Šta je novo?

Karađorđeva ulica

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=896438#p896438:xzgst7qv je napisao(la):
Вожд » 05 Nov 2021 10:25 pm[/url]":xzgst7qv]
file.php


Rekao bih da se neko igrao sa fotografijom... volovi koji leže na obali Save su predimenzionisani, ali najviše mi je pažnju privukao ovaj "beli" krst...
To bi, valjda, trebao da bude krst koji danas nalazi u parku kod hotela Bristol, a koji se do izgradnje zgrade Beogradske zadruge nalazio na mestu današnjeg kružnog toka...
"Krst sa malog pijaca", koji je podigao trgovac Ćira Hristić:
https://beogradskonasledje.rs/kd/zavod/ ... ijace.html

....osim ako nije postojao još jedan krst na samoj obali...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=896580#p896580:2401grgq je napisao(la):
Užice » 06 Nov 2021 18:16[/url]":2401grgq]Karađorđevoj ulici najviše nedostaje jedan veliki podzemni pešački prelaz,koji bi povezivao Ekonomski Fakultet, Park Bristol i BAS. Između parkića kod ekonomskog i BAS-a nijedan pešački prelaz ne postoji (verovali ili ne), a između ekonomskog i Bristola i između Bristola i BAS-a pešački prelazi imaju po nekoliko ostrva sa semaforima, koji se pale i gase potpuno nekordinisano, tako da je u žurbi jako teško stići da uhvatiš autobus na BAS-u ili tramvaj kod Bristola, a da pritom ne prekršiš Zakon o bezbednosti saobraćaja.
Nepotrebno, jer se BAS seli na NBG, a na njegovom mestu niču nove zgrade.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=896595#p896595:2gq1aisl je napisao(la):
solecar » Sub Nov 06, 2021 7:25 pm[/url]":2gq1aisl]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=896580#p896580:2gq1aisl je napisao(la):
Užice » 06 Nov 2021 18:16[/url]":2gq1aisl]Karađorđevoj ulici najviše nedostaje jedan veliki podzemni pešački prelaz,koji bi povezivao Ekonomski Fakultet, Park Bristol i BAS. Između parkića kod ekonomskog i BAS-a nijedan pešački prelaz ne postoji (verovali ili ne), a između ekonomskog i Bristola i između Bristola i BAS-a pešački prelazi imaju po nekoliko ostrva sa semaforima, koji se pale i gase potpuno nekordinisano, tako da je u žurbi jako teško stići da uhvatiš autobus na BAS-u ili tramvaj kod Bristola, a da pritom ne prekršiš Zakon o bezbednosti saobraćaja.
Nepotrebno, jer se BAS seli na NBG, a na njegovom mestu niču nove zgrade.
BAS će se u najboljem slučaju preseliti na NBG za godinu ipo do dve, jer su ozbiljniji radovi na novoj stanici krenuli tek pre nekoliko dana. Čak i kada se to desi, i dalje će veliki broj ljudi cirkulisati na potezu od Bristola do Savskog Trga,a pešačka infrastruktura u Karađorđevoj je takva da i migranti koji su preplavili taj kraj verovatno imaju utisak da su i dalje u Kabulu.
Da se razumemo, ni najmanje me ne zanima kako se migranti osećaju u BG, neka idu tamo gde su pošli i daleko im lepa kuća,ali zbog građana Beograda je važno da njihov grad ne liči na Avganistan,nego na Evropu.
 
Ima veze,zato što ljudima koji hoće da stignu od ekonomskog fakulteta do Savskog Trga sada treba oko 10-15 minuta da prevale tih 350 metara, jer je prelazak Karađorđeve ulice i Zemunskog Puta veliko testiranje živaca, zbog 4 pešačka ostrva i semafora na svakom prelazu, koji se svi pale i gase u različito vreme, što užasno usporava kretanje pešaka. Govorim iz svog ličnog iskustva.
 
Taj problem se rešava sa pešačkim prelazom kao kod Doma omladine.
 
