Šta je novo?

Karađorđeva ulica

Pogledajte prilog 193300
iz nekog razloga mi je izbrisan post pa da ga ponovim ,mozda ovaj put ostane .pa majkumu nismo na b92..rekao sam kako me ova slika bas podseca na BNV.. jedna staklena kula i oko nje socijalne zgrade identicno kao sad kulu i tu pored viste, verde I ostali sifonjeri ...pa da se covek zapita ,da nisu sve vreme jedne te iste arhitekte u pitanju ..ne mislim samo ovih zgrada nego I nasih zivota
 
441184179_864572279033470_3486956729038362672_n.jpg

 
Jel postoje neki radovi u gradu, ili je Karadjordjeva u smeru ka 25tom maju konstantno u kolapsu? Zadnjih dana idem tuda, i svaki put me uhvati beskonacna kolona....
 
Bez brige, čim uklone sav saobraćaj u potpunosti iz centra, neće biti problema. :D
 
Обећао сам си да нећу од муке постављати никакве слике, али ево једне практично свакодневне. Лепо су одрадили ову улицу, само је мало ужа за двосмерни саобраћај. А и ноћу је слабо осветљена. Уебо им пас матер, данас на трчању сам неколико пута могао да пострадам од кола на тротоару и стази. Обично буде само једном или два пута. Ентропија.
20240523_194718.jpg
 
Kod rekosntrukcije na broju 39 su potpuno omašili boju fasade, u originalu je bila jedna od nijansi "venecijanske crvene" i ta boja je dodatno isticala zgradu.
Avaj.
 
Обећао сам си да нећу од муке постављати никакве слике, али ево једне практично свакодневне. Лепо су одрадили ову улицу, само је мало ужа за двосмерни саобраћај. А и ноћу је слабо осветљена. Уебо им пас матер, данас на трчању сам неколико пута могао да пострадам од кола на тротоару и стази. Обично буде само једном или два пута. Ентропија.Pogledajte prilog 199186
У пар наврата сам био у искушењу да се на овом месту не склоним багри. Са друге стране, запитам се чему? Сад сам у најбољим годинама и да ризикујем доста због неких изрода? Већ сам то радио и не видим промену курса.

А опет, принцип бахатих пред којима се нормални склањају је једна спирала пропасти која се неће зауставити сама од себе.
 
Kod rekosntrukcije na broju 39 su potpuno omašili boju fasade, u originalu je bila jedna od nijansi "venecijanske crvene" i ta boja je dodatno isticala zgradu.
Avaj.
Jel imas primer te boje? Komentarisu ljudi o njoj a nisam siguran koja je boja u pitanju
 
Jel imas primer te boje? Komentarisu ljudi o njoj a nisam siguran koja je boja u pitanju
Ne postoji jedna definitivna nijansa, ali jednog sačuvanog predratnog primera u Beogradu

A možeš i sa Google Gtreet View da "prošetaš" kroz Canale Grande u Veneciji...
 
Jel niko ovo nije video ili se samo pravimo kao da nismo videli?
Pogledajte prilog 200681
Ili ti nisi otvarao temu o Brankovom mostu ;)

 
Ili ti nisi otvarao temu o Brankovom mostu ;)

Mučno.
 
Дереконструкција Карађорђеве улице ће морати да обухвати и паркинг за туристичке аутобусе. Већ сам помињао раније да је у тренутку пројектовања, постојала потреба за 15+ аутобуса истовремено, а пројектовано је 3 паркинг места, и у току извођења набуџено је још 2. Сплетом коронарних околности, баш кад је реконструкција завршена, опала је туристичка активност, те су се и бродови проредили. Но, на пристаништу сада редовно има 2-3 брода (2019. сам усликао 9 комада), и ево последица:
20240604_075435.jpg

20240604_075446.jpg

20240604_075451.jpg
 
Za pocetak,da vrate u predjasnje stanje. Barem taj deo na slici i onaj ringispil ispod mosta.
 
E kad bi se neko setio da napravi autobusku stanicu relativno blizu centra grada, onda možda ne bi morali ovde u Karađorđevoj i na Studentskom trgu da pakujemo te turističke buseve kao sardine.
 
Vrh