da ni gume sa leve strane vozila, tako ni one sa desne strane vozila, ne prelaze preko tog istog šahta.

Da li neko može da mi pojasni kakva se to vanzemaljska tehnologija koristi van Srbije, pa je ovako nešto rešeno u drugim zemljama?

Mogući odgovori:
- rekonstrukcija je bila suviše jeftina pa nije mogla ova visoka tehnologije da se uveze
- rekonstrukcija je suviše kratko trajala, pa nije bilo vremena da se o ovome razmišlja
- Amerikanci nas mrze pa nisu hteli sa nama da podele tehnologiju koju su doneli sa meseca
 
hahha ja danas prosao..i isto to razmisljam...i jos nesto...kako napraviti da put bude ravan kao ogledalo..to je isto sci-fi za nas...ne razumem..cak i u bw ulicama je sve vec u polu raspad stanju...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=645401#p645401:20cxd1r7 je napisao(la):
Bulbulderac17 » 04 Aug 2019 05:47 pm[/url]":20cxd1r7]hahha ja danas prosao..i isto to razmisljam...i jos nesto...kako napraviti da put bude ravan kao ogledalo..to je isto sci-fi za nas...ne razumem..cak i u bw ulicama je sve vec u polu raspad stanju...


Sent from my iPhone using Tapatalk
....tako sto saht poklopac NECE biti u kolovozu...ali to je misaona imenica za nase projektante... :notok:
 
Воксе, где им даде идеју. Као што је горе наведено, код нас су још проблем шахтови, тако да се љубитељи новогодишњих украса неће фокусирати на улице него на украсе. Е, сад смо га ....
 
Kako stoje stvari,ova trešnja na pristaništu će biti posečena.
7e5623e6a7273fdee8de31f53efe04cf.jpg


Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
И мени шахтови упадоше...у бубреге. Невероватно је да већ 70 година не могу да савладају технологију градње путева.
 
Pretpostavljam da ce sa uredjenjem keja i zelene povrsine krenuti uskoro.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=646416#p646416:31ilzh8i je napisao(la):
мајстор » Čet Avg 08, 2019 8:34 am[/url]":31ilzh8i]Када би требало да буду готови радови?

Receno je kolovoz do 1 septembra, za zelene povrsine nema datum.
Nek me neko ispravi ako gresim
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=646350#p646350:7hmh658j je napisao(la):
Delija » 07 Авг 2019, 21:42[/url]":7hmh658j]И мени шахтови упадоше...у бубреге. Невероватно је да већ 70 година не могу да савладају технологију градње путева.

знају наши да направе пут, протераће га и тамо где ни дивокозе не иду, али шахте никада, али никада неће убости како треба
 
Koliko sam uspeo da vidim sa mosta, ova novootvorena traka u Karađorđevoj je kada padne noć u potpunom mraku, osvetljenje ne radi a saobraćaj ide kontra projektovanog smera...
 
relja":6ikcq5ld je napisao(la):
Koliko sam uspeo da vidim sa mosta, ova novootvorena traka u Karađorđevoj je kada padne noć u potpunom mraku, osvetljenje ne radi a saobraćaj ide kontra projektovanog smera...
bas tako, bezbednost im uopstw nije prioritet.Cak se dosta pesaka tu muva po gradilistu ...da bar upale novu rasvetu da ljudi vide gde gaze...al jok...

Sent from my Lenovo K33a42 using Tapatalk
 
Jel ovde izveden VAZDUŠNI vod za uličnu rasvetu?

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
Ja ne verujem u šta se Beograd pretvorio noću.

Izuzev Beograda na vodi koji blješti. Delom su za to krivi radovi koji se izvode, ali mnogo više nebriga institucija i grada i ko zna čija još.

Dakle, Brankov i Stari železnički most u mraku, fasade u Karađorđevoj i sama ulica takođe u mraku, Veliko stepenište na Kosančiću u mraku, videh na tviteru i Malo stepenište na Kalemegdanu u mraku, zgrada Patrijaršije u mraku, Rektorat univerziteta umetnosti u polumraku itd.

Tako se ne upravlja domaćinski gradom, pa da li je moguće da ovako očajno grad izgleda noću. Zmislite to u recimo komšijskoj Budimpešti.

Sreo sam brojne turiste bauljaju okolo, neko ih ubedio da je Savamala "must see".

Inače, sve slike koje ćete uživo su deset puta mračnije, ali ih telefon ne prikazuje tako.
 
Mozda Vesic uvede novu gradsku sluzbu za turiste koji nocu obilaze pesacku zonu trg republike i okolne mracne ulice.
vodic sa fenjerom..
.
 
To spada u širi problem politike dodeljivanja novca za održavnje. U političkom smislu, a on je sada jedini koji je kod nas bitan, daleko je efikasnije dodeljivati novac za "akcije". Recimo obnava osvetljenja na nečemu. Ili odnošenje đubreta sa zapuštenih javnih površina. Ili održavanje asvalta na ulicama. Akcije se prvo dobro izreklamiraju, pa onda političari mogu da se slikaju ispred onoga što je popravljeno, i sve to onda bude vidljivo mnogim glasačima. Ali stalno davati DOVOLJAN novac za tekuće održavanje, pa to niko ne bi primetio! Ljudima bi izgledalo da je sve uvek isto, pa ne bi ni bili svesni zasluga odgovarajućih osoba na položajima. Ovako je razlika veoma vidljiva. I plus toga, stalno davati dovoljnu sumu za održavanje svega što treba održavati je i finansijski nezgodno, jer bi ona ubrzo u zbiru predstavljala veliki izdatak. Ako nečega ima puno, na mnogo mesta, i mora stalno ponovo da se radi, troškovi se brzo nakupe. Bolje ponekad izdvojiti konkretan i uži cilj neke akcije obnavljanja. Pa, em je promena svima vidljiva, em manje košta.
 
Иначе ресторан-клуб Позориште ради пуном паром, стално ми искачу рекламе на инстаграму.
 
Vrh