Да, то би имало смисла на овој Т раскрсници. Много је неефикасан систем семафора. Ја пречесто прелазим ван пешачког, или на црвено за пешаке. Мислим да подземни пролази нису потребни јер не би повећало значајно проток возила. Систем паметних семафора са сензорима би решили зачепљења довољно ефикасно.
 
https://www.politika.rs/scc/clanak/4916 ... za-obnovu#

Најављено сређивање крова, олука, ограде, стубова, фасаде... – Накнадно зазидани део неће бити уклоњен

– Планираним грађевинским радовима предвиђена је замена постојећег кровног покривача (дупло фалцован раван лим) и хидроизолационог слоја. Биће мењане и олучне хоризонтале и вертикале, радиће се поправка и замена свих дотрајалих, оштећених делова дашчане оплате и термоизолационог слоја крова насталих услед прокишњавања – кажу у фирми „Кото”.

Грађани који прате градске пројекте у току обнове Савског кеја од Бранковог моста до Бетон хале у више наврата су се на форумима питали хоће ли ускоро бити обновљена и зграда Лучке капетаније, као и да ли ће бити уклоњена накнадно зазидана тераса у правцу Савског кеја.

Ja se nadam da će klime rešiti na neki pametan način. Iluzorno je očekivati da nestanu, ali nadam se da će predvideti mesta gde mogu stajati i da se neće videti nikakvi kablovi ni creva.
 
Ja se nadam da ce skloniti onu budzevinu na stepenistu, na strani ka reci.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=897356#p897356:1oiih7aw je napisao(la):
varos kapija » Uto Nov 09, 2021 3:35 pm[/url]":1oiih7aw]Ja se nadam da ce skloniti onu budzevinu na stepenistu, na strani ka reci.

"Накнадно зазидани део неће бити уклоњен..."

Nazalost.
 
Više od mesec dana nema pomaka na gradilištu hotela Porto:

Hotel_Porto_2.jpg

Ratni brod Sava je pravi ukras u odnosu na splavove prekoputa:

Sava.jpg
 
Ех када би средили Жупу која је нажалост потонула, па да и њу усидре ту негде, може и низводно од Бетон хале или узводно од Бранковог моста. И када би средили Драгор.
 
Данас, нема више путничких бродова у Пристаништу:

IMG-20211119-164436.jpg


Брод "Сава" је отворен за (бесплатно) разгледање од 11 до 15 часова.

IMG-20211119-163240.jpg


IMG-20211119-163344.jpg


IMG-20211119-163543.jpg


IMG-20211119-163612.jpg


IMG-20211119-164108.jpg


Најавили су обнову фасаде Старе капетаније:

IMG-20211119-164157.jpg


IMG-20211119-225507.jpg
 
2021-11-20_192857.jpg
2021-11-20_192912.jpg
2021-11-20_192930.jpg
2021-11-20_192950.jpg
2021-11-20_193050.jpg
2021-11-20_193050.jpg
2021-11-20_193145.jpg
 

Prilozi

  • 2021-11-20_192800.jpg
    2021-11-20_192800.jpg
    213,3 KB · Pregleda: 1.430
Misevi se skucili ispod dekinga.

Sent from my SM-G981U1 using Tapatalk
 
Мени пре личи да је неко испаљивао ватромет и да је млаз прогорео декинг.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=900556#p900556:3ev4k3oj je napisao(la):
Riki » Sub Nov 20, 2021 7:51 pm[/url]":3ev4k3oj]
file.php

Prijavio Beokomu.

Ukoliko ima jos neki dobrovoljac, molim da prijavi, jer ovo izgleda gore nego u Bagdadu. Restorani u Beton hali blistaju, a odmah pored "Kandahar geto." Niko ne odrzava bukvakno nista.

Hvala
 
Prijavio sam, ali zaista se postavlja pitanje "ima li smisla prijavljivati očigledno" ?

Skoro sam dobio odgovor od Zelenila da nemaju mogućnosti da rade svoj posao jer nemaju para pa rade samo bitne stvari. Isto je tako i u drugim JKP.

Da li će naše prijave da pokrenu nešto, tj. da doprinesu da se više ljudi zaposli u Čistoći i Zelenilu i ostalim JKP?

Ali dobro, baš nešto čitam jutros o teoriji apsurda (Kami) pa nalazim sebe u toj borbi za lepši Beograd.

Na kraju, osoba može da izabere da prihvati apsurd. Kami tvrdi da sloboda - i mogućnost davanja smisla životu - leži upravo u prepoznavanju i prihvatanju apsurda. Ako je susret sa apsurdnim saznanje da je svet u osnovi lišen apsolutnih istina, odnosno svrhe, onda smo mi kao pojedinci zaista slobodni. "Živeti bez cilja",[14] kako kaže, filozofski je potez u kome se ono što je apsolutno i univerzalno definišu subjektivno, a ne objektivno. Ljudska sloboda je tako uspostavljena u čovekovoj prirodnoj sposobnosti i mogućnosti da stvori vlastiti smisao i svrhu; da odlučuje (ili misli) za samog sebe. Pojedinac na taj način postaje najdragocenija jedinica postojanja, predstavljajući skup jedinstvenih ideala. Iako uviđa apsurdnost traženja bilo kakvog trajnog smisla, čovek treba da nastavi potragu, jer na taj način može postepeno razvijati vlastiti (subjektivni) smisao i na kraju dostići sreću i spokoj.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=902391#p902391:1nvm9ikb je napisao(la):
astrodule » Pet Nov 26, 2021 1:23 pm[/url]":1nvm9ikb]Prijavio sam, ali zaista se postavlja pitanje "ima li smisla prijavljivati očigledno" ?

Skoro sam dobio odgovor od Zelenila da nemaju mogućnosti da rade svoj posao jer nemaju para pa rade samo bitne stvari. Isto je tako i u drugim JKP.

Da li će naše prijave da pokrenu nešto, tj. da doprinesu da se više ljudi zaposli u Čistoći i Zelenilu i ostalim JKP?

Ali dobro, baš nešto čitam jutros o teoriji apsurda (Kami) pa nalazim sebe u toj borbi za lepši Beograd.

Ako nista drugo, bitno je da shvate da postoji neki pritisak...a ono sto smatraju nebitnim, moze postati bitnije uz vise prijava, a kada se priblize izbori, svi oni se odjednom vise trude, pa im se nekad omakne i da obrate paznju...

Uostalom, ako vec nesto renoviraju ili naprave, zar im se ne isplati vise da se njihiv trud vidi, a videce se jedino uz odrzavanje...ovako, naprave nesto, to nesto se odmah unisti i onda jedino njihova "nebiga" moze doci do izrazaja.
 
Ja bih zaista želeo da tako bude i zato sam uporan u prijavljivanju.

Evo recimo danas sam prošao ispod Brankovog mosta i tu su bila dva stubića izvaljena mesecima. Barem su ih uklonili. Kada će da postave nove?

Onda recimo prijavljene svetiljke uz bici stazu između Brankovog mosta i Beton hale - i dalje je dosta polomljenih.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=902588#p902588:3h84h6kf je napisao(la):
astrodule » Sub Nov 27, 2021 12:05 am[/url]":3h84h6kf]Ja bih zaista želeo da tako bude i zato sam uporan u prijavljivanju.

Evo recimo danas sam prošao ispod Brankovog mosta i tu su bila dva stubića izvaljena mesecima. Barem su ih uklonili. Kada će da postave nove?

Onda recimo prijavljene svetiljke uz bici stazu između Brankovog mosta i Beton hale - i dalje je dosta polomljenih.

Ili onaj travnjak ispod samog mosta, gde umesto trave raste korov u blatu...a o upalim kockama u samoj Karadjordjevoj da ne govorim. :( I tako u krug...
 
Za sada jedin nacin umanjivanja vandalizma grafitima je da sve bude pod konac, a ne da stoji u (polu)nedovrsenom stanju.
Naravno da to nece zaustaviti sve vandale grafitima, samo smatram da svinjac privlaci svinjariju.
 
Феномен разбијеног стакла. Најмања руинираност се олако шири по целом крају, и после се ту скупљју проблематичне групе.
 
Vrh